Štítek měnové trhy

Měnový trh je finanční trh, na kterém se obchoduje s cizími měnami. Cenou, se kterou se na tomto trhu obchoduje, je měnový kurz. Měnový trh je největším a také nejlikvidnějším finančním trhem. S měnami se obchoduje 24 hodin denně a 7 dní v týdnu a na měnovém trhu je možné koupit jakoukoliv měnu.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • Chci vrátit peníze od směnárny: odstoupení a lhůty
    Půjdete si v blízké době vyměnit peníze do směnárny? Ne všude budete spokojení. Kurz určitě nebude výhodný u všech. Jak postupovat a co vás čeká, pokud chcete vrátit směněné peníze?
  • Kde na dovolené zaplatíte eurem?
    V České republice zatím eurem neplatíme. A bůhví, jestli vůbec někdy budeme. V 19 zemích EU ale euro mají a usnadní vám placení na dovolené. To ale není všechno, eurem můžete zaplatit i v několika dalších zemích.
  • Kvíz: otestujte si, jak se vyznáte v měnách evropských států
    Myslíte si, že se dobře vyznáte v evropských měnách? V tom případě si pojďte udělat krátký kvíz, ve kterém můžete otestovat své znalosti.
  • Ceny na dovolené: v Turecku nakoupíte levněji než loni, v Egyptě dráž
    I když se zahraniční dovolené prodávají za bezmála stejné ceny jako loni, v některých státech budeme mít s naší korunou větší kupní sílu, dostaneme za ni víc zboží.
  • Strach z neznámého – kryptoměnám důvěřuje pouze jeden z deseti
    Podle nejnovější studie společnosti Kaspersky zabraňuje rozšíření kryptoměn neznalost a nedůvěra ze strany zákazníků. Report Kaspersky „Neprozkoumaná oblast: proč se uživatelé stále zdráhají používat kryptoměny“ odhalil, že 29 % lidí má na jednu stranu o digitálních měnách alespoň základní povědomí a chtěli by je používat. Na druhou stranu ale pouze jeden z deseti plně rozumí tomu, jak kryptoměny fungují.
  • Do kdy můžete vrátit peníze ze směnárny?
    Od 1. dubna 2019 můžete vrátit vyměněné peníze ve směnárně. Za jakých okolností můžete peníze? A do jaké částky a do kdy můžete peníze vrátit?
  • Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
    Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci.
  • Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy
    Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem.
  • Otestujte se: Co všechno víte o měnovém kurzu?
    Měnový kurz je jedna ze základních ekonomických veličin, se kterou se setkáváme často. Hlavně když jedeme na dovolenou a chceme vědět, kolik euro za kolik korun dostaneme. Víte ale o měnovém kurzu vše, co se vyplatí znát? Otestujte se.
  • 4 události, které vám napoví, kdy propad akcií najde své dno
    Akciové trhy jsou za posledních měsíc pod další vlnou výprodejů a nic na tom nemění ani výsledková sezona, která ve většině případů pozitivně překonává očekávání. Akcie konkrétních společností, které překonávají očekávání, rostou, indexy však zůstávají zatím pozadu a převládá negativní sentiment.
  • Co vše právě teď ovlivňuje kurz koruny k euru
    V tuzemsku nejsledovanější měnový pár nejen pro české spotřebitele, ale také pro české i zahraniční společnosti, řeč je o měnovém páru EURCZK. Jaké je aktuální dění na tomto měnovém páru a co všechno ovlivňuje poslední dobou jeho vývoj.
  • Podoba BrExitu zůstává po měsících vyjednávání stále neznámá
    Velká Británie spolu s britským sterlingem čelí neustálé nejistotě ohledně podoby brexitu a jakým způsobem se chystá opustit EU. Podle posledních zpráv se britská premiérka Theresa Mayová bude snažit protlačit dohodu parlamentem do dvou týdnů, aby zamezila množícím se obavám o jejím sesazení z postu premiérky. Právě za dva týdny, konkrétně 17. řijna se sejdou lídři 27 zemí EU a budou diskutovat o vývoji jednání kolem brexitu. Druhý den, tedy 18. října, následuje řádný summit, který bude klíčový pro následné finální rozhodnutí na mimořádném summitu v listopadu.
