-
Co dělat, když mám poškozenou minci nebo bankovku?
Našli jste doma poškozené peníze anebo jste je nechtěně sami poškodili? Pokud ano, dobrou zprávou je, že o jejich hodnotu nemusíte přijít.
-
Jaký je rozdíl mezi promlčením a zánikem práva? A jak se to projevuje v zaměstnání?
Kdy včas neuplatněné nároky zanikají a kdy se oslabují a co to znamená? Jaká práva ze zaměstnání je třeba uplatnit rychle, aby zcela nezanikla?
-
Kolik stojí výplata nemocenských dávek přes Českou poštu?
Česká pošta loni zdražovala. Kolik si letos za doručení nemocenského anebo zaslání dopisu připlatíte? A jak změnit výplatu nemocenského?
-
Dohoda o pracovní činnosti je výhodná pro studenty i seniory
Dohoda o pracovní činnosti se vyplatí především firmám, které potřebují zaměstnat pracovníky pouze na omezenou pracovní dobu. Zkrácený úvazek však musí být sjednán maximálně na 20 pracovních hodin týdně (v průměru za celý rok, všech 52 týdnů). Jedná se tedy o výhodnou brigádu a v současné době na tuto smlouvu rádi pracují především studenti a senioři.
-
Chcete doma šetřit emise? Rozsviťte si zelenou elektřinou
Domácnosti si už několik let mohou vybrat, jestli dají přednost klasické elektřině nebo energii vyrobené v obnovitelných zdrojích. Ze zásuvek jde sice stále ten samý proud, lidé ale mají jistotu, že byl vyrobený ekologicky.
-
Co si může dovolit zaměstnavatel uvádět o svém bývalém zaměstnanci v pracovním posudku? Jak se bránit?
Význam a používání pracovních posudků v poslední době v praxi klesl. Firmy si častěji vybírají a prověřují uchazeče o zaměstnání samy, podle vlastních kritérií a postupů. A když na to nemají kapacity, pověří personální agenturu. Na státních a komunálních úřadech zase probíhají různá výběrová řízení podle pravidel zákona. Na druhou stranu existují obory práce, kde vezmou každého, i s negativním pracovním posudkem, takže se posudky ani nevyžadují. Přesto ale někteří zaměstnavatelé setrvávají u tradice a pracovní posudky vyžadují. A pak si jej uchazeč o zaměstnání musí opatřit.
-
4 případy, kdy při souběhu dvou příjmů nemusíte podávat daňové přiznání
Máte více než jednu práci? Pracujete a zároveň pobíráte důchod? Podnikáte při zaměstnání, ale s minimálním výdělkem? Kdy nemusíte podat daňové přiznání?
-
Otevření škol a rizikové skupiny podle Ministerstva zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví minulý rok stanovilo rizikové faktory a skupiny, které souvisejí s otevřením nejen základních škol. Nespadá tedy vaše dítě do rizikové skupiny?
-
Mateřskou nedostane každý. Komu nevzniká nárok?
Plánujete anebo už rovnou čekáte dítě? V tom případě byste měli vědět, že na mateřskou dovolenou nemá nárok každý. Kdy od OSSZ nic nedostanete?
-
Za jakých okolností budete mít nárok na pohřebné?
Vypravovali jste teď blízké osobě pohřeb anebo vás vypravování teprve čeká? A už jste si zjišťovali, jestli nebudete mít nárok na pohřebné?
-
Palivo pro lidské reflektory
Oko je jedním z nejmenších a zároveň nejsložitějších orgánů v lidském těle. Člověk zrakem získává kolem 80 procent všech informací. Podle některých zdrojů jich oko dokáže za hodinu zpracovat až 36 tisíc. To je ale jen zlomek poznatků, které o lidském oku víme. Jisté však je, že bychom o jeden z našich nejdůležitějších orgánů měli dobře pečovat.
-
Jaké byty se kupují nejvíce a za kolik?
