Štítek bezúročné období

Bezúročné období je čas, po který můžete splatit čerpané peníze z kreditní karty bez placení daného úroku. Bezúročné období většinou bývá stanovené tak, že do například 10. dalšího měsíce musíte splatit veškeré peníze čerpané v předchozím měsíci. V závislosti na tom, kdy kreditní kartu použijete, je bezúročné období různě dlouhé. Po uplynutí bezúročného období už splácíte peníze čerpané z kreditní karty stejně jako jakýkoliv jiný úvěr.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

 • Kometa Kamali! Dejte pozor, aby vás neoklamali!
  Českou reklamní kotlinu zaplavilo Kamali. Chytlavá píseň, chytlavá blondýna a smích. Reklama na Kamali na vás vyskakuje z televize, monitoru počítače, i rádia. Kdo vlastně stojí za spotřebitelskými úvěry Kamali?
 • 3 jednoduché triky, jak získat víc a utratit méně. Umíte je využít?
  Předvánoční nákupy jsou v plném proudu. Umíte využít své peníze na 100 % a znáte všechny pomocníky, jak využít jejich potenciál? Spoustu možností nabízejí kreditní karty. Peníze z nákupu zpět, peníze zpět na spoření na důchod, peníze na dárkovém certifikátu. Znáte tyto možnosti a víte kdy který produkt co nejlépe použít?  
 • Jak vybrat správnou kreditní kartu
  V Česku můžete vybírat z desítek kreditních karet od různých bank i úvěrových společností. Jednotlivé kreditní karty se liší délkou bezúročného období, částkou, kterou získáte zpět ze svých plateb i výší slev při nákupu u vybraných partnerů. Existují i další parametry, které je třeba zohlednit při výběru kreditní karty.
 • V čem spočívá největší nebezpečí kreditní karty?
  Odměna za nákupy, bezúročné období, někdy i cestovní pojištění, pojištění schopnosti splácet. Argumenty, kterými se finanční instituce a poradce snaží vzbudit náš zájem o kreditní kartu. I přes spoustu výhod, která je s tímto kouskem plastu spojena, však velmi často tuto nabídku odmítáme. Většinou k tomu máme dobrý důvod – strach.
 • Podle čeho se při výběru kreditní karty rozhodnout?
  Kreditní karty již dávno nejsou exotickým produktem. S rozrůstající se skupinou jejich příznivců, se rozšiřuje také nabídka. Jak a podle čeho si ale kreditní kartu vybrat, aby bylo její užívání pro držitele co nejvýhodnější?
 • Získejte peníze i ze svých útrat, nejen ze svých úspor
  Hoďte za hlavu starosti z nízkých úrokových sazeb spořicích účtů. Začněte do svého rodinného rozpočtu získat peníze navíc příjemnějším způsobem, než je šetření – utrácením. Jak na to, to si povíme v našem dnešním příspěvku.
 • Tři tipy na správné používání kreditní karty
  Kousek plastu, který vám může pomoc s vylepšením cash flow rodinného rozpočtu, nebo vás naopak přivést do pěkné šlamastiky, to je kreditní karta. V našem dnešním příspěvku vám přinášíme 3 tipy, díky kterým pro vás tento produkt bude dobrým sluhou, ale už ne zlým pánem.
 • Špatné dluhy: Které to jsou a jak se jim vyhnout
  Peníze jsou dobrý sluha, ale zlý pán a dluhy mohou být jak dobré tak i špatné. V tomto článku se podíváme na hlavní rozdíl mezi špatnými a dobrými dluhy. Poznáte jak se jim vyhnout a v případě, že je již máte, jak se jich nejlépe zbavit.
 • Úvěrový rádce: Clubcard kreditní karta od Home Creditu
  Plánujete v době Vánoc sáhnout i po nějakém úvěrovém nástroji? V rámci série článků o vánočních půjčkách jsme se podívali podrobně na známou Tesco kartu, nabízenou pod názvem Clubcard kreditni karta.
 • Máte v peněžence kreditní kartu a nevíte proč?
  Kreditní karty aneb co o nich nevíte? Kreditní karta je ta,  která je "svázána" s úvěrem. Dala by se popsat těmito slovy: částka peněz s úvěrovým limitem na určité období.
 • Výsledky ankety
  V poslední anketě jsme se Vás ptali, jestli víte co dělat, když jako student vstupujete do pracovního poměru.
 • Velká schůze kartelu OPEC se blíží
  Pouze několik týdnů zbývá do 26. června, kdy se sejdou ropní ministři států OPEC ke svému jednání. Z tohoto rokování pak vzejde odpověď na otázku, zda kartel ponechá na třetí čtvrtletí roku 2002 své produkční kvóty nezměněné, či zda dojde k jejímu zvýšení.
 • Burza v poledne
  Čtvrteční dopolední obchodování se v poledne uklidnilo. Zpočátku se opět propadal Český Telecom, který je nabízen za 320,-Kč a oslabuje o 1,5%.