  • Nejobchodovatelnější měny světa
    Se kterými měnami se nejvíce obchoduje? Která měna zažívá oživení a která naopak ustupuje ze svých pozic? Jak jsou na tom euro, dolar, rubl či koruna?
  • Půjčka na Bitcoin? Šílenství
    Současná moderní doba nám přináší mnoho způsobů, jak zbohatnout a zabezpečit se na důchod. Vložit peníze můžete prakticky do čehokoliv, ale taková investice do kryptoměn má svá specifika – je jednou z nejrizikovějších vůbec.
  • Euro.cz spouští rubriku o kryptoměnách
    Novinky ze světa kryptoměn přehledně na jednom místě. A pokud teprve začínáte, tak u nás najdete přehledné informace o fungování kryptoměn, jejich vývoji a nejnovějších trendech.
  • Bude pokračovat spekulativní mánie kolem kryptoměn?
    Kryptoměny v roce 2017 rozdrtily veškeré předpovědi a ovládly novinové titulky. Rok 2018 bude však pro tento dospívající obor mnohem složitější, přestože doteď rostl milníkovými skoky. Buď bude rozvíjející se trh s krypto aktivy „zničen“ nebo nadále poroste. Optimisté čekají, že se trh dostane až k bilionu USD, zatímco pesimisté předpokládají rostoucí vliv regulace a možná i přímý zákaz kryptoměn. To v případě, že se monetární orgány rozhodnou, že se tato oblast vymkla kontrole a představuje přímé ohrožené monopolu na peníze.
  • Klidný start do roku 2018 – trh s kryptoměnami spíše stagnuje
    Ti, kteří na začátku ledna očekávali růst celého kryptoměnového trhu, se spletli. Druhá polovina ledna se nesla spíše v duchu korekcí na všech frontách. V článku se dozvíte, jak vypadal konec minulého roku a jaké hlavní faktory stojí za utlumením růstu trhu v prvních týdnech roku letošního.
  • Nová generace kryptoměn
    Nově nastupující generace kryptoměn řeší tři hlavní problémy bitcoinu a jeho klonů, kterými jsou především rychlost transakcí, vysoké transakční poplatky a centralizovaná těžba spotřebovávající velké množství energie. Nové kryptoměny mají za úkol řešit očekávaný růst a zpracování extrémního množství mikrotransakcí, které bude internet věcí potřebovat.
  • Co je to bitcoin cash a proč byste se o něj měli zajímat
    Bitcoin cash je další z poměrně nových kryptoměn, která těží ze slavného jména bitcoinu. V médiích bitcoin cash získal masovou pozornost až v posledních několika dnech, kdy ho do svého portfolia zařadila uživatelsky nejrozšířenější burza Coinbase.
  • Litecoin – stříbrný sourozenec bitcoinu
    Mladší sourozenec bitcoinu v posledním roce znásobil svou hodnotu o tisíce procent. V prvních prosincových dnech se jeho cena vyšplhala ze 100 USD za kus na 300 USD. V článku se dozvíte, co stojí za úspěchem a mohutným posílením litecoinu v nedávné době. 
  • Bitcoin ve světle prosincové korekce kryptoměnového trhu
    Bublina praskla. Konec bitcoinu. Vystřízlivění. Těmito titulky plnila média jejich předvánoční sloupky, a komentovala tak probíhající bitcoinovou korekci. Pojďme se v tomto článku ve zkratce podívat, co vánoční kryptoměnový pád zapříčinilo a jak se celý trh k téměř 30% poklesu postavil.
  • Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2018
    Mezinárodní investiční a obchodní banka Saxo Bank vydala jako každoročně svých 10 „šokujících předpovědí“ na rok 2018. Zaměřují se na nepravděpodobné avšak dost dobře možné a nedoceněné události, které by, pokud k nim skutečně dojde, mohly v příštím roce významně zahýbat finančním prostředím. I když tyto předpovědi nepředstavují oficiální předpovědi Saxo Bank pro trhy v roce 2018, jsou varováním proti možnému špatnému odhadu rizik ze strany investorů.