Poptávka po malých bytech se extrémně zvýšila, na což reagují developerské společnosti. V hlavním městě se dokonce zmenšila i průměrná podlahová plocha nejmenších bytů. Jaké byty se však nejčastěji prodávají v Brně a ostatních větších městech republiky?
-
Na co vám může v roce 2020 přispět Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra?
Před koncem roku si řada lidí dala předsevzetí a mnoho z nich se pak určitě týkalo zdravého životního stylu. Začít musíte u sebe, na něco vám však může přispět Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky. Na co přesně?
-
Jsou investice do energetických fondů výhodné?
Pakliže disponujete volnými peněžními prostředky, které máte v úmyslu zhodnotit, máte na výběr hned z několika možností. Některé z nich jsou zajímavé, jiné už tolik ne. Vše se většinou odvíjí od toho, kolik času chcete svým investičním záměrům věnovat, jak moc velké riziko jste ochotni podstoupit a kolik toho o dané problematice víte. Pokud si v těchto ohledech věříte, můžete zvolit i poněkud méně tradiční cestu a investovat například do energetických fondů.
-
Nepřerušované CV je základ
Jste hrdi na svůj profesní životopis? To je dobře. A jste si jisti tím, že skutečně nemá chybu a tok zaměstnání, stáží, školení a studia na sebe plynuje navazuje. Pokud to tak není, jistě to budete umět vysvětlit, protože se vás na to při pohovoru zcela jistě zeptají. Víte, co odpovíte?
-
Čeká vás konkurz na dobré místo? Jak jej nezkazit?
Odpromovali jste, udělali si pár týdnů volna a nyní se rozhodujete, kam budou profesně směřovat vaše kroky. Čekají vás nějaké konkurzy, na kterých se bude rozhodovat. A vy byste měli být připraveni. Nebo si myslíte, že o nic zvláštního nejde a nějak zaimprovizujete?
-
Nejdéle pracují na stát Francouzi a Rakušané
Do dosažení dne daňové svobody pracují občané na stát, následně sami na sebe. Z členských zemí Evropské unie pracují nejkratší dobu na stát občané na Kypru, nejdéle Francouzi a Rakušané. V článku si prakticky vypočítáme den daňové svobody v Česku.
-
Co je dobré vědět o odpočtu DPH?
Neuplatňujete si odpočet z DPH? Děláte chybu. Zvyšujete si tím totiž náklady. Pojďme se společně podívat na to, kdy můžete uplatnit nárok na odpočet a jaké jsou nejčastější chyby, které podnikatelé dělají.
-
Jak si Česko vede v cenách nájmů oproti zbytku Evropy?
Ceny nájmů rostou, koupit nemovitost je stále složitější a hůře dosažitelné. Právě proto výrazně stoupá poptávka po pronájmech. Jak jsou na tom Češi s cenami nájmů v porovnání s ostatními zeměmi a jaké to má důsledky na současný trh s nemovitostmi?
-
5 případů, kdy se neplatí daň z příjmu z prodeje nemovitosti
Prodáváte nemovitost? Tak to určitě víte, že utržené peníze bude třeba řádně zdanit. Anebo ne? Podívejte se s námi hned na 5 případů, ve kterých se daň z příjmu z prodeje nemovitosti rozhodně platit nemusí.
-
Komentář: 7 věcí, které ANO naučilo naše děti
Hnutí ANO se vždy chtělo odlišit od politiků předešlých generací. Tak se pojďme podívat, jak se jim to daří a jakým jsou vzorem pro naše děti.
-
Kdy (ne)potřebujete stavební povolení?
Toužíte po tom postavit si vlastní dům? Máte už koupený pozemek, dostatek finančních prostředků anebo schválenou hypotéku a chcete okamžitě začít stavět? Pojďte se s námi podívat, u kterých staveb potřebujete stavební povolení.
-
Kolik stojí šéfa vaše nicnedělání v práci?
Jste v práci často na mobilu? Anebo si rovnou na pracovním počítači dopisujete s přáteli na facebooku, čtete si zpravodajství, bulvár anebo dokonce nakupujete on-line? Podívejte, kolik vaše prokrastinace stojí vašeho zaměstnavatele.
