Štítek workshop

Workshop můžeme v překladu nazvat jako pracovní seminář. Vedoucí připraví program či úkoly pro studenty a následně od nich očekává i zpětnou vazbu. Běžně je pak využíván jako jedna ze vzdělávacích aktivit.

Související štítky

Související zprávy

 • RVŠ: Vysoké školy potřebují zkvalitnit
  Kvalitou vysokých škol se v pátek 11. dubna 2014 na půdě Univerzity Hradec Králové (UHK) zabývali reprezentanti studentů. Konal se zde na toto téma workshop, který pořádala Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) za podpory UHK.
 • Erasmus+ je otevřen mnoha typům organizací pracujících s mládeží
  Nový sedmiletý program EU Erasmus+ má zlepšit dovednosti a zaměstnatelnost a přispět k modernizaci vzdělávání a práce s mládeží. Navazuje na předcházející „Program celoživotního učení“ a program „Mládež v akci“ (2007-2013) a rozšiřuje možnosti zapojení. V programu mohou získat finanční podporu menší i větší projekty zaměřené na různorodé formy vzdělávání, praktické stáže a práci s mládeží. Všechny organizace působící v těchto oblastech najdou své místo v Erasmu+ a mohou získat finanční podporu. V letošním roce je na podporu Erasmus+ pro mládež v ČR vyčleněno 4 109 825,- EUR.
 • Firmy se představí na veletrhu pracovních příležitostí pro pardubické vysokoškoláky
  Třináctý ročník veletrhu pracovních příležitostí s názvem KONTAKT 2014 připravila Univerzita Pardubice pro absolventské ročníky a všechny studenty univerzity, kteří se zajímají o možnosti svého budoucího profesního působení.
 • Hučková: Základem úspěchu na trhu práce je zejména volba správného oboru
  Pokud máte 1000 absolventů hudební teorie a tři místa pro hudebního teoretika, pak je nasnadě, že v tomto segmentu existuje jistá nevyváženost, upozorňuje Kateřina Hučková, projektová manažerka portálu Jobfairs.cz. Nejen o problematice uplatnění v humanitních oborech je následující rozhovor.
 • Mareš: Pomáháme na svět projektům, které chtějí zlepšovat svět kolem nás
  Patříte-li mezi nezávislé podnikatele, kteří hledají inspirativní místo pro rozvoj svých schopností, může HUB představovat to pravé místo pro Vaši realizaci. S Jakubem Marešem, spoluzakladatelem projektu HUB nejen o inspiraci k tvůrčí práci, ale i o tzv. akceleračních programech pro úspěch v podnikání.
 • Prague Banking Club: Uplatnění studentů ve světě bankovnictví a financí
  Máte zájem pracovat ve světě bankovnictví a financí, ale nevěříte svých schopnostem? Prague Banking Club v čele s Martinem Vavrouchem je nový projekt založený studenty, který může inspirovat mnohé další nejen při založení obdobných spolků v dalších studentských městech, ale taktéž nabízí cenné osobní zkušenosti pro úspěch ve světě bankovnictví.
 • Durák: Nehledáme papírové supermany ale schopné, chytré a zajímavé lidi
  Příprava na výběrová řízení, soft skills a hard skills tréninky, workshopy a mnohé další nabízí a organizuje Club 307, studentská organizace otevřená nejen pro studenty ekonomicky zaměřených vysokých škol. Na naše otázky odpovídal jeho prezident Vojtěch Durák.
 • Vzdělávání – navykněte si na něj!
  Připadali jste si ve škole někdy úplně mimo? Ten pocit kdy sedíte, díváte se do prázdna, nic nevnímáte a nad ničím nepřemýšlíte? Jako kdybyste byli v transu? Jednoduše řečeno stav apatie, z kterého vás probere až vyzvánění vašeho smartphonu nebo věta „dobré ráno“, kterou směrem k vám zakřičí učitelka na hodině? Že se vám to občas nebo dokonce často stává?
 • Aktivní přístup, jazykové znalosti a praxe jsou základem úspěchu
  Ještě nedávno platilo, že absolventi vysokých škol mají uplatnění na trhu práce jisté. Dnes je akademický titul při hledání zaměstnání výhodou, nicméně jistotu, že najdete práci v oboru odpovídající vaší kvalifikaci, nemáte.
 • S praxí to jde lépe
  Podle odborníků se zisk vysokoškolského titulu v poslední době stává „samozřejmostí“ a firmy se při přijímacím pohovoru raději zaměřují na praktické zkušenosti uchazečů. „Absolventi, kteří mají zažité pracovní návyky, snáze najdou uplatnění na pozicích, které odpovídají jejich kvalifikaci,“ říká Jan Lajka, prorektor Vysoké školy obchodní v Praze.
 • Zprávy ze zahraničních burz
  Dnešní den sice investoři zahájili po úvodním oslabení snahou o růstové hodnoty, avšak tato snaha postupně vyhasla se zhruba +1% na Nasdaqu a blížící se 16:00. Pak se prosadil oslabující trend, který rozšířil páteční ztráty a který se....