  • 3 hlavní trendy kryptoměn v roce 2018
    Letošní rok byl stěžejní pro celý trh s kryptoměnami. Zažili jsme něco, co média přirovnávají ke zlaté kryptoměnové horečce. V článku se dozvíte, co by nás mohlo v oblasti kryptoměn čekat v následujícím roce 2018.
  • Asijské kryptoměnové regulace
    Asijské kryptoměnové trhy patří mezi nejvýznamnější hráče na světě a tak není divu, že jsme v tamním prostředí svědky prvních významnějších zákazů a úpravy zákonů týkající se obchodování s kryptoměnami.
  • Kryptoměnová jízda prvních prosincových dní
    To, že jsou kryptoměny v kurzu, můžeme sledovat celý rok. Začátek prosince byl ale v kontextu roku 2017 výjimečný, protože jsme zažili zejména u bitcoinu extrémně silný růst a i následnou korekci, po které se situace, zdá se, stabilizovala.
  • Jak dlouho ještě cena bitcoinu poroste?
    Bitcoin v posledních měsících trhá rekordy. A stal se tak jednou z nejlepších investic. Pokud jste před pár lety nakoupili pár bitcoinů, tak jste na tom ale sakra vydělali. Krom toho dochází i k výraznému rozvoji v celkovém prostoru kryptoměn, vznikají nejen odnože bitcoinu, jako je bitcoin cash, ale také další kryptoměny, například monero, litecoin nebo ethereum.
  • Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
    Očekávané listopadové rozdělení bitcoinu se nekoná a díky tomu posiluje bitcoinová odnož bitcoin cash, která vznikla už v srpnu. Kurz bitcoinu se po několika týdenním konstantním růstu zastavil a probíhá korekce pravděpodobně v návaznosti na neproběhlé rozštěpení.
  • Bitcoin má nové dvojče a je zlatý
    Bitcoin koncem října 2017 prošel dalším rozštěpením, ale výrazné propady v kurzy neproběhly a hodnota kryptoměny roste i nadále.
  • Rusko a kryptoměny
    Rusko poslední týden řeší, jaký postoj zaujme ke kryptoměnám obecně. Zároveň zavádí vlastní kryptoměnu tzv. „kryptorubl“, který by měl být jednoduše směnitelný za rubly, ale oproti klasickým kryptoměnám nepůjde těžit, protože jeho emisi bude kontrolovat stát.
  • Ekologie a kryptoměny – čeká nás zajímavá budoucnost?
    Těžba kryptoměn i zpracování jejich transakcí je vysoce náročná energetická záležitost. Ve světě ale vznikají nové projekty, které se soustředí na ekologický aspekt a k fungování využívají obnovitelné zdroje elektřiny a výhody lokálního prostředí.
  • Zajímavé kryptoměny v roce 2017
    Rok 2017 je ve znamení tvorby stovek nových kryptoměn. Nejznámější z nich jsou popsané v článku včetně jejich stručné charakteristiky a možného využití či obchodování.
  • Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
    Už tento víkend zavítají v sousedním Německu občané k volebním urnám. Jak dopadnou německé volby, je zvědavá pomalu celá Evropa. Záleží na tom nejen podoba Německa v dalších letech, ale také osud eura.
  • Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
    V září zatím došlo k největšímu propadu kurzu bitcoinu od počátku roku 2015. Po hvězdném jaru a bohatém létě bitcoin svůj růst zpomalil. Hlavním viníkem jsou čínské regulace. Jaké byly hlavní příčiny poklesu kurz bitcoinu se dozvíte v článku.
  • Jak a proč vznikl bitcoin cash
    Bitcoin zažil v poslední době velké změny. Začátkem srpna došlo k jeho prvnímu rozdělení a s velkou pravděpodobností dojde k dalšímu začátkem listopadu letošního roku. I přes tyto události jeho cena během srpna vzrostla a nic nenasvědčuje opaku do budoucna.
