Štítek druhy sociálních služeb

V České republice máme hned několik druhů sociálních služeb. Zařadit sem můžeme sociální péči (osobní asistence, pečovatelská služba), sociální prevenci (raná péče, krizová pomoc) a sociální poradenství, které pomáhá najít řešení v tíživé životní situaci.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

 • Navýšení příspěvku na péči s sebou přinese také zdražení některých sociálních služeb
  Od 1. července 2024 se má zvýšit příspěvek na péči. Na základě toho MPSV plánuje ve stejném datu zvýšit také maximální sazby za některé sociální služby. Pro pracovníky v sociálních službách se mění také způsob určovaní toho, kdo musí pro tuto činnost absolvovat kvalifikační kurz.
 • Poplatky za pobytové sociální služby se v příštím roce pravděpodobně zvýší. O kolik?
  Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) poslalo do připomínkového řízení návrh vyhlášky, kterým se zvyšují poplatky za pobytové sociální služby. O kolik poplatky pravděpodobně vzrostou?
 • Chcete starostovat? Na kandidování do komunálek máte čas do úterý
  Nadávat u piva umí každý, ale chce to hodně odvahy (nebo podnikatelský plán), abyste se vydali do špinavých vod politiky. Jak kandidovat v komunálkách? A jaká jsou pravidla pro zvolení?
 • Co je dobré vědět o exekucích? 4. díl: exekuce na důchod a sociální dávky
  Že exekuce postihuje jen mladé a nerozvážné lidi, kteří si vzali víc půjček, než dokážou splatit? Omyl. Exekuce na důchod není u nás ani jinde ničím neobvyklým. Je nějaké východisko?
 • Sociální systém ve Finsku: novorozenci spí v krabicích, a matkám to tak vyhovuje
  Finsko má podobně jako ostatní skandinávské země jeden z nejvyspělejších sociálních systémů na světě. Přesto tamější miminka nemají klasickou postýlků, ale spí v krabicích. A ne, nejedná se o vtip.
 • Hlídejte si limit při vedlejší samostatné výdělečné činnosti
  Výkon vedlejší samostatné výdělečné činnosti je pro účely placení sociálního pojištění zvýhodněn, neboť do limitu se sociální pojištění vůbec neplatí. Při nižším zisku je tedy vhodné si limit pohlídat, neboť vyšší hrubý zisk nemusí v takovém případě znamenat vyšší disponibilní zisk. Podívejme se na praktické příklady.
 • Zvýšení minimální mzdy v pěti číslech
  Od roku 2017 by mělo opět dojít ke zvýšení minimální mzdy, jedním z návrhů MPSV je zvýšení minimální mzdy od 1. ledna příštího na 11 000 Kč. Co všechno by zvýšení minimální mzdy v takovém rozsahu ovlivnilo?
 • Sociální pojištění živnostníků čtyřikrát jinak
  V Česku je zavedena pro živnostníky pouze jedna sazba sociálního (důchodového) pojištění. Od roku 2016 byl navíc zrušen II. důchodový pilíř. Přesto se mohou skutečné odvody živnostníků na sociálním pojištění pohybovat od 0 % po více než 30 % z hrubého zisku. Jak je to možné? Podívejme se na praktické výpočty.
 • V Česku je nejméně chudých
  Za chudého se v Evropě považuje každý, kdo nemá souhrnný měsíční příjem ve výši 60 % mediánu mzdy. Při mezinárodním srovnání je v Česku nejméně lidí postiženo chudobou, výrazně méně než například v některých západoevropských zemích.
 • Zajištění dlužného výživného v insolvenčním řízení
  Insolvence a dlužné výživné bude tématem dnešního rozhovoru. Jakým postupem zajistit dlužné výživné v rámci insolvenčního řízení poradí JUDr. Michal Žižlavský, předseda Rady expertů Asociace insolvenčních správců.
 • Kratší pracovní doba při péči o dítě mladší 15 let?
  Nejvyšší soud se v nedávné době zabýval případem výpovědi zaměstnankyni pro neomluvené absence na pracovišti, která pečovala o dítě mladší 15 let. Seznámíme vás s tímto poměrně zajímavým rozhodnutím pro lepší orientaci v pracovním právu.
 • Cukr oslabil po nových odhadech
  Sojové boby zahájily týden růstem na devítiměsíční maximum v očekávání chladnějšího počasí na Středozápadě. Mírně za boby v posilování zaostávala i kukuřice.
 • Drahé kovy měly svůj den
  Zlato i další drahé kovy zahájily týden růstem ceny. Žlutý kov dosáhl dokonce svého dvouletého maxima podpořen oslabením akcií i amerického dolaru. Jenom v tomto roce se jeho kurz zvýšil o 13 %, ve stejnou dobu akciový index Standard & Poor's 500 klesl o 4,5 %.
 • Burza v poledne
  Úterní dopolední obchodování přineslo další pokles u akcií ČEZu. Akcie po zprávách ze včerejší valné hromady silně oslabily a dnes se prodává o další  3,5% níže za 89,-Kč. 
 • Vyhodnocení minulé ankety
  V poslední anketě v sekci Bankovnictví jsme se Vás ptali, zda byste uvítali na serveru další názvy měn z dalších kontinentů? Pokud ano, ze kterých?