Štítek dvojí zdanění

Za dvojí zdanění se považuje případ, kdy předmět daně podléhá vícekrát zdanění. Vzniká například při podnikání v zahraničí, kdy je zisk společnosti zdaněn v zemi, ve které společnost podniká, a také v zemi, kde společnost sídlí. Dvojí zdanění se týká také zisku akciové společnosti, který je zdaněn a následně se převádí formou dividend akcionářům, jenž ho rovněž zdaňují. Česká republika má uzavřeny smlouvy s mnoha státy, které zamezují dvojímu zdanění.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

 • Zdanění příjmů v penzi v příkladech
  Mnozí penzisté mají i v penzi pravidelné příjmy. Zdanění příjmů ze závislé činnosti, samostatné výdělečné činnosti nebo nájmu je však různě vysoké. Podívejme se na praktické příklady.
 • Jak se liší zdanění u dohody o provedení práce?
  Zdanění při práci na dohodu o provedení práce se v praxi liší o desítky procent. Jak je to možné? Podívejme se na vybrané praktické příklady. 
 • Kolik v roce 2020 zaplatíte na daních na lahvi alkoholu?
  Kolik zaplatíte na spotřebních daních a DPH za láhev vodky, Becherovky, Absintu či rumu? Jaká je míra zdanění u alkoholu? Vypočítejte si, kolik odvedete na láhvi vašeho oblíbeného alkoholu.
 • Průměrná mzda v Česku vzrostla na 34 105 Kč a medián na 29 127 Kč
  Mzdy v ČR rostou a to se odráží i na průměrné mzdě. Jaká je její aktuální hodnota? Proč roste? A kolik lidí dosáhne na průměrnou mzdu? Jak jsme na tom ve srovnání s EU a našimi sousedy?
 • Solidární daň spojenou s povinností podat daňové přiznání může zaplatit i průměrný zaměstnanec
  Pomalu se blíží termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2013, ve kterém se poprvé setkáme se solidární daní. Povinnost podat daňové přiznání, která je se solidární daní spojena, se tak dotkne jeden poplatníků s vyššími příjmy.
 • EU vyhlásila boj daňovým únikům. Zamezí firmám využívat daňové ráje
  O více než bilion eur ročně přichází státy Evropské unie jen kvůli tomu, že se firmy v členských zemích vyhýbají placení daní a využívají kliček v daňových normách. V České republice kupříkladu využilo možnosti přesídlení do některého z daňových rájů více než 12 tisíc společností.
 • Dostanu zpět svoje peníze, když předčasně vypovím smlouvu?
  Chcete vypovědět smlouvu o penzijním připojištěním, ale nevíte jak to probíhá? Jaké jsou sankce za předčasnou výpověď? Kdy nejdříve můžete smlouvu vypovědět?
 • Pozitivní zprávy srazily dluhopisy
  Kurzy futures kontraktů na americké dluhopisy včera poklesly, k čemuž jim dopomohla stabilizace na akciovém trhu a také nové ekonomické statistiky.
 • Káva se drží v obchodním pásu
  Červencový futures kontrakt na kávu arabica sice včera oslabil, avšak uzavřel nad klíčovou supportní oblastí a v rámci obchodního pásma z poslední doby.
 • Čína zaseje více bobů a kukuřice
  Rozloha polí určených pro pěstování sójových bobů a kukuřice se v Číně v tomto roce zvýší, což je důsledek toho, že tamní farmáři omezují produkci bavlny a ušetřenou půdu tak využijí pro jiné zemědělské komodity.
 • Šetřit na jídle? Nikdy!
  Jak ušetřit na dovolené? Říkáte si, že na jídle nebudete nikdy šetřit? A na dovolené už vůbec ne? Až zjistíte, že se dá šetřit na způsobu pořízení za stejná jídla, tak změníte názor!
 • Report z pražské burzy (Fio)
  Dnešní vývoj na burze byl co se týká aktivity a realizovaného objemu obchodu srovnatelný s včerejší seancí. Odlišnost byla pouze ve směru obchodování, který dnes zamířil směrem dolů a hodnota indexu PX-D ztratila 0,95 %.