Štítek karanténa

Karanténa je situace, kdy jsou lidé, popř. zvířata držena v izolaci. Během toho se sleduje jejich zdravotní stav v rámci případného vypuknutí nemoci. Během karantény náleží náhrada mzdy, případně i nemocenské dávky.

Související štítky

Související zprávy

 • Kdo dostane poloviční nemocenskou, krácenou nebo rovnou žádnou?
  V dočasné pracovní neschopnosti se ocitají zaměstnanci s úrazem anebo nemocí. Může se ale stát, že nemocenské dávky nedostanou vůbec anebo jen v poloviční výši. Kdy a kvůli čemu?
 • Jak cestovat do zahraničí bez testu a karantény
  Mnohé rodiny, ktoré rozdeľovala hranica sa konečne aspoň na pár chvíľ môžu opäť navštíviť. Bez testu a karantény. Má to však podmienku, celý pobyt za hranicami nesmie trvať viac ako 48 hodín.
 • Nic vám nevoní? Může to být symptom COVID-19
  Odborníci z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (FNUSA) upozorňují, že náhlá porucha či ztráta čichu může být projevem nákazy COVID-19. Je docela možné, že pokud někdo náhle přestane cítit, ale další příznaky například virózy nemá, může být přenašečem viru.
 • Další pandemie? Nejde o to jestli, ale kdy
  Situace ve velkých amerických městech bude zanedlouho katastrofická, řekl před několika dny český imunolog, pracující v USA profesor Václav Větvička. Spojené státy totiž COVID 19 podobně jako jiné státy podcenily a Američané jsou navíc nedisciplinovaní a nezvyklí se podřizovat, což situaci určitě nezlepší.
 • Pro koho neplatí uzavření hranic a zákaz vycestování?
  Téma koronavirus je v posledních několika dnech a dokonce i týdnech skloňováno nejčastěji. Vláda za tu dobu vyhlásila celou řadu opatření. Jak je to ale s uzavřením hranic a zákazem vycestování?
 • Jaké obchody v době nouzového stavu a zákazu volného pohybu zůstanou otevřené?
  V souvislosti se zákazem volného pohybu osob se uzavřely i některé obchody, které byly až do vyhlášení usnesení Vlády otevřené. Které služby jsou stále dostupné a komu?
 • Změny v ošetřovném kvůli pandemii koronaviru
  Jaké změny v ošetřovném nás čekají kvůli epidemii koronaviru? Bude prodlouženo? Budou ho moci čerpat i OSVČ? A bude i pro děti nad 10 let?
 • Jak je placená nařízená karanténa?
  S ohledem na aktuální situaci s koronavirem ve světě, ale i u nás, se čím dál více skloňuje slovo nařízená karanténa. Když je ale zaměstnanec v karanténě, má nárok na náhradu mzdy a nemocenské dávky? A co OSVČ?

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.