Štítek životní pojištění

Životní pojištění.Životní pojištění je druh pojištění, které v pojistné smlouvě zavazuje pojistníka (klienta) platit danou pravidelné pojistné (většinou měsíční, roční) pojistitelovi (pojišťovně). Pojistitel za to garantuje, že v případě pojistné události poskytne smluvně dané pojistné plnění. V rámci životního pojištění se jako pojistná událost uvádí pracovní neschopnost, trvalé následky úrazu, hospitalizace, invalidita, závažný úraz, nemoc a další věci týkající se zdraví pojistníka. V neposlední řadě si pojistník může pojistit vlastní smrt, kdy bude částka vyplacena oprávněné osobě.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • Zrušení životního pojištění a daně: kdy budete muset dodaňovat zrušené pojistné?
    Co obnáší zrušení vaší životní pojistky? Ve kterých případech budete muset doplácet něco na dani z příjmů? Kdy je zrušení životního pojištění výhodné? Jak je to s přestupem k jiné pojišťovně?
  • RIXO už není jen srovnávač, nabízí třeba hlídače smluv a termínů
    Srovnávač RIXO spustil online prodej životního pojištění před dvěma lety a na nabitém trhu to bylo přijímáno spíše s pobavením. Společnost se však udržela a dnes nastavuje nové standardy v oblasti komplexního pojištění.
  • Kdo vlastní pojišťovny působící v Česku?
    Pojištění je velkým byznysem již od dob prvních mořeplavců. Lidé si nechávají pojistit všechno – od hýždí až po vzducholoď. U koho jste pojištění vy? Víte, kdo vlastní vaši pojišťovnu?
  • Co udělat, aby se vám neprodražily pojistky?
    Očekává se, že v souvislosti se zdražováním zdraží své služby také pojišťovny. Jak postupovat, abyste neplatili více, než je nutné?
  • Životko a pojištění majetku během války: Co by se (ne)plnilo?
    Situace, která aktuálně vládne na Ukrajině, donutila lidi oprávněně myslet na to nejhorší. Každý se přirozeně bojí nejen o lidské životy, ale i o svůj majetek. Jak je to v takovém případě s plněním pojišťoven?
  • Zítra sirény kvůli válce na Ukrajině nezazní. Víte co dělat, když zazní?
    Když se první středu v měsíci rozezvučí sirény, mnozí z nás tomu již nevěnují zvýšenou pozornost, naprosto je ignorují nebo jsou ještě navíc otrávení. Co byste ale dělali, kdyby se z ničeho nic ozval varovný signál? A poznali byste ho vůbec? V našem přehledu zjistíte, jaké druhy signálů existují, co znamenají, a hlavně jak byste se v případě nebezpečí měli zachovat.
  • Jak uplatnit odpočet životního pojištění v daních
    Přispíváte si na soukromé životní pojištění a budete letos odevzdávat daňové přiznání? V tom případě si můžete příspěvky uplatnit v daních, a snížit si tak daňovou povinnost. Co k tomu potřebujete vědět?
  • 10 případů, kdy zaměstnanec musí podat daňové přiznání
    Za většinu zaměstnanců vyřizuje roční daňové záležitosti jejich zaměstnavatel formou ročního zúčtování daně. Kdy si však musí zaměstnanci sami podat daňové přiznání? Podívejme se na deset vybraných případů.
  • Novoroční předsevzetí pro osobní finance
    Připomíná vám váš šuflík se smlouvami nezdolnou hromadu? Nejste si jisti, kterým poradcům věřit? Zdá se vám, že vydáváte peníze za věci, které ani nevíte, k čemu slouží?
  • Z nevyplacených životních pojistek mají pojišťovny žně. Co dělat, aby si nenechaly vaše peníze
    Kdo si sjednává životní pojištění, většinou také stanoví obmyšlenou osobu. Tedy člověka, kterému pojišťovna vyplatí peníze v případě, že pojištěný zemře. Jenže pojišťovna nemá povinnost a často ani možnost se obmyšlené osobě ohlásit. Lidé tak přicházejí až o miliony.
  • Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
    Pokud chcete mít vysoké daňové odpočty a od státu získat letos co nejvíc, tak máte nejvyšší čas vložit peníze na vaše stavební spoření, penzijko či životní pojištění. Kolik vložit na jednotlivé finanční produkty, abyste měli nejvyšší státní příspěvek a nejvyšší daňové úlevy?
  • 7 věcí, které pomohou správně vybrat životní pojištění
    Životní pojištění patří mezi nejoblíbenější finanční produkty a navíc je spojeno i s daňovou úlevou. Jak si ovšem správně nastavit jeho výši? Co vám pomůže optimalizovat vaše životní pojištění?
  • Jak na životní pojistku, aby dávalo pojištění smysl
    Na rozdíl od většiny zboží a služeb, které běžně nakupujeme, nemá pojištění v čase nákupu žádný okamžitý a viditelný efekt, a proto jej možná podceňujeme nebo dokonce vnímáme jako zbytečný výdaj.
  • Koronavirus a výplata plnění u životního a cestovního pojištění
    Koronavirus pronikl do našich životů a pojištění není výjimkou. Kdy budete mít nárok na plnění při úmrtí blízké osoby? A jaké cestovní pojištění vám pomůže přečkat nákazu na dovolené v cizině?
  • Jak se daní příjmy z kapitálového majetku
    Máte příjmy, které spadají pod kapitálový majetek? Musíte si je zdanit sami anebo se k vám již dostanou zdaněné? A jakým způsobem se zahrnují do daňového přiznání?
  • Jak si správně nastavit životní pojištění
    Budete si sjednávat životní pojištění? Anebo už životní pojištění máte? A jste si jistí, že jste si pojistku nastavili dobře? Přečtěte si, na co se před podpisem smlouvy dívat a na co klást důraz.
  • Jak se vyšetřuje covid-19?
    Fakultní nemocnice u svaté Anny (FNUSA) je jedním z ústavů, kam jsou přivážení nemocní s covidem-19 s těžším průběhem nemoci. Vzorky stěrů pacientů, kteří by mohli mít, nebo již mají onemocnění, se vyhodnocují v Mikrobiologickém ústavu FNUSA, jeho šéfem je Docent Filip Růžička, který vysvětlil, jak testování vzorků vypadá.
  • Koronavirus a životní pojištění: Na co se vztahuje krytí?
    Máte nárok na plnění ze smlouvy o životním pojištění, pokud jste v karanténě anebo doma pečujete o dítě, protože se uzavřely školy? A jak je to s krytím v případě nákazy anebo pokud jste museli uzavřít na základě mimořádných opatření provozovnu? Přečtěte si nejčastější otázky životně pojištěných.
  • Jaká úskalí přináší změny v oblasti financí a bankovnictví z důvodu pandemie?
    Svět financí, bankovnictví a finančního poradenství se změnil. Vyzpovídali jsme proto odborníka, který odpovídá na jedny z nejčastější otázek, které si veřejnost z hlediska pojištění, odkladu splátek, hypoték anebo investicí pokládá.