-
Co obnáší práce finančního poradce? Doba prodejová skončila
Hledání dobrého finančního poradce je jako pátrat po jehle v kupce sena. Co všechno pro vás může zařídit? A proč si dávat pozor na prodejce úvěrů a pojistek?
-
Otec dětí odmítá platit výživné. Co můžete dělat?
Už dlouho vám bývalý partner neposlal ani korunu na vaše společné děti? Odmítá platit výživné stanovené soudem? Podívejte se s námi, jaké jsou vaše možnosti.
-
Projekt Finanční gramotnost do škol možná vzdělává i vaše děti
V boji proti zadluženosti a nevycházení s penězi má největší význam prevence a vzdělávání. O to se snaží projekt Finanční gramotnost do škol, který získal akreditaci od MŠMT.
-
Jak si může důchodce zvýšit příjmy?
Rádi byste si v důchodu přivydělali, ale nevíte, jaká pracovní smlouva je pro vás výhodná? Podívejte se s námi na malé srovnání.
-
Co dělat při ztrátě SPZ?
Představte si, že přijdete k autu a najednou zjistíte, že chybí jedna anebo rovnou obě poznávací značky. Co byste měli udělat? Jak se v takové situaci správně zachovat?
-
Prodej nemovitosti s realitkou: co byste měli vědět o provizi?
Máte v plánu prodat byt či dům, ale nevíte, zda je lepší zvolit prodej na vlastní pěst anebo přes realitní kancelář? Bojíte se, že jsou provize strašně přemrštěné? Přečtěte si, co vše je do nich zahrnuto.
-
Co má snížené DPH?
Hodláte prodávat zboží, ale nevíte, zdali bude podléhat dani z přidané hodnoty? Jaká zde platí pravidla a kdy můžete uplatnit snížené DPH? Přinášíme hned několik rad.
-
Jak založit vlastní e-shop?
Chtěli byste si založit vlastní obchod a začít podnikat? Přemýšlíte, zdali vás vyjde výhodněji internetový oproti klasickému kamennému? Zjistěte, jak je to se zařizováním.
-
Budete mít v roce 2018 nárok na porodné?
Očekáváte příchod potomka a hodila by se vám každá koruna? Nemáte moc peněz nazbyt a obáváte se, že po narození miminka přijde i pořádná finanční zátěž? V tom případě zjistěte, zdali máte nárok na porodné.
-
Asociace makléřů loni zprostředkovala o 3,5 pct pojistného víc
Praha 23. června (ČTK) - Makléřské společnosti sdružené v Asociaci českých pojišťovacích makléřů (AČPM) zprostředkovaly loni pro pojišťovny pojistné 21,07 miliardy korun, což proti předchozímu roku znamenalo po očištění od bývalých členů nárůst o 3,5 procenta. Asociace, jejíž členové uskutečňují asi 80 procent makléřských obchodů v ČR, o tom dnes informovala ČTK. Pojišťovny vybraly v roce 2010 na pojistném 151,1 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o osm procent.
-
V anketě Pojišťovna roku 2010 s přehledem vítězí Kooperativa
10.5.2011 V pořadí již 11. ročník odborné ankety Pojišťovna roku zná své vítěze – pojišťovací makléři z celé České republiky ohodnotili výkony pojistitelů v roce 2010 zcela jednoznačně: z celkových pěti vyhlašovaných kategorií získala Kooperativa pojišťovna ze skupiny VIG celkem čtyři prvenství. Nejvyšší příčku v kategorii specializované pojištění pak již třetím rokem za sebou obhájila Evropská Cestovní Pojišťovna.
-
Zprávy ze zahraničních burz
Dow Jonesův index dnes vzrostl hnán vzhůru akciemi společnosti Microsoft. Tento technologický gigant, který dle mínění odborníků ohlásil negativní zprávy, zaznamenal zvýšený zájem investorů a posílil o více jak 2,5%.