Štítek komanditní společnost

Komanditní společnost (zkratka kom. spol. nebo k. s.) je jedna ze dvou možností, jak založit osobní obchodní společnost. U komanditní společnosti jsou dva druhy společníků - komanditista, který ručí majetkem omezeně a komplementář, který ručí celým svým majetkem. Nejvyšším orgánem jsou všichni společníci, statutárním orgánem jsou všichni komplementáři splňující stanovené požadavky.

Související štítky

Související zprávy

 • Jaké zvolit zdaňovací období u právnických osob?
  Budete letos odevzdávat přiznání k dani z příjmu právnických osob? A už jste si zvolili zdaňovací období? Nemusí jím být jen kalendářní rok. Přečtěte si, co pro vás bude nejvýhodnější.
 • Chcete rozjet podnikání? Nejdříve si vyberte právní formu
  Pokud chcete rozjet vlastní byznys, určitě byste se nejprve měli zamyslet nad tím, jakou formu podnikání zvolit. Každá má totiž své výhody a nevýhody. A právě ty si rozebereme.
 • Nový korporátní zákon přináší společnostem starosti i nové příležitosti
  Jednou z legislativních změn, která proběhla 1. ledna 2014, bylo uvedení nového zákona o obchodních společnostech a družstvech, zkráceně nazývaného „zákon o obchodních korporacích“.
 • Zákaz konkurence v osobních a kapitálových společnostech
  Zákonná ustanovení pro jednotlivé společnosti vymezují zákaz konkurence osob, které se podílejí na jejich fungování. Zneužití postavení ve společnosti pro své vlastní zájmy a v neprospěch společnosti se snaží obchodní zákoník ve svých ustanoveních limitovat.
 • Zdanění jednatelů za rok 2012 bude vyšší
  V Česku je poměrně časté, že jednatelé společnosti s ručením omezeným jsou současně zaměstnanci této společnosti. V roce 2011 nepodléhaly příjmy jednatele sociálnímu pojištění, v roce 2012 již ano. Zdanění jednatelů a členů dozorčích rad bude za rok 2012 vyšší.
 • V Česku loni vzniklo meziročně o pět pct více a.s., s.r.o a SE
  Praha 20. ledna (ČTK) - V Česku bylo loni založeno celkem 27.364 společností s právní formou akciová společnost, evropská společnost (SE) nebo společnost s ručením omezeným, což je meziročně o pět procent více. Vyplývá to z údajů rejstříkových soudů, které ČTK poskytla společnost Smart Companies. Ta se zabývá zakládáním, prodejem a správou společností.
 • Co dělat, když si chci založit komanditní společnost?
  Chtěli byste si založit komanditní společnost a nevíte jak? Poradíme vám. Připravili jsme pro vás nejen důležité údaje a postup, jak tuto společnost založit, ale také celkové shrnutí spolu s uvedením jejích kladů a záporů.
 • Vše o komanditní společnosti
  Další společností, kterou Vám tento týden přiblížíme je komanditní společnost. Dozvíte se o ní nejdůležitější údaje a postup, jak ji založit. Chybět nebude ani celkové shrnutí spolu s uvedeními jejích kladů a záporů.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.