  • Chcete začít sportovat i přes omezení pohybu?
    Při práci většina z nás většinou sedí, moc tomu pohybu nedáme. V době karantény navíc sedíme na homeoffice, ale i když pandemie v naších krajích neřádí, stejně se vozíme v autech a pak třeba „odpočíváme“ u počítače nebo telefonu.
  • Co zažívají zdravotníci, když přijímají těžce nemocné s COVID 19?
    Lidé jsou doma, příliš nevycházejí a pokud mají trochu štěstí, pracují v režimu homeoffice. To se ale netýká zdravotníků. V jak těžkých situacích se dennodenně ocitají, popisuje přednosta Anesteziologicko resuscitační kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, profesor Vladimír Šrámek, který se stal krajským koordinátorem intenzivní péče pro Jihomoravský kraj.
  • Jaké žádosti a náležitosti s úřady vyřešíte online z domu?
    Potřebujete si zajít na úřad, ale bojíte se? Anebo se tam zkrátka nemůžete dostavit, když mají zrovna otevřeno? Úřady stejně vyzývají občany, aby s nimi komunikovali na dálku. Plno žádostí lze navíc podat elektronicky, a to i bez epodpisu.
  • Jak na přestup mezi životními pojištěními bez ztráty financí
    Chystáte se změnit životní pojištění? Kdy je možný přestup mezi pojišťovnami? Kdy nemusíte zpětně podávat daňové přiznání a dodatečně danit příjmy? Můžete přesunout celou částku?
  • Jak si snížit daňový základ? Nezdanitelnými položkami
    Pokud budete letos podávat daňové přiznání, nezapomeňte si odečíst nezdanitelné položky od základu daně. Snížíte si tak daňovou povinnost. Čím ale a o kolik?
  • Bankovní vklady loni inflaci neporazily, akciové fondy vynášely i dvouciferné zhodnocení
    Zatímco vklady klientů v bankách (běžné účty, spořicí účty a termínované vklady) nedokázaly svými výnosy zhruba tříprocentní inflaci loni porazit, investice do akciových fondů přinesly často i dvouciferné zhodnocení. Vyplývá to z ankety mezi analytiky.
  • Životní pojištění by se mělo upravovat podle aktuální životní situace
    Životní pojištění nám nemůže vrátit zdraví, ale může další život podstatně ulehčit. Pokud je nastaveno správně. A podle průzkumu, který si Kooperativa nechala zpracovat agenturou Ipsos, tomu tak často bohužel není. Jak upozorňuje Petr Procházka, ředitele Úseku vývoje a prodeje FLEXI a bankopojištění v Kooperativě: „Pojistná částka by se měla odvíjet od životní situace klienta“.
  • Trendy v osobním bankovnictví - crowdfunding?
    Co vás v budoucnu čeká ve vašem osobním bankovnictví? Bude vám váš účet hlídat a nabízet slevy, doporučovat nejvhodnější investice nebo zprostředkovávat poslední novinky z oblasti bankovnictví a inovativních finančních technologií? A víte, co je crowdfunding a jak pomocí něj investovat do zajímavých projektů?
  • Jak ušetřit na daních? Darujte, vezměte si hypotéku nebo si zřiďte „penzijko“
    Existuje mnoho (zcela legálních) způsobů, jak zoptimalizovat svoji daňovou povinnost. Jste-li zaměstnanec, můžete během roku ponížit platby záloh daně z příjmu o některé daňové slevy. V rámci ročního zúčtování k těmto slevám můžete připočíst ještě takzvané nezdanitelné části základu daně. Mezi ně patří například dary, úroky z hypotečního úvěru či pojistné na penzijní připojištění. Má to však svá pravidla.
  • Co musíte vědět, když chcete sepsat závěť?
    V České republice se může dědit majetek podle zákonných podmínek, ale i ze závěti, případně oběma způsoby po jednom pozůstalém. Jak má ale taková závěť vypadat a jaké náležitosti musí obsahovat?
  • Jakým způsobem spořit na důchod?
    Co důchod je a čím by měl být? Pro mnohé je důchodový věk strašák. Sice se na něj těší, ale radost kalí strach z možného nedostatku prostředků. Tak to ale vůbec být nemusí.
  • Když pojistit, tak proti zlomené noze. Nebo?
    Vážná onemocnění Češi stále podceňují vyplynulo z průzkumu, který si nechala zpracovat pojišťovna Kooperativa. Životní pojištění totiž mnoho lidí stále chápe jako úrazové pojištění se spořením. Daleko důležitější ale je mít pojištěny události, které nás mohou existenčně ohrozit. „Když nás totiž postihne vážná nemoc, případně invalidita, rázem se dlouhodobě ocitneme bez svého obvyklého příjmu. Na tuto situaci není připravena téměř polovina Čechů,“ odhaluje závažné zjištění Filip Král, člen představenstva v Kooperativě.
  • Jaké jsou rozdíly v daňových odpočtech a slevách v Česku a na Slovensku?
    Přijdou vám daňové slevy a odečitatelné položky dostatečně vysoké? A napadlo vás někdy, jaké daňové slevy a odečitatelné položky mají naši bratři Slováci? Jsou na tom lépe než my?
  • Vienna Insurance Group zveřejnila předběžné výsledky za rok 2018
    Na tiskové konferenci byly zveřejněny předběžné výsledky Vienna Insurance Group za rok 2018. 
  • Bez důkazů ani koruna. Po pádu na neodklizeném chodníku si sežeňte svědky
    Stejně jako sněžení a chladné počasí patří k zimě, tak bohužel také i zlomeniny a otřesy mozku, které jsou způsobeny pády na neodklizených chodnících. Finančního odškodnění se však dočká jen málokdo.
  • 5 věcí, které nepodcenit u životního pojištění
    Chcete si zřídit životní pojištění a přemýšlíte, jak si ho co nejefektivněji nastavit? Češi často dělají chyby a pak se diví, že se jim pojistka vlastně vůbec nevyplatí. Co je tedy dobré rozhodně nepodcenit?
  • Víte o tom, že když jste loni zrušili životní pojištění, tak musíte letos podat daňové přiznání?
    Předčasné zrušení životního pojištění během roku 2018 přináší daňové povinnosti a dodanění daňových odpočtů uplatněných v minulých letech a příspěvků zaměstnavatele. Jak se postupuje?
  • 7 případů, kdy byste neměli zapomenout odevzdat daňové přiznání
    Jste zaměstnaní na HPP a daň z příjmu za vás přece řeší zaměstnavatel. Jste si ale jistí, že docela určitě nemusíte odevzdat daňové přiznání a přiznat i další příjmy? Jak se podává daňové přiznání, když máte i další příjmy? Jasně, daňové přiznání podáte, pokud si přiděláváte vedlejší činností jako OSVČ. Ale jak je to s dalšími příjmy?
