-
Může být přiznán invalidní důchod bez nároku na výplatu?
Máte v plánu si v blízké době zažádat o invalidní důchod? K čemu se přihlíží kromě zdravotních potíží? A je vůbec možné, aby vám invalidní důchod přiznali, ale bez nároku na výplatu?
-
Otcovská dovolená v roce 2019
Na začátku roku 2018 začala fungovat nová sociální dávka a to otcovská poporodní péče. Pojďme se podívat na to, kdo bude mít nárok na otcovskou v roce 2019.
-
Až přes 50 000 Kč s dávkou mimořádné okamžité pomoci. Za jakou cenu ale?
Váš dům zničila povodeň? Nemáte, kde bydlet? Nenajdete peníze na jídlo a ani na léky? Nedosáhnete na běžné sociální dávky? Dostali jste se do hmotné nouze a čeká vás nezbytný jednorázový výdaj? Pak si zkuste zažádat o mimořádnou okamžitou pomoc.
-
Jaký příjem musí čtyřčlenná rodina mít, aby nebyla „chudá“?
Příjmy domácností se v členských zemích EU značně liší, proto je rozdílná i hranice „chudoby“ v eurech. V Lucembursku jsou tak některé rodiny „chudé“, přestože v Česku by patřily mezi bohaté rodiny. Jak se liší hranice „chudoby“ v zemích EU?
-
Manželství a adopce homosexuálů v ČR: Utopie nebo realita?
Německo schválilo změnu občanského zákoníku, díky které mohou uzavírat manželství i lidé stejného pohlaví. Ve spolkovém sněmu hlasovalo 393 z 623 poslanců pro legalizaci manželství homosexuálů. Jak je na tom Česko? Zlegalizuje se manželství homosexuálů, nebo na to občané ČR ještě nejsou zralí?
-
Zákon o sociálním bydlení by měl reálně fungovat od podzimu 2018
Připravovaný zákon o sociálním bydlení by měl platit od října 2017. Rozhodnutí o bytové nouzi, které zakládá nárok na sociální byt, by měly jednotlivé úřady práce vydávat od listopadu 2018. Na dnešní odborné konferenci o sociálním bydlení to řekla Linda Sokačová, vedoucí oddělení sociálního bydlení a sociálního začleňování ministerstva práce. Obce kritizovaly, že připravovaný systém není finančně zajištěn.
-
Současný sociální systém vytváří podhoubí práci načerno!
České ekonomice zásadně chybí pracovní síly, což brzdí její růst. Firmy mají problémy s plněním nových zakázek, stát přichází o možnost zvýšení HDP i větší výběr daní. Zároveň zbytečně utrácí miliardy na sociálních dávkách.
-
Vymáhání výživného: Kdy jsou povinni hradit výživné prarodiče?
Vyživovací povinnost vůči dětem se nemusí vztahovat výhradně k rodičům, ale za splnění určitých zákonných podmínek můžou být povinni hradit výživné dítěti i jeho prarodiče. Jaká je zákonná úprava, kdy vzniká povinnost prarodičů a jaká může být výše výživného?
-
Vymáhání výživného: Zanedbání povinné výživy je trestný čin, hrozí až 1 rok vězení
Nehrazení výživného nemusí znamenat pouze civilní odpovědnost dlužníka, ale rovněž trestněprávní odpovědnost. Jakým způsobem trestní zákoník vymezuje trestný čin pro neplacení výživného, se dozvíte v dnešním článku.
-
V Norsku a Švýcarsku se žije nejlépe
Česko patří do třicítky zemí s nejlepšími podmínkami pro život, jak vyplývá z renomované studie "Prosperity Index 2014". V žebříčku se hodnotí nejenom ekonomická vyspělost, ale i kvalita života občanů. Ve kterých zemích se žije nejlépe?
-
Deset mýtů o ošetřovném
Ošetřovné patří mezi dávky nemocenského pojištění, není však přiznáváno automaticky všem, je zapotřebí splnit zákonné podmínky. Podívejte se na deset vybraných omylů ohledně ošetřovného.
-
Nejméně "chudých" žije v Praze, nejvíce na Sicílii
V Česku žije nejméně občanů v "evropské chudobě", rozdíly mezi regiony v Česku jsou rovněž poměrně malé. V deseti evropských regionech s nejnižší mírou chudoby jsou tři české regiony (Praha, Jihozápad a Střední Čechy).
-
Invalidní důchod bez příjmu
Pro přiznání invalidního důchodu musí být splněny zákonné podmínky. Jak vysoký invalidní důchod má občan, kterému plná invalidita vznikla před dosažením 18 let?
-
EU: Kdo trpí majetkovou chudobou?
Životní úroveň občanů v členských zemích EU je vysoká, přesto 43,5 miliónů Evropanů trpí "materiálovým nedostatkem". Auto a týdenní dovolená se v Evropě považuje za standard, v Česku si při evropském porovnání žijeme velmi dobře.
-
Jak pomůže stát lidem poškozeným povodněmi?
Řada míst v České republice byla zasažena povodněmi. Kvůli živelní katastrofě se někteří lidé mohou dostat do nesnází. Stát je připraven jim pomoci – prací na místě při odstraňování následků, penězi nebo poradenstvím. Výplata dávek není nijak ohrožena, MPSV situaci průběžně sleduje.
-
Sirotčí důchod v roce 2013
Při splnění zákonných podmínek mají nezaopatřené děti nárok na sirotčí důchod. Jak se počítá sirotčí důchod v roce 2013? Lze při pobírání sirotčího důchodu pracovat? Jak je to o prázdninách?
-
V EU je každý šestý chudý
V posledních letech stoupá počet „chudých“ Evropanů. Čím dál více občanů a rodin má tedy nižší příjem než činí 60 % mediánu mzdy. V EU tak žije více než 81 miliónů občanů v „chudobě“.
-
Stane se na burze?
Podle některých vládních představitelů by se měla situace kolem restrukturalizace elektroenergetiky vyřešit ještě do voleb.
-
Dolar na ročním minimu
Během dnešního rána 7-35 až 7-50 došlo k intervenci na devizovém trhu za účelem oslabení jenu. Dolar se dostal silně pod tlak během asijské seance a oslabil na roční minimum oproti euru i yenu.
-
Vyhodnocení minulé ankety
V poslední anketě v sekci Bankovnictví jsme se Vás ptali, zda byste uvítali na serveru další názvy měn z dalších kontinentů? Pokud ano, ze kterých?