Štítek pěstounská péče

Pěstounská péče je druh náhradní rodinné péče pro děti do 18 let. Na rozdíl od osvojení (adopce) zde nemusí být pěstoun automaticky i rodičem. Dítě nenese jeho příjmení a nemá ani výhradní dědické právo. Pěstounovi poté náleží měsíční finanční odměna.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

 • Pěstounská péče na přechodnou dobu, přehled podmínek a nárok na sociální dávky
  Zvažujete pěstounskou péči na přechodnou dobu, ale není vám jasné, jaké podmínky musíte splnit, abyste mohli být zařazeni do evidence žadatelů? Na jaké dávky budete mít jako pěstouni nárok?
 • Komu vzniká nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte?
  Příspěvek na úhradu potřeb dítěte není pro každého a pro nárok na něj nemusíte dokonce splňovat ani žádnou rozhodnou hranici příjmu. Komu tedy náleží a jak je vysoký?
 • Chcete si adoptovat dítě? Tohle budete muset zařídit…
  Papírování, nervy, kontroly a čekání. I tak by se dala nazvat adopce. Svěření dítěte do náhradní rodinné péče rozhodně není jen tak. Co všechno budete muset zařídit?
 • Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
  Adopce je jedno z řešení, jak ukojit touhu po dítěti. Podobnou formou kompenzace může být ale pro některé i pěstounská péče. Rozhodně se ale nejedná o totéž. Jaké jsou hlavní rozdíly?
 • Burza v poledne
  Pondělní obchodování začalo velmi líně. Spíše je vidět převaha prodejců, a tak tituly mírně oslabují.
 • Výsledky hospodaření za první tři měsíce
  K 31. březnu letošního roku ING Penzijní fond spravoval aktiva v objemu 5,21 miliardy korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy objem aktiv ve správě činil 3,75 mld. Kč, došlo k růstu o 38,97 %.
 • Důležitá tisková zpráva UNISu
  Dne 14.5. se konala řádná valná hromada Unie investičních společností ČR (UNIS). Na této řádné valné hromadě byla přijata jedna investiční společnost za řádného člena a 7 společností za členy přidružené. Dála valná hromada schvalovala cíle na příští období a ... (viz. přiložená tisková zpráva)
 • Zprávy ze zahraničních burz
  Včerejší ohlášení výsledků a především optimistický výhled pro Q následující společnosti Dell Computer, poskytlo investorům lákavou příležitost pro pokračování růstového "vzedmutí".