  • Poradna plná daňového přiznání
    S blížícím se termínem daňového přiznání, který je letos v pondělí prvního dubna, se množí v naší poradně dotazy na daně z příjmu. Kdo musí přiznání podat, jaké příjmy je třeba uvést a jak je zdanit. Pojďme se společně podívat na některé dotazy.
  • Kdy se vyplatí "pojistka na blbost"?
    Kdo nic nedělá, nic nezkazí, říká se. A naopak, kdo nějakou činnost vyvíjí, ten škodu na majetku, penězích či zdraví prostě udělat může. I když u některých povolání je riziko větší než u jiných. Vyplatí se i vám?
  • Na co si Češi uzavírají životní pojištění?
    Máte uzavřeno životní pojištění? Že ne? A nepatříte náhodu mezi ty, kteří by o něm měli začít uvažovat? Podívejte se, jak se chrání proti úrazu, ztrátě zaměstnání anebo úmrtí Češi.
  • Není to jen úraz, aneb 4 aspekty životního pojištění
    Životní pojištění mnoho lidí chápe jako úrazové pojištění se spořením. Tělesné poškození si dokážeme představit a také si ho často pojišťujeme. Ale víte, že třeba invalidita v důsledku úrazu představuje z celkového počtu jen 4 % případů? V ostatních případech je důvodem nemoc, varuje Ondřej Poul, ředitel Úseku pojištění osob v Kooperativě.
  • Životní pojištění: jiné má úředník a jiné zase kaskadér
    Čím máte z hlediska úrazu rizikovější povolání, tím bude vaše životní pojištění dražší. Je to logické, vyššímu riziku při práci je vystaven například natěrač výškových budov než asistentka v prodejně značkových parfémů. Rizikovost klienta má povolání z hlediska pojišťovny zásadní vliv. A podle něj se také určuje většinou cena.
  • Jak získat peníze ze životního pojištění?
    Životní pojištění je dobrý produkt, který vám ušetří na daních a vy budete klidně spát, že jste pojištěni. Ale co když ho budete chtít zrušit? Jaké máte možnosti? Která cesta bude pro vás nejlepší?
  • Co přinese digitální revoluce v oblasti finančních produktů? Bankéři přestanou existovat
    Doba, kdy budou svět ovládat počítače namísto lidí, se urputně blíží. Jedny z největších změn pak nastanou v oblasti financí a bankovnictví. Na co se můžete (ne)těšit?
  • Jak si správně nastavit životní pojistku
    Pokud se chcete pojistit, je dobré si přečíst podmínky. Když se vám totiž něco stane, pak vám v případě špatně ujednané životní pojistky pojišťovna nemusí taky zaplatit vůbec nic. Poradíme, jak na to.
  • Nabízí vám pojištění a spoření? Ne všichni to myslí dobře (2)
    Reprezentanti finančních institucí vám nabízejí různé produkty, mezi nimiž nechybí životní pojištění a penzijní spoření. Kdekdo si pod nimi představí finanční zajištěni stáří. Ale potřebujeme je skutečně a nejsou argumenty prodejců někdy až zavádějící?
  • Nabízí vám pojištění a spoření? Ne všichni to myslí dobře (1)
    Prodejci volají, mailují, nabízejí a vy nemáte čas. A vlastně ani nevíte, co po vás chtějí. Životní pojištění a penzijní spoření? Není to vlastně stejný produkt, kterým si zabezpečujeme stáří?
  • Využíváte státních výhod?
    Stát nabízí různé benefity k některým finančním produktům - penzijnímu připojištění, doplňkovému penzijnímu spoření nebo životnímu pojištění. Přečtěte si, jak na nich vydělat co nejvíc?
  • Dítě raději pojistěte. Jak na to?
    Pokud máte potomka, jistě jste už mysleli na jeho pojištění. Dělá to totiž většina rodičů. Málokdo z nich ale ví, jakou pojistku pro své dítě vybrat. Přinášíme několik rad.
  • Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
    Průzkum ukázal, že pokud jde o životní pojištění, tak Češi se nejčastěji pojišťují proti následkům úrazu, ale na vážné nemoci zapomínají. Přitom ale právě nemoc patří k nejčastějším důvodům poklesu budoucích příjmů. Jak máte nastavené životní pojištění vy?
  • 5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
    Obtěžují vás často nevyžádané hovory a SMS? Bojíte se, že z vás někdo bude chtít vytáhnout peníze skrz telefon? Tak si nainstalujte některou z aplikací, je to jednoduché a mnohdy i zadarmo! 
  • Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
    Každý jistě zažil, že mu v nejnevhodnější dobu zazvonil telefon s neznámým číslem. Energický hlas začal chrlit přehršel informací a nabízet šperky, pojištění, uhlí, elektřinu a další, a další produkty. Jak se bránit proti těmto hovorům? A kde vůbec získali vaše číslo?
  • Teroristický útok: Můžeme se proti němu pojistit?
    Je vůbec možné se pojistit proti terorismu? Jaké jsou podmínky a maximální výše krytí u jednotlivých pojišťoven?
  • Jste si jisti, že nemusíte podat daňové přiznání?
    Základní termín pro podání daňového přiznání za rok 2016 je do pondělí 3. dubna. Daňové přiznání přitom musí v některých případech podat i lidé, kteří by to nečekali. Podívejme se na některé praktické příklady.
  • Uplatněte si všechny daňové odpočty
    Díky daňovým odpočtům je možné zaplatit na dani z příjmu za rok 2016 až o desetitisíce méně. Jaké daňové odpočty a za jakých podmínek je možné uplatnit v daňovém přiznání za rok 2016?
  • Důsledek prvenství v pití piva? Také rakovina
    Z nedávno publikované studie o vlivu stravy na zdraví expertů Masarykovy univerzity v Brně, mimo jiné vyplývá, že červené víno v malém množství sice můžeme, ale alkohol přesto může za velký výskyt nádorových onemocnění u nás.
  • Jak (ne)ukončit životní pojištění?
    Výpověď životního pojištění je třeba vždy důkladně zvážit. Při předčasném ukončení totiž vzniká povinnost dodanit uplatněné odpočty a rovněž zdanit případné příspěvky zaměstnavatele. Pokud finanční prostředky z pojistné smlouvy převedete na novou smlouvu, můžete se těmto ztrátám vyhnout. I tak ale o část peněz přijdete.
  • Pojišťovny odhalily podvody za víc než miliardu, meziročně více
    Pojišťovny odhalily za tři čtvrtletí pojistné podvody za více než miliardu korun, meziročně opět více. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Největší škody páchají organizované zločinecké skupiny. Nejčastěji je to v pojištění vozidel, například při fingování krádeží, ale stále častěji také v životním či dokonce cestovním pojištění.
  • Jak dostat peníze ze zkrachovalé banky
    Doba krachů kampeliček, družstevních záložen a bank je pryč. Přesto i v současné době se můžete dostat do situace, kdy instituce, u které máte uloženy peníze, může zkrachovat. Ke svým penězům se dostanete díky Garančnímu systému finančního trhu.
