Štítek bytové družstvo

Bytové družstvo je společenství a právnická osoba, která zajišťuje potřeby a zájmy svých členů, v tomto případě vlastníku bytových jednotek. Jejich hlavní činností je pak především spravování bytových či nebytových prostor, které vlastní.

Související štítky

Související zprávy

  • Kdy vám může pronajímatel, bytové družstvo nebo společenství vlastníků zvýšit zálohy a proč
    Jak je to se zvyšováním záloh za služby spojené s užíváním bytu, které se platí pronajímateli, družstvu nebo SVJ? Kdy může dojít ke zvýšení záloh? Je to jednostranné, nebo musí uživatel bytu souhlasit? Jaké jsou sankce za neplacení záloh na služby a jejich vyúčtování?
  • Jak podat žádost o příspěvek na bydlení online?
    Máte nárok na příspěvek na bydlení? Nechce se vám navštěvovat Úřad práce kvůli žádosti o příspěvek na bydlení? Jak vyřídit příspěvek na bydlení online z domova? Jaké přílohy budete muset doložit?
  • Jak financovat nákup družstevního bytu?
    Uvažujete o koupi družstevního bytu, ale nevíte si rady s financováním? Lze nákup hradit prostřednictvím hypotéky? Ano, ale má to jeden velký háček.
  • Jak se v roce 2023 zvýší náklady na bydlení u příspěvku od Úřadu práce?
    V příštím roce se pravděpodobně opět změní výše nákladů na bydlení, které jsou rozhodné pro oblast příspěvku na bydlení. O kolik vzrostou a co se mění?
  • Jaké jsou nejčastější sousedské spory a jak je řešit?
    Máte nějaký problém se sousedy a přemýšlíte, jak ho řešit? Pojďme se společně podívat, jak na něco takového nahlíží občanský zákoník.
  • Jak je to s převody družstevních bytů do osobního vlastnictví po 1. 1. 2021?
    Do 31. 12. 2020 měli členové družstev, na jejichž výstavbu byla poskytována finanční, úvěrová a jiná pomoc podle zvláštních předpisů a družstev vzniklých do 31. 12. 1991, zákonný nárok na převod družstevního bytu do osobního vlastnictví, a to za podmínky, že družstvo k převodu včas vyzvali a splnili své závazky vůči družstvu. Převody byly původně možné jen do konce roku 1995, lhůta se ale postupně prodlužovala až do konce roku loňského. Ten se ovšem kvůli koronaviru nevyvíjel podle očekávání a některá družstva se proto rozhodla lhůtu prodloužit.
  • Jak si zažádat o obecní byt v centru Brna
    Přijdou vám nájmy, které nabízejí soukromé osoby, ale i firmy příliš vysoké? Obecní byty jsou levnější. Přečtěte si však, co musíte udělat, abyste obecní byt v centru Brna mohli získat.
  • Co potřebujete k zařazení do evidence žadatelů o pronájem obecního bytu v centru Brna?
    Uvažujete o tom, že si zažádáte o obecní byt v centru Brna? Nejprve se musíte nechat zařadit do evidence žadatelů o pronájem běžného obecního bytu. Jak se nechat zařadit a jaké dokumenty k tomu doložit?
  • Cihla versus pórobeton? Výhody a nevýhody
    Váháte nad použitím pórobetonu (například ytongu) či pálené cihly na vaši stavbu? Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých řešení? Která možnost je právě pro vás vhodná?
  • Stěhujete se? Podívejte se, jak neudělat chybu při přepisu energií
    Když se stěhujete, jednou z mnoha věcí, kterou musíte vyřídit, je přepis energií. Nevyhnete se vyplňování formulářů a žádostí či dokládání dokumentů. Na co nezapomenout? A jak se vyhnout pokutě, kterou si někteří dodavatelé mohou naúčtovat? 
  • Jak si Česko vede v cenách nájmů oproti zbytku Evropy?
    Ceny nájmů rostou, koupit nemovitost je stále složitější a hůře dosažitelné. Právě proto výrazně stoupá poptávka po pronájmech. Jak jsou na tom Češi s cenami nájmů v porovnání s ostatními zeměmi a jaké to má důsledky na současný trh s nemovitostmi?
  • Jak získat nájemní smlouvu do obecního nebo městského bytu nejen v Brně
    Dělá vám problém najít si pronájem? Uvažujete o tom, že byste rádi bydleli v městském nebo obecním bytě? Máte ale vůbec šanci na získání nájemní smlouvy?
  • Jak se vyznat v realitních inzerátech při hledání nemovitosti
    Při hledání nemovitosti stále většina lidí využívá služeb realitních kanceláří. Vyznáte se ale dobře ve zkratkách z inzerátů? Mnoho Čechů u některých stále tápe.
  • 5 faktů, na které si dát pozor při výběru družstevního bytu
