Štítek úhrada sociálních služeb
Některé
sociální služby jsou pro klienty úplně zdarma. Patří mezi ně např. sociální poradenství, raná péče, tlumočnické služby, krizová pomoc aj. Za ostatní si bude muset klient částečně anebo úplně připlatit. Nejvyšší možná cena je pak omezena vyhláškou.
Související obsah
Související štítky
Související slova ve slovníku
Související zprávy
-
Soudy řeší, zda lidé v pobytových sociálních službách mohou dostat příspěvek na bydlení
Nejvyšší správní soud (NSS) odmítl rozhodnutí Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), které tvrdilo, že osoby využívající pobytové sociální služby nemají nárok na příspěvek na bydlení, jelikož jejich smlouva se sociální službou není smlouvou nájemní. Krajský soud se tak znovu bude muset zabývat tím, zda se obývaná jednotka v rámci pobytové sociální služby dá nazývat bytem pro splnění všech podmínek pro nárok na příspěvek na bydlení.
-
Navýšení příspěvku na péči s sebou přinese také zdražení některých sociálních služeb
Od 1. července 2024 se má zvýšit příspěvek na péči. Na základě toho MPSV plánuje ve stejném datu zvýšit také maximální sazby za některé sociální služby. Pro pracovníky v sociálních službách se mění také způsob určovaní toho, kdo musí pro tuto činnost absolvovat kvalifikační kurz.
-
Jak se zvýší příspěvek na péči v roce 2024?
Jak by se mohl navýšit příspěvek na péči v roce 2024? Podle jakých dat by se nově měl automaticky valorizovat?
-
Poplatky za pobytové sociální služby se v příštím roce pravděpodobně zvýší. O kolik?
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) poslalo do připomínkového řízení návrh vyhlášky, kterým se zvyšují poplatky za pobytové sociální služby. O kolik poplatky pravděpodobně vzrostou?
-
Senioři si za pobytové sociální služby v příštím roce připlatí. O kolik se zvednou částky?
Klienti si za využití sociálních služeb v příštím roce připlatí. Vyplývá to z nově vydaného návrhu vyhlášky Ministerstva práce a sociálních věcí. O kolik by se měly sazby navýšit oproti letošnímu roku?
-
V Česku je nejméně chudých
Za chudého se v Evropě považuje každý, kdo nemá souhrnný měsíční příjem ve výši 60 % mediánu mzdy. Při mezinárodním srovnání je v Česku nejméně lidí postiženo chudobou, výrazně méně než například v některých západoevropských zemích.
-
Zajištění dlužného výživného v insolvenčním řízení
Insolvence a dlužné výživné bude tématem dnešního rozhovoru. Jakým postupem zajistit dlužné výživné v rámci insolvenčního řízení poradí JUDr. Michal Žižlavský, předseda Rady expertů Asociace insolvenčních správců.
-
Kratší pracovní doba při péči o dítě mladší 15 let?
Nejvyšší soud se v nedávné době zabýval případem výpovědi zaměstnankyni pro neomluvené absence na pracovišti, která pečovala o dítě mladší 15 let. Seznámíme vás s tímto poměrně zajímavým rozhodnutím pro lepší orientaci v pracovním právu.
-
Přehled OSVČ za rok 2012 musejí podat i ti, kteří podnikali jen část roku
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) připomíná, že Přehled o příjmech a výdajích za rok 2012 mají povinnost podat i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost jen po část roku 2012. Povinnost se tedy týká i osob, které v průběhu roku 2012 samostatnou výdělečnou činnost přerušily či ukončily.
-
Stane se na burze?
Podle některých vládních představitelů by se měla situace kolem restrukturalizace elektroenergetiky vyřešit ještě do voleb.
-
Dolar na ročním minimu
Během dnešního rána 7-35 až 7-50 došlo k intervenci na devizovém trhu za účelem oslabení jenu. Dolar se dostal silně pod tlak během asijské seance a oslabil na roční minimum oproti euru i yenu.