  • Varování: Pojišťováci se snaží vnutit lidem pojistky tím, že se vydávají za pracovníky asociace
    Intenzita nekalých praktik některých zprostředkovatelů finančních produktů opět vzrostla. „Jsem z asociace pojišťoven a zkontroluji vám vaše pojištění,“ právě tuto větu nejčastěji slyší lidé, kteří jsou v posledních dnech vystavováni tlaku podvodných praktik. Ve snaze zaujmout potenciálního klienta a vnutit mu nějaký finanční produkt se někteří zprostředkovatelé zaštiťují Českou asociací pojišťoven (ČAP) jako důvěryhodnou organizací, která zastřešuje 97 % pojistného trhu.
  • Jaké máte povinnosti při změně zdravotní pojišťovny?
    Všichni občané s trvalým pobytem na území České republiky musejí být pojištěni u jedné ze sedmi zdravotních pojišťoven působících na trhu zdravotního pojištění. Zdravotní pojišťovnu si přitom v průběhu života může každý změnit. Na co si tedy dát pozor při změně zdravotní pojišťovny od 1. července?
  • Živelní škody se dle pojišťoven letos zdvojnásobily
    Živelní pohromy způsobily klientům pojišťoven v prvním pololetí desítky tisíc škod v řádu několika miliard korun. Jde zhruba o dvojnásobek proti stejnému období loni. Za nárůstem stály hlavně květnové a červnové bouřky, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Nejčastěji škody páchaly bouřky spojené s krupobitím, zatímco před rokem škodily spíše vichřice.
  • Pojišťovny odhalily podvody za téměř miliardu, víc než před rokem
    Pojišťovny odhalily v pololetí pojistné podvody za téměř miliardu korun, meziročně opět více. Největší podíl na této trestné činnosti měly případy z pojištění vozidel. Významně vzrostl počet případů hlášených z životního a úrazového pojištění, kde podvodníci nárokovali výplatu pojistného plnění za fingované nebo uměle navýšené škody.
  • Neobvyklé pojistné produkty
    Pojišťovny nemusí nabízet jen notoricky známé cestovní pojištění, pojištění vozidel, majetku nebo zdraví. Občas narazíte na velmi zajímavé produkty. Příkladem může být pojištění, které kryje náklady spojené s léčením závažné choroby na zahraniční klinice, náklady za denní péči o nemohoucího dědu nebo i náklady na váš pohřeb.
  • Ukončujete pojistku? Počítejte s „nováčkem“ mezi poplatky
    Zatímco s běžnými účty malých bank již většinou nejsou spojeny žádné poplatky, u životního pojištění je situace jiná. Pojišťovny si z účtů klientů nadále účtují celou řadu více či méně absurdních poplatků. O složitosti a neúměrné výši poplatků za zprostředkování investičního životního pojištění již bylo napsáno mnohé. Jedním z poplatků, kterému nebyla zatím věnována příliš pozornost, je poplatek za předčasné ukončení smlouvy. Klienti kvůli němu přitom mohou přijít i o tisíce. V sazebnících některých pojišťoven se začal objevovat relativně nedávno. Důvod?
  • Trh životního pojištění prodělal šok: Počet nově sjednaných smluv spadl o 35 %
    Český pojistný trh i v letošním 1. čtvrtletí stoupl jen nepatrně. Počet nově uzavíraných smluv životního pojištění ale klesá výrazným tempem 35 % a trh životního pojištění tak prodělal šok. Pojišťovny vybraly na pojistném 31,1 miliardy Kč, což je o 1,3 procenta meziročně více. Životní pojištění kleslo o 3,4 procenta, naopak neživotní pojištění rostlo o čtyři procenta. Loni trh vzrostl o procento na 116 miliard Kč.
  • Daňový odpočet za životní pojištění loni klesl, průměrně činil 7427 Kč
    Pojišťovny letos rozeslaly klientům 2,12 milionu potvrzení o zaplaceném pojistném za rok 2015, díky kterým si klienti mohli snížit daňový základ v průměru o 7 427 Kč. Počet smluv, které splnily podmínku daňové uznatelnosti, se meziročně díky legislativním změnám snížil téměř o milion. Jen každý devátý klient upltňuje maximální odpočet 12 000 Kč.
  • Omezení provizí pojišťovákům by mělo zabránit přepojišťování smluv
    Sněmovna v prvním čtení podpořila vládní návrh, který omezuje výplaty provizí pojišťovacím zprostředkovatelům při předčasném ukončení pojistných smluv. Při výpočtu odkupného by provize měly být rozloženy do pěti let. Návrh tedy neomezuje samotnou výši provize.
  • Tohle všechno si můžete odečíst z daní a zaplatit méně, podívejte se
    Daň z příjmu fyzických osob za rok 2015 se počítá z daňového základu sníženého o nezdanitelné položky. Při uplatnění daňových odpočtů je daňová povinnost o tisícikoruny nižší. Rozhodně se tedy nevyplácí na některý daňový odpočet zapomenout.
  • Co týden dal? Firmy letos zvednou mzdy
    Mzdy zaměstnanců v podnikové sféře v ČR, jejíž jádro tvoří průmyslové podniky, by se v letošním roce měly v průměru zvednout o 2,4 procenta. Čtěte více v našem týdenním přehledu.
  • „Slavný“ pojišťovák Štork inkasoval miliony, novela ale provize neřeší
    Česku za loňské neschválení novely zákona o pojišťovnictví hrozí sankce z Bruselu. Vláda se proto zítra k novele vrátí, návrh ale neobsahuje regulaci provizí pojišťovacích zprostředkovatelů, tedy bod, který vyvolal vážné spory v koalici. Přitom k omezování odměn jsou pádné důvody, například nechvalně proslulý makléř Lukáš Štork inkasoval desítky milionů korun a kvůli nekalým praktikám ho ČNB v minulosti potrestala šestimilionovu pokutou.
  • Životní pojištění a sleva na dani za rok 2015
    V daňovém přiznání za rok 2015 nebo v ročním zúčtování daně prováděném za zaměstnance zaměstnavatelem bude moci uplatnit daňový odpočet u životního pojištění méně občanů než v roce 2014. Důvodem je zpřísnění zákonných podmínek.
  • Peněžitá pomoc obětem trestných činů
    Zákon o obětech trestných činů umožňuje obětem trestných činů v některých případech žádat peněžitou pomoc od státu, a to i v případě pozůstalých po oběti trestného činu. Mnozí poškození si nejsou vědomi tohoto svého práva.
  • Český pojistný trh pod tlakem legislativy
    Zatímco pro ekonomiku jako celek byl minulý rok ve znamení postupné konsolidace a návratu k růstu, odvětví pojištění se ze stagnace ani dosud nezotavilo a k hospodářskému růstu nepřispělo měrou, na niž jsme byli zvyklí v minulé dekádě. Na sklonku roku 2014 byly dokonce právě banky a pojišťovny označovány za „brzdu“ podstatnějšího růstu v ČR.
