Štítek PIN

PIN je nejčastěji čtyřmístné číslo, které je používáno jako zabezpečení platební karty, kreditní i debetní. PIN tak musíte zadávat při výběru peněz z bankomatu, stejně tak i při placení kartou v obchodech. PINem se také zabezpečují SIM karty a telefonu, jako PIN se často označují i další číselná hesla, která zabezpečují například uživatelské nebo spotřebitelské účty, se kterými je často spojena nějaká forma věrnostní kartičky.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

 • Chystáte se do Turecka? Na co si dát pozor?
  Pokud se chystáte navštívit Tureckou riviéru, určitě jste se už dozvěděli, že Turecko je letos poměrně levnou zemí. I přesto je ale dobré počítat, a pokud neumíte anglicky, naučte se alespoň anglické číslovky a základní slovní zásobu. Velmi důležitou součástí jakéhokoli obchodu s tureckým obchodníkem je totiž smlouvání.
 • Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
  Tři hlavní mobilní operátoři v České republice tvoří prakticky cenový oligopol. Tři velcí hráči působící na našem trhu rovněž působí i v dalších státech. Liší se ceníky jejich služeb u nás a v zahraničí? Kde jsou mobilní tarify nejdražší a kde nejlevnější? Kolik nám tarif ukousne z měsíční mzdy?
 • Heslo do online bankovnictví si většina Čechů aktivně nemění
  Třetina Čechů někdy půjčila svou platební kartu někomu blízkému a pouze necelá pětina lidí si pro své nákupy vybírá výhradně online obchodníky s 3D Secure zabezpečením. To jsou jen některé nešvary, na které ČSOB přišla ve svém průzkumu. Šetření je součástí kampaně, kterou banka poukazuje na nástrahy číhající na klienty a jejich peníze nejen na internetu.
 • Zájem o sójové boby neupadá
  Futures kontrakty na sójové boby uzavřely včerejší seanci výše a prodloužily tak relativně stabilní růst započatý 3. května.