Štítek zpětný leasing

Při zpětném leasingu je movitý majetek prodaný leasingové společnosti, která za něj vyplatí peníze. Zároveň tento majetek rovnou pronajme a poskytne k používání jeho původnímu majiteli, který po smluvenou dobu platí leasingové splátky. Zpětný leasing je tak finanční nástroj podobný půjčce, který umožní získat hotovost.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Matula: Obnovení zájmu o leasing přichází ze západu
    Oživení ekonomiky vedlo v loňském roce k růstu poptávky po většině nebankovních finančních produktů, mezi které především patří leasing osobních vozidel a spotřebitelské úvěry, uvedl Jiří Matula v rozhovoru pro Finance.cz.
  • Je leasing na ústupu?
    Nový zákon o spotřebitelském úvěru platný od začátku roku začíná mít reálné dopady i v oblasti leasingu pro soukromé osoby. Tři ze čtyř největších leasingovek už jej přestaly nabízet.
  • Lze si sjednat pojištění chovného psa?
    Máte doma pejska, který zrovna nebyl nejlevnější? Není to pouze váš miláček, ale je to chovný pes, se kterým chodíte i na výstavy. Je nějaká možnost jak ho pojistit?

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.