  • Nejvyšší soud k obezřetnosti při couvání v obytné zóně
    Nejvyšší soud projednával v nedávné době případ usmrcení dítěte řidičem při couvání v obytné zóně, kdy stanovil trestní odpovědnost řidiče za usmrcení z nedbalosti. Nejvyšší soud apeluje tímto rozhodnutím na zvýšenou obezřetnost řidičů při couvání, a to nejen v obytné zóně.
  • Nejlepší firemní benefity jsou zadarmo
    Úspěch firem závisí především na schopných zaměstnancích, kteří mají dobré nápady zvyšující produktivitu a kvalitu, popřípadě podporující image firmy. Zaměstnance je možné motivovat nejenom penězi, ale i firemními benefity. Ty nejoblíbenější z nich jsou přitom daňově zvýhodněné, nebo dokonce úplně zadarmo.
  • Odškodnění sportovního úrazu při fotbalovém utkání
    Nejvyšší soud vydal v nedávné době rozhodnutí, na základě kterého vymezil odpovědnost za škodu v případě porušení pravidel při fotbalovém utkání. Nejvyšší soud stanovil, že nikoliv každé porušení sportovních pravidel opravňuje poškozeného k požadavku náhrady škody na zdraví.
  • Pojišťovny začaly vyplácet klientům více peněz za škody na zdraví
    Pojišťovny musí klientům vyplácet více peněz za škody na zdraví než v minulosti. Změna souvisí s aplikací nového občanského zákoníku. V některých případech jde i o trojnásobek původní částky. Zároveň se výrazně rozšířil okruh osob, které mají na tento druh odškodnění nárok. Škody na zdraví přitom tvoří nemalou část plnění pojišťoven u pojištění vozidel.
  • Co týden dal? Pojišťováci asi budou muset skládat odborné zkoušky
    Prodejci pojistek asi budou muset skládat odborné zkoušky a zlepšit informovanost klientů o nabízených produktech. Počítá s tím vládní novela o pojišťovacích zprostředkovatelích. Nezaměstnanost v březnu klesla, inflace vzrostla. Více v pravidelném týdenním souhrnu.
  • Naděje na spravedlivé odškodnění újmy na zdraví
    Mezi nejvýraznější změny spojené s účinností nového občanského zákoníku je nové pojetí odškodnění újmy na zdraví, které umožňuje získat v případě poškození zdraví adekvátní odškodnění. Ale nic není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.
  • Životní pojištění a daně za rok 2014
    Jak se v letošním daňovém přiznání vypořádat s životním pojištěním a jaké legislativní novinky platí od roku 2015? Přinášíme vám užitečné rady, ze kterých se dále dozvíte, kdo si sníží daň z příjmu, jak prokázat daňový odpočet či co znamená z hlediska daní předčasné zrušení smlouvy.
  • Pracovní úraz úředníka na sportovní akci zaměstnavatele
    Úraz úředníka magistrátu na sportovním tréninku volejbalového družstva zaměstnavatele konaného mimo pracovní dobu bude předmětem dnešního článku.
  • Král: Peníze již nebude možné z životního pojištění vybírat
    Od roku 2015 bude muset pojistná smlouva splňovat novou podmínku pro uplatnění daňového zvýhodnění, a to, že vložené finanční prostředky již nebude možné průběžně vybírat formou mimořádného výběru, uvádí Filip Král, předseda Sekce pojištění osob České asociace pojišťoven a ředitel Úseku pojištění osob Kooperativy.
  • Spoluodpovědnost při úrazu: Nedovolte nepřiměřené krácení odškodnění
    Ačkoliv jste spoluodpovědní za způsobenou újmu na zdraví, nemusíte přijít v každém případě o plnou výši odškodnění. Vždy je nutné zkoumat okolnosti daného případu a nalézt spravedlivou hranici spoluodpovědnosti. Představíme si jedno z rozhodnutí Nejvyššího soudu pro znalost našich práv a povinností při stanovení spoluodpovědnosti za úraz.
  • Pojišťovny zavádějí nová samoregulační opatření
    Členské pojišťovny ČAP zavádějí do praxe čtyři nová samoregulační opatření s cílem zajistit pro klienta větší transparentnost a srozumitelnost produktových informací. Pojistný trh tak reaguje na potřebu vyšší kultivace odborné péče o klienty a posílení důvěry veřejnosti v pojistný trh. Přijaté standardy uvedou pojišťovny do praxe od 1. ledna 2015.
  • Jak se vyznat v nabídkách životního pojištění?
    Životní pojištění patří v současné době do portfolia většiny významných pojišťoven. Jejich nabídky jsou velice komplexní a při dobré kombinaci mohou obsáhnout všechny životní situace. Zeptali jsme se proto odborníků, na co se soustředit během výběru a uzavírání životního pojištění.
  • Pojišťovny zaznamenaly mírné oživení
    Pojistný trh pozvolna narůstá, ukázaly to statistické výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za 2. čtvrtletí letošního roku. Předepsané pojistné se meziročně zvýšilo o 715 mil. Kč, což odpovídá 1,2% navýšení.
  • Kolik stojí rada finančního profesionála?
    V evropských zemích se můžete setkat se dvěma způsoby odměňování finančních poradců – provizním a placeným přímo klientem. V České republice jsou až na pár výjimek poradci závislí na provizích od finančních společností. V některých evropských zemích je tento způsob odměňování zakázán.
  • Práce neschopných o 70 % ubylo, doba léčby se však o 75 % prodloužila
    Přibližně 1,23 mil. Čechů se každý rok ocitne ve stavu pracovní neschopnosti. Její průměrná délka je 45,1 dnů. Marodíme tedy přibližně 56 milionů pracovních dní ročně. Za posledních 20 let celkový počet případů pracovní neschopnosti klesl o více než 70 %. Průměrná pracovní neschopnost, tedy podíl práce neschopných ze všech pracujících, rovněž dlouhodobě klesá a nyní se pohybuje okolo 3,5 %. Dobrá zpráva to ale není.
  • Kapitálová hodnota nebo odkupné? Nyní na tom nezáleží
    Při předčasném ukončení smlouvy o životním pojištění je nutné dodanit dříve uplatněné daňové odpočty. Dodanění bylo do konce roku 2013 možné se vyhnout jen v případě, že byla převedena celá kapitálová hodnota pojištění na novou pojistnou smlouvu. Nově stačí převést peníze z ukončeného životního pojištění přímo na nové a vyhnout se sankcím.
  • Pojišťujeme si úrazy, ačkoliv umíráme na nemoci
    Proti rizikům, kterých se v životě nejvíc bojíme, se pojišťujeme málo nebo vůbec, a naopak utrácíme za pojištění, kde jsou rizika sice vážná, ale málo pravděpodobná. Vyplývá to z rozsáhlé analýzy společnosti Swiss Life, která využila data z dřívějších průzkumů České asociace pojišťoven (ČAP), a porovnala je s pojistnými smlouvami svých nových klientů z posledních pěti let, řádově desítky tisíc případů. Mezi nejčastější slabiny smluv v oblasti životního pojištění patří nepoměr pojištění pro případy smrti na následky úrazů a nemoci.
