Štítek soukromé školy

Na soukromých školách musejí rodiče studentů (popř. sami studenti) hradit školné za možnost tamního vzdělávání. Soukromé školy pak mohou být základní, střední, vyšší odborné, ale i univerzity.

Související štítky

Související zprávy

  • Blíží se podzimní prázdniny. Jak vycházejí prázdniny a svátky ve školním roce 2023/2024?
    Kdy budou podzimní, pololetní či jarní prázdniny? Jak v roce 2023 vycházejí Vánoce? Jak vycházejí svátky v letech 2023 a 2024?
  • Jak vycházejí školní prázdniny v roce 2023/2024?
    Jak vycházejí podzimní, jarní a letní prázdniny ve školním roce 2023/2024? Na které dny připadnou svátky v roce 2023 a 2024?
  • Prázdniny a svátky ve školním roce 2023/2024
    Kdy je začátek školního roku 2023/2024? Jak vycházejí podzimní, vánoční či jarní prázdniny ve školním roce 2023/2024? Jak vycházejí svátky na podzim 2023 a na jaře 2024? Kdy školní rok 2023/2024 končí?
  • Jak je to s odškodněním žáků a studentů, když se zraní při vyučování? Co je povinností školy?
    A co děti v mateřských školkách? Mají též nárok na peníze, když se ve školce zraní? A jak je to s úrazy, k nimž dojde ve škole až po vyučování nebo o pauze mezi školními hodinami?
  • Nezapomínejte si plnit oznamovací povinnost u zdravotní pojišťovny
    Každý pojištěnec má právo na výběr zdravotní pojišťovny, ale současně si musí plnit i své oznamovací povinnosti. Jaké skutečnosti je nutné zdravotní pojišťovně řádně a včas oznamovat?
  • Otevření škol a rizikové skupiny podle Ministerstva zdravotnictví
    Ministerstvo zdravotnictví minulý rok stanovilo rizikové faktory a skupiny, které souvisejí s otevřením nejen základních škol. Nespadá tedy vaše dítě do rizikové skupiny?
  • Nepošlete dítě do školy = ztráta ošetřovného? Příklady napoví
    Podívejte se na 5 příkladů, které vám pomohou pochopit situaci ohledně ošetřovného a návratu dětí do základních a mateřských škol. Co když dítě do školy nepošlete? Jak je to s těhotenstvím a ošetřovným? A co když hlídá babička?
  • Kdy se studenti vrátí do základních, středních a vysokých škol?
    Pandemie koronaviru v Česku pomalu odeznívá a zdá se, že nejhorší je za námi. Kdy se žáci vrátí do školních lavic na základních, středních a vysokých školách? 
  • Kdy budou podzimní prázdniny?
    Školní rok 2019/2020 dětem přinese řadu nových vědomostí, útrap i společně strávené přestávky s kamarády (či mobilem). Kdy se mohou děti těšit na podzimní prázdniny? Kdy budou ve vašem okrese jarní prázdniny? A na jaké dny v tomto školním roce připadají svátky?
  • Rozhovor: Education.cz pomáhá zájemcům se studiem v zahraničí
    Chcete studovat v zahraničí na prestižních univerzitách? Projekt Education.cz pomáhá studentům dostat se na zahraniční vysoké školy. Co vám může nabídnout?
  • Ve čtvrtek dostanou děti vysvědčení, v pátek jsou pololetní prázdniny
    Pololetní prázdniny a vysvědčení jsou ideálním časem pro motivování svých ratolestí. Kdy budou mít děti pololetní prázdniny? A kdy budou jarní prázdniny?
  • Kolik vysokoškoláků je bez práce?
    Vysoká škola ztrácí prestiž. Pověsti vysokoškoláků nepomáhají vysokoškolské rychlokvašky, ani politikové, kteří rádi prohlubují zákopy mezi sociálními skupinami. Kolik je vůbec v ČR vysokoškolsky vzdělaných lidí? A jak se podílejí na nezaměstnanosti?
  • Školní prázdniny v roce 2017/2018, kdy budou mít děti volno?
