Štítek pěstounská péče

Pěstounská péče je druh náhradní rodinné péče pro děti do 18 let. Na rozdíl od osvojení (adopce) zde nemusí být pěstoun automaticky i rodičem. Dítě nenese jeho příjmení a nemá ani výhradní dědické právo. Pěstounovi poté náleží měsíční finanční odměna.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

 • Chcete si adoptovat dítě? Tohle budete muset zařídit…
  Papírování, nervy, kontroly a čekání. I tak by se dala nazvat adopce. Svěření dítěte do náhradní rodinné péče rozhodně není jen tak. Co všechno budete muset zařídit?
 • Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
  Adopce je jedno z řešení, jak ukojit touhu po dítěti. Podobnou formou kompenzace může být ale pro některé i pěstounská péče. Rozhodně se ale nejedná o totéž. Jaké jsou hlavní rozdíly?
 • Burza v poledne
  Pondělní obchodování začalo velmi líně. Spíše je vidět převaha prodejců, a tak tituly mírně oslabují.
 • Výsledky hospodaření za první tři měsíce
  K 31. březnu letošního roku ING Penzijní fond spravoval aktiva v objemu 5,21 miliardy korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy objem aktiv ve správě činil 3,75 mld. Kč, došlo k růstu o 38,97 %.
 • Důležitá tisková zpráva UNISu
  Dne 14.5. se konala řádná valná hromada Unie investičních společností ČR (UNIS). Na této řádné valné hromadě byla přijata jedna investiční společnost za řádného člena a 7 společností za členy přidružené. Dála valná hromada schvalovala cíle na příští období a ... (viz. přiložená tisková zpráva)
 • Zprávy ze zahraničních burz
  Včerejší ohlášení výsledků a především optimistický výhled pro Q následující společnosti Dell Computer, poskytlo investorům lákavou příležitost pro pokračování růstového "vzedmutí".