  • Vyznáte se v pojistných produktech?
    Dnes si můžete pojistit nejen dům, auto nebo psa, ale i dopravní pokuty či pracovní neschopnost. Nabídka pojistných produktů je velmi široká a pokrývá nejrůznější oblasti. Proč se vyplatí pojistit?
  • Je výhodné nechat si pojistit ztrátu příjmů?
    V životě vás může potkat mnohé – většinou to bývá jako na houpačce – jednou dole, jednou nahoře. Rozumný člověk nahoře myslí na to, že tomu tak věčně být nemusí. Doba je nejistá, dnešní více než pěkné příjmy mohou být zítra minulostí.
  • Co dělat, když si chcete odečíst pojistné?
    Pojistné, které si platíte na životní pojištění, si můžete odečíst od základu daně. Je to jedna z možností, jak si snížit daňový základ a tím i zaplacenou daň z příjmů. Ať jste zaměstnanec nebo podnikatel, vězte, že si můžete ze základu daně odečíst zaplacené pojistné na soukromé životní pojištění ve výši maximálně 12 000 Kč ročně.
  • Co dělat, když chcete životní pojištění aneb proč ho uzavřít?
    Životní pojištění představuje zajištění nejbližších, ale také spoření  na důchod podpořené daňovými výhodami. Kdy je vhodné o tomto produktu uvažovat a kdy naopak není. Nepodléhejte iluzím prodejců o super výhodném spoření.
  • Které produkty si musíte sjednat spolu s hypotékou a které ne?
    Stačí na bankovní přepážce narazit na obchodně trochu zdatnějšího pracovníka a rázem si domů můžeme odnášet, vedle kopie žádosti o hypoteční úvěr, i smlouvy k dalším finančním produktům, jejichž placení nám v budoucnosti rozhodně nebude dělat radost. Které produkty si k hypotéce sjednat musíte a které produkty jsou pouhým nástrojem cross-sellingu se dozvíte níže.
  • Jak si může OSVČ snížit daň z příjmů?
    Osoby samostatně výdělečně činné patří z daňového pohledu mezi fyzické osoby a tedy mohou požívat stejných daňových výhod jako zaměstnanci, ale přesto existují rozdíly …
  • Předčasné ukončení životního pojištění má nepříznivé daňové důsledky
    Výpověď pojistné smlouvy předčasně se zpravidla nevyplatí. Musíte totiž dodanit uplatněné odpočty, zdanit příspěvky zaměstnavatele i případné výnosy.
  • Hypotéka: Pár tipů pro levnější úvěr
    S podepsáním hypotečního úvěru se vyplatí chvilku otálet. Alespoň tak dlouho, než si budete jistí, že neuzavíráte hypotéku zbytečně draho. Konkurence na hypotečním trhu totiž hraje pro klienty a je z čeho vybírat.
  • Jak vysoký je průměrný důchod?
    V srpnu letošního roku činil průměrný starobní důchod 10 970 Kč. Průměrná mzda za první pololetí letošního roku činí 24 503 Kč. Proč není tvrzení, že průměrný důchod dosahuje 44,8 % průměrné mzdy, přesné?
  • Úvěrové pojištění – měli byste si jej sjednávat?
    Snaží se nám jej „vnutit“ téměř ke všem produktům – hypotéce, spotřebitelskému úvěru či kreditní kartě. Úvěrové pojištění je pro finanční společnosti nejen lukrativním businessem, ale také prostředkem, jak snížit riziko toho, že si nebudete moci dovolit úvěr splácet. My, klienti finančních institucí tento produkt zase vnímáme jako zbytečně „vyhozených“ pár set či tisíc korun měsíčně. Jak je to vlastně s úvěrovým pojištěním ve skutečnosti, kdy se vyplatí si jej vzít a kdy se skutečně může jednat o „vyhozené“ peníze?
  • Co dělat, aby nebyla ztráta zaměstnání knock-outem pro vaše finance?
    Ta myšlenka se prohnala hlavou snad každého z nás – jak hrozné by to bylo, pokud bych přišel o práci? Dobrou zprávou je to, že pokud by opravdu došlo na nejhorší a vy skutečně přišli o stabilní příjem, jste to vy, kdo rozhodujete o tom, jakou míru „utrpení“ budete prožívat. Pár tipů na to, jak období bez zaměstnání přežít bez větších šrámů vám přinášíme v našem dnešním příspěvku.
  • Pojištění nebo loterie?
    V poslední době se objevují nová pojištění určená zvlášť pro ženy. Jedná se o pojištění rakoviny prsu či ženských orgánů. V praxi je často možné se potkat s úvahou: „Mnoho žen podobné choroby dostalo, kdybych onemocněla, ať z toho něco mám.“ Přitom hlavním důrazem při pojišťování by měl být pohled „z druhé strany“ – kolik peněz mi bude chybět, kdybych onemocněla? Co kdybych onemocněla něčím jiným?
  • Pracovní úraz při sportovním zápase
    Nejvyšší soud České republiky projednával případ sporu, zda lze úraz při sportovním zápase považovat za pracovní úraz. Provedeme základní právní rešerši na daný spor, společně zjistíme skutkový základ a právní názor jednotlivých soudů. Bohužel i tento případ se může stát komukoliv z nás, proto je dobré znát i rozhodovací praxi soudů.
  • Přepojišťování pojistných smluv: Nešvar českého pojišťovnictví
    Jen za posledních pět let změnilo v ČR svého poskytovatele životního pojištění 25 % klientů, zatímco v ostatních evropských státech jen 8 % klientů. Více než čtvrtina klientů, kteří mají sjednané životní pojištění, také stále netuší, jaké má pro ně důsledky předčasné zrušení životní pojistky. Ukázal to průzkum ČAP.
  • Severa: Oběti trestných činů mají nárok na finanční pomoc od státu
    Následek trestného činu znamená intenzivní zásah do našeho života. Nastane-li však tato událost, měli bychom být znalí našich práv nejenom z hlediska trestního postihu pachatele, ale i možnosti požadovat od státu finanční pomoc. Hlavní je však vědět, kde o takovou pomoc zažádat.
  • Jak si snížit základ daně a uplatnit daňové zvýhodnění?
    Daňovou povinnost snižují nezdanitelné položky. Přestože vychází živiteli rodiny nulová daňová povinnost, protože uplatňuje daňové zvýhodnění na děti, tak se vyplatí nezapomenout na nezdanitelné položky, vznikne totiž nárok na daňový bonus. Podívejme se na praktické příklady.
  • Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr
    Sjednání pojištění schopnosti splácet je velmi zodpovědným krokem, který banka navíc ocení snížením úrokové sazby. Získáme výhodu hned dvakrát. Nejenže můžeme klidně spát, ale dokonce jsme ukořistili slevu z úroku.
  • Jaká je hodnota zdraví?