  • Zapomeňte na Bitcoin, přichází Ethereum
    Ethereum je relativně nová technologie, která dokáže zcela změnit způsob, jak internetové aplikace v současné době fungují. Můžeme v brzké době očekávat její masové rozšíření i do dalších jiných oblastí, než jsou kryptoměny?
  • Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
    V Česku přibývá míst, kde můžete platit bitcoiny. Tam, kde tuto formu platby nepodporují, využijte bitcoin platební kartu s multiměnovou kartou Revolut. Jak na to se dozvíte v článku.
  • Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
    Abyste mohli začít obchodovat či platit bitcoiny, je důležité mít vhodnou peněženku. V článku se dozvíte, jaké možnosti dnes jsou, jak takovou peněženku vybrat a co byste měli vědět, než s bitcoiny poprvé začnete.
  • Za půl roku končí Yellenová v čele Fedu, jak si vedla?
    Americká centrální banka (Fed) jako jediná centrální banka rozvinutých zemí míří svojí měnovou politikou na dva cíle, a to trh práce a cenovou hladinu. Zatímco situace na trhu práce se za působení Janet Yellenové v křesle šéfky Fedu signifikantně zlepšila, druhý cíl inflace zůstává nedosažitelný.
  • Nové trendy ve vývoji alternativních měn – čeká nás nová „finanční revoluce“?
    Od počátku roku 2017 sledujeme dramatický vývoj na poli všech alternativních měn. Dozvíte se, kam celý trh s kryptoměnami pravděpodobně směřuje a jaké jsou hlavní příčiny jeho dramatického vývoje. Je vše celé další jen „finanční bublina“ či počátek nadcházející „revoluce“?
  • Co je to Carry Trade a oživí inflace zájem o tyto obchody?
    Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.
  • Jaký bude rok 2017 pro měny rozvíjejících se zemí?
    Lednový cenový vzestup měn rozvíjejících se trhů by se mohl v průběhu letošního roku rychle zastavit. Nástup Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta přinesl na finanční trhy hodně optimismu, který podpořil apetit po rizikových aktivech, mezi něž se řadí i měny rozvíjejících se zemí. Dokonce i mexickému pesu (MXN), které je vystavené výhrůžkám výstavby zdi na hranicích a zrušení obchodní dohody (NAFTA) s USA, se podařilo vymazat část předvolebních ztrát. Mexické peso oslabilo po prezidentských volbách proti americkému dolaru o 16 procent.
  • Brexit a prezidentské volby v USA: Řada nezodpovězených otázek pro obchodníky s měnami
    Do britského referenda o EU, které nás čeká 23. června, zbývá jen několik málo dní. Poslední průzkumy naznačují příklon k odmítnutí EU. Nejdramatičtější výsledek předpovídá v pátečním průzkumu ORB. S desetibodovým náskokem se obyvatelé Velké Británie rozhodnou pro odchod z EU. Trh obchodující s kurzem libry je za současné situace nefunkční, na trhu opcí s datem splatnosti po referendu v podstatě neexistuje likvidita. Nestabilita malého objemu opcí, které se ještě obchodují, vyskočila na úroveň, jakou jsme nezažili ani v nejčernějších chvílích globální finanční krize.
  • ECB jako největší hrozba Eurozóny?
    Kritika měnové politiky je ošemetná věc: každé měnově-politické rozhodnutí totiž z konstrukce vytváří „vítěze“ a „poražené“, a tak můžeme sklouznout do pozice, kdy nepoukazujeme na obecnou nesprávnost této politiky, nýbrž toliko hledáme viníka svých problémů.
  • Zlato opět dokazuje, že je nejlepší obrannou strategií
    Nedávno zveřejnil Mezinárodní měnový fond zprávu o předpokládaném vývoji světové ekonomiky na letošní a příští rok. A vývoj se nejeví nijak dobře. Zatímco začátkem ledna byly odhady globálního růstu pro rok 2016 na 3,4 %, nová prognóza se pohybuje kolem 3,2 %, což je nárůst oproti loňsku jen o 0,1 %. Fond zároveň upozornil, že období velmi pomalého růstu je již příliš dlouhé a světová ekonomika je vystavena mnoha defektům.
