Štítek sociální vyloučení

Sociální vyloučení je stav, během kterého dochází k vyloučení jedince ze společnosti. Pokud pak jedinci hrozí sociální segregace následkem odchodu z vězení či protidrogové léčebny, má nárok na jednorázovou dávku mimořádné okamžité pomoci ve výši 1000 Kč.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

 • Zákon o sociálním bydlení by měl reálně fungovat od podzimu 2018
  Připravovaný zákon o sociálním bydlení by měl platit od října 2017. Rozhodnutí o bytové nouzi, které zakládá nárok na sociální byt, by měly jednotlivé úřady práce vydávat od listopadu 2018. Na dnešní odborné konferenci o sociálním bydlení to řekla Linda Sokačová, vedoucí oddělení sociálního bydlení a sociálního začleňování ministerstva práce. Obce kritizovaly, že připravovaný systém není finančně zajištěn.
 • Nejméně "chudých" žije v Praze, nejvíce na Sicílii
  V Česku žije nejméně občanů v "evropské chudobě", rozdíly mezi regiony v Česku jsou rovněž poměrně malé. V deseti evropských regionech s nejnižší mírou chudoby jsou tři české regiony (Praha, Jihozápad a Střední Čechy).
 • EU: Kdo trpí majetkovou chudobou?
  Životní úroveň občanů v členských zemích EU je vysoká, přesto 43,5 miliónů Evropanů trpí "materiálovým nedostatkem". Auto a týdenní dovolená se v Evropě považuje za standard, v Česku si při evropském porovnání žijeme velmi dobře. 
 • V EU je každý šestý chudý
  V posledních letech stoupá počet „chudých“ Evropanů. Čím dál více občanů a rodin má tedy nižší příjem než činí 60 % mediánu mzdy. V EU tak žije více než 81 miliónů občanů v „chudobě“.
 • Pšenice pokračovala v pádu
  Futures kontrakty na pšenici pokračovaly v pátek v pádu. Aktivní červencový kontraktní měsíc oslabil o 2 3/4 centů a uzavřel na 273 1/4 centů za libru.