    Vážnější úraz nám může obrátit život naruby. Co bylo doposud samozřejmostí, je ze dne na den velkým problémem. Ze zákona máte právo na odškodnění, často je však třeba o řádné odškodnění bojovat. Jaká je současná opora v zákoně?
  • Polovina z nás má zkušenost s pojistnou událostí
    Ať už se jedná o autonehodu, zlomenou ruku nebo následek řádění živlů, má s pojistnou událostí vlastní zkušenost 46 % české populace. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu České asociace pojišťoven (ČAP), ve kterém zároveň většina klientů hodnotí průběh likvidace pojistné události jako bezproblémový a časově přiměřený.
  • Asistenční služby u životního pojištění
    Pojišťovny si uvědomují, že nejnižší cena produktu nemusí být tou nejlepší strategií. Řada klientů již nesleduje pouze cenu, ale i úroveň souvisejících služeb. U životního pojištění můžete získat balík asistenčních služeb. Které služby nabízejí tuzemské pojišťovny?
  • Co týden dal? Konec nekalým úvěrovým praktikám
    Novela zákona o spotřebitelském úvěru má zlepšit postavení klientů a zamezit nekalým úvěrovým praktikám. Zavádí mimo jiné možnost odstoupit od smlouvy o zprostředkování úvěru do 14 dnů bez sankce. Poskytovatelé úvěrů, sdružení v České leasingové a finanční asociaci, schválení novely vítají. Více v pravidelném týdenním přehledu.
  • Většina úspor prodělává
    Loňské úspory domácností jsou nejnižší za posledních 10 let, tedy od „špatného“ roku 2002. A to přesto, že i viceguvernér se diví, proč se úsporné chování rozlilo i do dalších sektorů ekonomiky, které v zásadě žádný problém s předlužením nemají: „Když se podíváte na chování domácností a podniků, tak vidíte téměř neuvěřitelnou věc – i v časech, kdy části populace klesají reálné příjmy, vytvářejí nové úspory.“
  • Pilíře, anebo raději soukromě?
    Není vůbec snadné s mladšími ročníky hovořit na téma „důchod“. Je to zkrátka za hranicí jejich horizontu pohledu na život (svět). Něco jiného už však mohou být třicátníci či čtyřicátníci, kteří často již mají větší rozhled, chápou souvislosti a mají určitou zkušenost.
  • Bude prodej pojištění solidnější?
    Vláda ve středu schválila novelu zákona 38, podle níž budou muset pojišťovací zprostředkovatelé i prodejci pojistek z pojišťoven skládat odbornou zkoušku. Dlouze vyjednávaná novela tak konečně začne svou pouť legislativním procesem. V zákulisí se však hovoří o dalších změnách, které by novela mohla obsahovat, protože ani tyto podmínky nebudou dostatečné k „pročištění“ trhu.
  • Procházka: Největší riziko vážných onemocnění hrozí lidem nad 50 let věku
    Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, infarkt, mozková příhoda, rakovina, selhání ledvin, „společníci“, které nikdo nevyhledává. Následky velmi vážných onemocnění nelze odstranit, lze je však zmírnit. Více v rozhovoru s Petrem Procházkou, ředitelem úseku řízení produktů PČS.
  • Zvláštní pojistné podmínky a jak je číst
    V předchozím článku jsme se zaměřili na všeobecné pojistné podmínky. Vaše pojistná smlouva se ale řídí také tzv. zláštními pojistnými podmínkami. Na co si dát pozor, co je to progrese a jak si ji jednoduše spočítat? Hodnotné informace z jinak několikastránkového dokumentu v kostce naleznete v tomto článku.
  • Kam s uspořenými penězi
    Světové finanční problémy (krize jen někde) vrátila mentalitu Čechů někam před čtvrtstoletí do dob vkladních knížek. Jistě – nejistota vzrostla a mediální masáž ne a ne skončit. K některým změnám bude muset dojít zejména v šíleném zadlužování států, i těch nejrozvinutějších. U nás to naštěstí zdaleka není nijak hrozivé, jen jak to (i u nás) bývá: když stát rozdává, kdo nebere (nekrade), okrádá rodinu.
  • Co byste měli vědět před zrušením pojistné smlouvy
    Tento článek je určený pro všechny, kteří uvažují o sjednání životního pojištění, ale i těm, kteří již pojištění sjednáno mají. Obecně platí, že když zakládáme jakýkoliv finanční produkt, jde vše hned a bez problémů; při jeho rušení se však náhle setkáváme s novými informacemi. Přečtěte si o rizicích předčasného ukončení pojištění a možných alternativách.
  • Svatošová: Počet stížností na nekalé praktiky finančních poradců setrvale roste
    Nekalou praktikou je např. neúplné a nepřesné poskytování informací k nabízenému produktu a používání zavádějících pojmů - třeba tvrzení, že investiční životní pojištění je spoření nebo prezentace budoucích výnosů, uvedla v rozhovoru Markéta Svatošová z odboru ochrany spotřebitele u České národní banky.
  • Blíží se konec „zvýhodňování“ žen při výpočtu pojistného
    Od 21. 12. 2012 nebude využívána příslušnost k určitému pohlaví jako kritérium pro stanovení výše pojistného. Vyplývá to z rozsudku Soudního dvora Evropské unie, který tuto praxi vyhodnotil jako diskriminační. Česká asociace pojišťoven (ČAP) upozorňuje na změny s touto skutečností spojené.
  • Předčasné rušení pojistek přináší daňové nevýhody
    Uzavření každého finančního produktu je potřeba velmi dobře promyslet. Při předčasném ukončení penzijního připojištění nebo životního pojištění je nutné počítat se ztrátami nebo doplacením daně. Jak postupovat?
  • Pojištění života životním pojištěním. Je dobrým rozhodnutím?
    Obvykle životní pojištění a připojištění chrání před finanční nestabilitou v době pracovní neschopnosti, úrazu s trvalými následky, ztráty zaměstnání nebo živitele, smrti a jiných. 
  • Listopadové akční nabídky: Banky se zaměřují na úvěry, pojišťovny na povinné ručení
    Nejvíce akcí však naleznete u stavebních spořitelen, které dávají do konce roku všechnu zbývající energii.
  • Přestup k jiné pojišťovně neexistuje
    Chcete předčasně vypovědět smlouvu o životním pojištění? Pak vězte, že se to nikdy nevyplatí. Tím spíše u těch, kdo si uplatňovali zaplacené pojistné jako nezdanitelnou část základu daně. Ukončíte-li předčasně smlouvu, musíte dodanit.
  • Stane se na burze?
    První den obchodního týdne bude poznamenán negativním vývojem na zahraničních trzích. Čekáme proto pokles, který by měl být patrný již při otevření. Nejvíce obchodované tituly (Český Telecom, KB a Čez) tak prodejní pokyny pošlou níže....
  • Stane se na burze?
    Pro dnešní den očekáváme obchodování směrem dolů. Zveřejněné podnikové informace (Microsoft, SunMicrosystems) nejsou pro trhy nijak pozitivní a lze předpokládat, že se pražské burze pokles rovněž nevyhne....