  • Rok 2015. Co přinesl evropským akcionářům?
    S blížícím se Silvestrem přichází obligátní bilancování událostí, které nás v uplynulém roce ovlivnily a nejinak tomu je i na akciových trzích. Pojďme se podívat, jaké faktory se letos nejvýrazněji podepsaly na obchodování s evropskými akciemi a kde se dalo nejvíce vydělat či naopak prodělat.
  • Šokující předpovědi Saxo Bank na rok 2016
    Mezinárodní investiční a obchodní banka Saxo Bank dnes vydala své každoroční „Šokující předpovědi“ pro příští rok. Zde je 10 nepravděpodobných, avšak možná nedoceněných událostí, které by v roce 2016 mohly významně zahýbat finančním prostředím.
  • Čína sahá po dalších nástrojích pro záchranu své ekonomiky
    Čínský jüan v úterý zažil nejhlubší pád za více než dvě dekády a oslabil na tříleté dno (nejslabší od září 2012) poté, co čínská centrální banka (PBOC) překvapila trh devalvací měny o téměř 2 procenta.
  • V4: utažení měnové politiky není na programu dne
    V letošním prvním půlroce se regionu V4 vedlo za dlouhou dobu nejlépe – nejpomalejší mezikvartální růst HDP byl 0,8% (Maďarsko), nejpomalejší meziroční růst skoro 3% (Slovensko). Na rozdíl od minulosti, kdy byl růst tažen většinou exportem, je navíc faktorem růstu č. 1 po dlouhé době poptávka domácností.
  • Ruskému rublu se letos daří
    Ruský rubl se po špatném loňském roku, kdy utržil rozsáhlé ztráty, staví opět na nohy. Loni oslabil vůči americkému dolaru (USD/RUB) o více než 120 procent.
  • Peníze míří z eurozóny ven
    Investoři otočili kormidlem o 180° a kapitál namířili z Evropy ven. Hlavní trend je v současnosti z eura do dolaru a dalších zemí „bezpečných“ měn, jako jsou Dánsko nebo Švýcarsko. Společná evropská měna klesla za uplynulých dvanáct měsíců proti americkému dolaru o 20 %. Euro se díky tomuto poklesu dotklo 12letého minima proti USD a zároveň se přiblížilo na dostřel parity.
  • Komodity v roce 2015
    Rok 2014 většině komodit nepřál. V grafu níže vidíme přehled výkonů komodit v loňském roce. Na prvním místě se bezesporu umístila káva se ziskem více než 50 procent. Na druhém místě je dobytek neboli maso, pak nikl, kakao, hliník a pomerančový džus. Všechny ostatní komody byly loni v mínusu v čele s ropou, plynem a bavlnou.
  • Řecká tragédie trhy příliš nezajímá
    Další řecké vládě nebylo souzeno projít celým funkčním obdobím. Antonis Samaras, dosavadní premiér země, prohrál tříkolový boj o zvolení nového prezidenta země, což dle řecké ústavy musí vyústit v rozpuštění stávajícího parlamentu a vypsání nových parlamentních voleb. Země se tak opět dostává do prostředí bezvládí a znovu vyvstávají nejistoty nad jejím dalším směřováním.
  • Nejtvrdší měnou je norská koruna
    V ideálním případě by měl stát Big Mac hamburger od McDonald´s ve všech zemích stejně. Cenové odlišnosti nám pomáhají částečně indikovat podhodnocené a nadhodnocené měny světa. Ze sledovaných měn je nejtvrdší norská koruna a nejslabší ukrajinská hřivna.
  • Skotské referendum a jeho vliv na britskou libru
    Skotsko bylo 307 let součástí Velké Británie. Nyní se však připravuje na hlasování o nezávislosti. Referendum je naplánováno na 18. září 2014. Nicméně finanční trhy tuto událost zatím přehlížejí a nezapočítávají ji do ceny aktiv.
  • Vytasí se Ukrajina a Rusko s ropnými zbraněmi?
