Štítek kauce

Vratná kauce je peněžní obnos, který si nájemník v podstatě založí u pronajímatele při podepisování nájemní smlouvy. Nejčastěji se pak jedná o částku ve výši jednoho měsíčního nájmu, kterou nájemník ručí za stav bytu. Z kauce pak mohou být při odchodu z pronájmu hrazeny nedoplatky za energie anebo poslední nájemné.

Související štítky

Související zprávy

  • Jak ochránit sebe i nemovitost před nesolidním nájemníkem
    Chcete začít pronajímat nemovitost, ale bojíte se, že najdete špatného nájemníka? Jak si jej jako nájemce můžete prověřit? Co máte o nájemníkovi právo vědět a jak často chodit kontrolovat byt?
  • Kauce v nájemních vztazích
    Při uzavírání nájemní smlouvy znamená složení tzv. „kauce“ dnes již běžnou praxi ve vztahu mezi nájemcem a pronajímatelem. Podíváme se společně do zákonného vymezení tohoto pojmu a zaměříme se na účel kauce, výši kauce a jejího navrácení po vyklizení bytu. Práva a povinnosti v nájemních vztazích z hlediska kauce.
  • Stane se na burze?
    Akcie Čezu se dnes zřejmě první den obchodují bez práva na dividendu a díky závěrům presidia FNM o vypracování nového ocenění ČEPS a distributorů čekáme pokles kurzu.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.