  • Vyšší poptávka po zemním plynu
    Vysoké teploty nepomáhají růstu kurzu zemního plynu. Díky horkému počasí se zvedá poptávka po elektřině pro klimatizaci.
  • Domácí trhy a události v týdnu od 24.6. do 30.6.2002
    Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
  • Stabilní růst tržeb
    V maloobchodě včetně prodeje a oprav motorových vozidel a prodeje pohonných hmot se v dubnu tržby ve stálých cenách meziročně zvýšily o 4,7 % (po očištění o sezónní vlivy o 3,9 %).
  • US trhy si udržují zhodnocení z počátku seance
    Všechny tržní indexy začaly tento týden v plusových hodnotách a také se v nich doposud drží, přičemž neustále posilují. Navzdory tomu, že minulý týden byl čtvrtým v řadě, ve kterém Nasdaq Composite oslabil, schopnost indexu stabilizovat se při páteční seanci...
  • Do Polska za windsurfingem!
    Na co si dávat pozor v autě na cestách? Každý fanda oplachtěných prken určitě zná poloostrov Hell. Polsko totiž patří mezi vyhledávaná střediska windsurfingu. Moře je sice studené ale podmínky pro jízdu na prkně jsou ideální jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Stačí sednout do auta a vzhůru směr polské hranice.
  • Snížení úroků u překlenovacího úvěru
    Stavební spořitelna Wüstenrot od  1.června snižuje úrokovou sazbu  překlenovacího úvěru. Klienti stavební spořitelny mají tak možnost získat překlenovací úvěr s úrokem  nižším o 0,6%.
  • Místo hotelového výhledu na moře se raději projeďte na lodi!
    Jak ušetřit na dovolené? Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Velmi oblíbenou cílovou zemí je Chorvatsko, a další středomořské státy. Jestli nechcete utrácet zbytečné peníze za předražené ubytování, měli by jste se řídit těmito zásadami:
  • Uplatnění daňových výdajů u automobilu?
    Jste osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) a plátce DPH a nevíte jaké náklady můžete uplatňovat na provoz automobilu? Tak pozorně čtěte!
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Akcie na amerických trzích během čtvrtečního večera neprodloužily pozitivní odpolední náladu investorů a opět klesaly.  Důvodem tohoto poklesu se zdá být kritická situace mezi Indií a Pákistánem a také obava amerických národohospodářů z oslabujícího dolaru, který by mohl pozastavit současné hospodářské oživení. 
  • Má smysl v 30 letech uzavřít výsluhovou penzi?
    Jaká zvolit procenta při jednotlivých druzích penze? Kdy lze vybrat peníze z výsluhové penze? Má smysl ji ještě vůbec uzavírat?
  • V trhu živého skotu vládly spready
    Futures kontrakty na živý skot v letních kontraktních měsících včera posilovaly čtvrtý den v řadě, aby tak uzavřely nejvýše za jeden a půl týdne.
  • Můžu si uzavřít více smluv o penzijním připojištění?
    Máte uzavřeny dvě smlouvy o stavebním spoření? Chcete si na stáří naspořit hodně peněz? Napadlo Vás uzavřít také dvě smlouvy o penzijním připojištění. A může se to vůbec?
  • Víte kolik měsíčně platíte státu na daních?
    Také jste podlehli iluzi, že Vám stát nechává sedmdesát procent z Vašeho výdělku? Opak je pravdou, oněch 20 až 30 procent, které si stát strhne z výplatní pásky, je jen vrchol ledovce. Ve skutečnosti zaplatíte státu až sedmdesát procent z Vašeho celkového výdělku! Daně totiž neplatíte pouze jednou za měsíc při výplatě, ale každý den, ať už jedete autem, kupujete si svačinu nebo jdete s přáteli na skleničku!
  • Komoditní trhy v kostce
    Irák, třetí největší vývozce ropy ze zemí středního východu, ukončil své měsíc trvající embargo na export ropy, které zahájil, aby tak podpořil Palestince.
  • Valná hromada schválila závěrku
    Na valné hromadě ČMHB byla schválena  roční účetní závěrka za rok 2001 a byli zvoleni noví členové dozorčí rady.
  • Denní přehled trhů (Atlantik)
    Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
  • Denní brífink (BBG Finance)
    Nasdaq Composite zaznamenal osmý největší procentní růst ve své historii, výsledky Cisca překvapily.
  • Německo - vybírání zisků při nízkých objemech obchodů
    Německý akciový trh se ve sváteční den projevuje mírnou ztrátou (DAX -0,77%, 4989b.) a samozřejmě také nízkými zobchodovanými objemy. Proti trendu zatím stojí akcie společnosti DaimlerChrysler.
  • Jak si stojí koruna, euro a dolar? (Ruesch)
    V důsledku chybějících makroekonomických ukazatelů bylo úterní obchodování koruny vůči euru spíše technického charakteru.
  • Stane se na burze?
    Dnešní vývoj bude příznivě ovlivněn vývojem v zahraničí a lze předpokládat, že většina cen bude již před otevřením upravena směrem nahoru.
  • První výsledky hospodaření v roce 2002
    Union banka dosáhla za 1. čtvrtletí letošního roku  čistého zisku 34,6 mil. korun, zatímco za stejné období loňského roku hospodařila se ztrátou 43,3 mil. Kč.
  • Pioneer Investments: Obchodní dům s fondy
    Celkem jedenatřicet nových otevřených podílových fondů registrovaných v Lucembursku a investičně řízených z Dublinu, Milana a Bostonu uvedly v České republice na trh Pioneer Investments.
  • Silný růst cen kukuřice
    Futures ceny na kukuřici na Chicago Board of Trade v úterý významně posilovaly a dokázaly uzavřít denní seanci nejvýše za téměř tři týdny.
  • Co udělá s mými úsporami případný přechod na euro?
    Začátkem tohoto roku došlo v mnoha evropských zemích k přechodu na euro. V budoucnosti tento krok čeká pravděpodobně i nás. Chcete vědět co se bude dít se vašimi úsporami?
  • DAX znovu padá...
    Německé akcie zaznamenaly již třetí ztrátový den z posledních čtyř obchodních seancí.  Především technologické tituly podpořily tento pokles.
  • Růst celého sójového komplexu
    Ceny sójového komplexu na CBOT během pátečního relativně aktivního dne posilovaly, když nejsilnějším článkem se stal sójový olej.
  • Licence chybí ještě pěti pojišťovnám
    Na novou licenci Ministerstva financí, o níž již všechny pojišťovny požádaly, stále ještě čeká pět pojišťoven.
  • Varovný výhled Microsoftu ovlivní otevření trhů v SRN
    Včerejší vývoj na akciových trzích nebyl nikterak přesvědčivý, když jak německé tak americké trhy uzavíraly v mírné ztrátě. Po uzavření trhů ohlašoval své výsledky Microsoft.
  • Klasifikace fondů závazná pro členy UNIS ČR