    Pokud by mělo dojít k eskalaci konfliktu na Ukrajině ve větší konflikt či dokonce občanskou válku mezi proruským východem a proevropským západem, bude se mezinárodní komunita potýkat s vážnou výzvou už jen proto, že hloubí propast mezi starými nepřáteli z období studené války.
  • Duben: Měsíc komoditních měn
    V případě, že zvažujete koupi komoditních měn, mezi něž se řadí australský, kanadský a novozélandský dolar, tak byste váš jarní nákup neměli zbytečně odkládat. Měsíc duben je totiž za posledních 10 let obdobím, kdy mají tyto měny nejlepší výkonnost.
  • Rusko hýbe akciovými trhy
    Akciové trhy v posledních dnech prožívají neobvykle rušné časy. Denní volatilita 3 % tady už dlouho nebyla a mnoho akciových investorů má velký strach. Naopak někteří jiní v tom vidí výtečnou příležitost, jak relativně levně nakoupit. Kdo má tedy pravdu?
  • Rok po…
    ...zvolení Shinza Abeho za japonského premiéra a prosazení jeho netradiční hospodářské politiky
  • Big Mac Index: Asijské měny jsou podhodnoceny
    Podhodnocená národní měna usnadňuje přístup domácích výrobků a zboží na zahraničních trzích. Vůči americkému dolaru jsou dle "Bic Mac Indexu" podhodnoceny především asijské měny.
  • Švédská koruna je na rekordních minimech
    Ještě loni v létě předtím než Mario Draghi, šéf Evropské centrální banky (ECB), řekl zázračná slova, že ECB udělá všechno pro záchranu společné měny eurozóny, jsme obdivovali vysoké výkony severských měn. Měnový pár EUR/SEK se v srpnu 2012 obchodoval na 12 letých maximech, a to 8,20 švédské koruny (SEK) za jedno euro (EUR).
  • Evropa a eurozóna v nejistotě
    I když se z voleb v Německu nakonec raduje Angela Merkelová, Evropa a eurozóna se ocitly v extrémní nejistotě. Drtivé vítězství Merkelové přitom podpořili i voliči, kteří se začali odvracet od jejího koaličního partnera FDP. Na Merkelovou tím pádem zbývá nepříjemná povinnost - vytvořit koalici buď s SPD, nebo se Zelenými.
  • Co týden dal? Hitem letošních Vánoc možná budou „chytré“ hodinky
    Po inteligentních domácích spotřebičích, smartphonech a další rozumné elektronice přichází na trh "chytré" hodinky. Samsung tím předstihl svého hlavního rivala, americký Apple, který podobný přístroj plánuje také. K úplné spokojenosti tak chybí snad už jen "smart" politická reprezentace.
  • Fed stále ještě nemá důvod měnit směr měnové politiky
    Americká centrální banka tento čtvrtek zveřejní zápis ze zasedání měnového výboru centrální banky, které se konalo 1. května. Tento výstup může být pro kapitálové trhy důležitější než dříve. Podle vyjádření některých členů Fedu se totiž začínají čím dál častěji objevovat názory, že centrální banka začne postupně utlumovat program na odkup aktiv QE3.
  • Amerika zrychluje, Čína si sáhla na dno
    Každý, kdo si minulý rok koupil ve Švýcarsku kávu, ví, že frank je “příšerně nadhodnocený”,…toť slova jednoho londýnského manažera hedgeového fondu. Není evidentně sám, kdo si to myslí.
  • Kuboň: Přišel čas hájit zájmy drobných investorů
    Řada obchodníků s cennými papíry či investičních zprostředkovatelů v ČR poskytují své služby kvalifikovaně a čestně. Je ovšem zjevné, že i tak dochází k protiprávnímu jednání a vzniku škody. Co je to best execution a jak se vyvarovat např. tzv. churningu? Buďte aktivní a sledujte pravidelně své portfolio, radí v dnešním rozhovoru JUDr. David Kuboň.
  • Komoditní trhy v kostce
    Futures kontrakty na zlato ve čtvrtek v Londýně klesly o více než 1% níž. Důvodem byl pád eura ze 17timěsíčních maxim vůči dolaru, kvůli kterému se tak tento kov stal dražší pro evropské investory.