    Dneska začíná opět škola a pro studenty základních a středních škol není důležitější otázka než: kdy bude zase volno. Rodiče to taky zajímá, protože musí naplánovat hlídání a kdy si zařídit dovolenou, aby s dětmi zajeli na hory. Jak tedy budou v tomto školním roce 2017/2018 školní prázdniny?
  • Jaký jazyk kromě angličtiny se vyplatí naučit?
    Angličtina je nejčastějším a nejpoužívanějším jazykem světa, to by asi řekl každý a měl by pravdu. Anglicky umí téměř každý, alespoň základy, a navíc je snadné se anglicky i naučit. Ale co další jazyk, jaký světový jazyk se vyplatí naučit jako další?
  • Vzdělávat se mimo školu? Dnes jsou možnosti neomezené
    Téma celoživotního vzdělávání je v současné době čím dál aktuálnější. Důvodem je rychlý pokrok ve využívání moderních technologií, které se stávají naší každodenní součástí. Díky nim odborníci na vzdělávání a pracovní trh očekávají zánik některých profesních oblastí a již dnes roste tlak na zaměstnance ze strany zaměstnavatelů na rozšiřování dovedností a znalostí. Lidé mají problém udržet se v zaměstnání nebo si najít novou práci. Celoživotní vzdělávání se tak stává nutností, nikoli volbou. Potvrzují to vysoká čísla nezaměstnanosti.
  • Pět tipů pro studující na rodičovské dovolené
    Zájem o doplnění vzdělání v současnosti stále narůstá. Do lavic tak často usedají kromě absolventů středních škol i lidé s mnohaletými pracovními zkušenostmi. K dalšímu studiu se navíc zapisuje stále více žen na mateřské dovolené. Období rodičovské dovolené je totiž ideální doba, kdy může žena zvýšit své znalosti, aby se po návratu lépe uplatnila na trhu práce. K tomuto kroku je však často náročné najít motivaci. Přinášíme proto 5 praktických tipů, které ženám usnadní cestu za vzděláním i v období mateřské dovolené.
  • Studium MBA již není výsadou top manažerů
    Zájem o profesní vzdělávání dospělých za posledních pět let významně vzrostl. Zaměstnavatelé častěji upřednostňují profesní vzdělání zaměřené na prohloubení praktických zkušeností, díky kterému jsou pracovníci schopni lépe řešit konkrétní problémy v rámci firmy.
  • Kolik stojí diplom?
    Získání vysokoškolského diplomu stojí studenty především čas, úsilí a vytrvalost v plnění celé řady povinností. Jejich rodiče se pak musí smířit zejména s dočasně zvýšenými rodinnými výdaji. Tyto náklady se ale vašim potomkům v budoucnu mnohonásobně vrátí například i v podobě vyššího platového ohodnocení. S jakými částkami budete muset předběžně počítat a jak zároveň ulevit peněžence?
  • S praxí to jde lépe
    Podle odborníků se zisk vysokoškolského titulu v poslední době stává „samozřejmostí“ a firmy se při přijímacím pohovoru raději zaměřují na praktické zkušenosti uchazečů. „Absolventi, kteří mají zažité pracovní návyky, snáze najdou uplatnění na pozicích, které odpovídají jejich kvalifikaci,“ říká Jan Lajka, prorektor Vysoké školy obchodní v Praze.
  • Benešová: Krize změnila přístup firem k řízení financí
    Od finančních oddělení se nyní stále více vyžadují kromě technických výstupů také analýzy, plánovaní, identifikace rizik, ale i komunikace uvnitř firmy a kontroly, uvedla v rozhovoru pro Finance.cz Kateřina Benešová, ředitelka ACCA. Zároveň vyzdvihuje rostoucí význam celoživotního vzdělávání a profesních kvalifikací.
  • Mýty a fakta o soukromých vysokých školách
    O soukromých vysokých školách panuje mezi veřejností mnoho mýtů. A jak to u mýtů někdy bývá, od pravdy se poněkud vzdalují.