    Vybíráte družstevní byt anebo to máte v blízké době v plánu? Víme, nač byste měli upírat svou pozornost.
  • 7 věcí, které musíte vědět o družstevních bytech
    Rádi byste započali éru vlastního bydlení, ale koupě nemovitosti i hypotéka jsou pro vás nedostupné? Možná vás vyjde levněji družstevní byt.
  • Kolik každý Čech vyprodukuje ročně odpadu?
    Třídění odpadu je pro někoho vášeň, pro někoho nuda a někdo na něj kašle úplně. Jak třídí Češi? Kolik odpadu vyprodukujeme na obyvatele za rok?
  • Kupujete byt? Rozhodněte se správně II.
    Rozhodujete se mezi družstevním bytem, osobním vlastnictvím nebo pronájmem? Ve druhé části článku se zaměříme na výhody a nevýhody jednotlivých variant a také poradíme, jak si družstevní byt pořídit bez hotovosti.
  • Kupujete byt? Rozhodněte se správně I.
    Rozhodli jste se pořídit bydlení v bytě? A bude družstevní, nebo v soukromém vlastnictví, či si byt pronajmete? Vše má své pro i proti.
  • Bojíte se vysokého účtu za teplo? Jak si zvýšit zálohy?
    Předchozí zimy nás hýčkaly, spotřeba tepla v domácnostech klesala a vyúčtování se nesla ve znamení přeplatků. Letos jedou kotle na plné obrátky, čísla na plynoměru naskakují, uhlí ze sklepa mizí, panelákové radiátory žhaví. Jak si pohlídat spotřebu, abyste za vytápění neplatili velký nedoplatek? A je nutné zvýšit si zálohy?
  • Domy a byty pomáhají stavebním firmám z krize
    Menší stavební firmy, jejichž klienty jsou zejména soukromé osoby, se postupně dostávají z dlouhodobé krize. Zvyšují se počty zahájených staveb, počty vydaných stavebních povolení i jejich hodnota. Vyplývá to z průzkumu ČSOB Index očekávání firem, který monitoruje sentiment a očekávání malých a středních firem včetně živnostníků. Součástí šetření je i oborová analýza, která ve dvanácté vlně průzkumu mapovala situaci v oblasti stavby a rekonstrukce rodinných domů a bytů.
  • Jak ukončit pronájem bytu?
    Ukončit nájem bytu lze několika způsoby. Nejčastěji se setkáváme s dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem o skončení nájmu, ale zákon také oběma stranám umožňuje podat výpověď z nájmu. Všechny způsoby ukončení nájmu se však řídí určitými pravidly.
  • Prodej nemovitosti ne vždy znamená platit daň z příjmů
    Při prodeji nemovitostí zákon 586/1992 Sb., o daních z příjmů (dále jen „ZDP“) stanoví celou řadu výjimek, kdy bude příjem z prodeje osvobozen od daně z příjmů a poplatník tak nemusí podávat daňové přiznání. Následující řádky přináší vysvětlení ustanovení zákona spolu s řadou praktických situací, které mohou potkat i vás...
  • Jak postupovat při výběru bytu
    Výběr nejen bytu, ale i jakékoliv jiné nemovitosti není nic snadného, zejména pro někoho, kdo zatím nemá v této oblasti žádné zkušenosti. V první části minisérie se zaměříme na lokalitu, panel vs. cihlu a podlaží.
  • V Česku se opět staví družstevní byty. Vyplatí se koupit?
    Comeback družstevního bydlení má pevné racionální základy, které pramení především z recese na trhu rezidenčního bydlení, která měla za následek pokles poptávky po nových bytech.
  • Byt v osobním vlastnictví vs. byt družstevní. Co je lepší volba?
    Zamysleli jsme se nad byty z hlediska finanční náročnosti převodu, rychlosti převodu, financování a v neposlední řadě ceny.
  • Ceny bytů a domů v ČR i nadále stagnují, pozemky rostou
    Zatímco třeba byty ve Zlínském a Pardubickém kraji za poslední rok a půl ztratily až 7,2 % ze své hodnoty, ve stejné době byty v Jihomoravském kraji naopak získaly 4 %.
  • Snad jedinou oporou dnešního dne bude "magie" 1,600b. hranice Nasdaqu
    I dnes se zdá, že akciové trhy v USA budou pokračovat v dalším oslabování, které s různou intenzitou pokračuje od minulého pátku. Kromě smíšených výsledků společností trápí investory i nové případy nekalých účetních praktik.
  • Report z pražské burzy (Fio)
  • Report z pražské burzy (Fio)
    Smíšený vývoj obchodování v systému SPAD udržel hodnotu indexu PX-D  v blízkosti včerejších zavíracích hodnot kolem 1250 bodů. Elektrárenská společnost ČEZ korigovala pokles 1,4 % růstem na 90,- Kč.