Štítek leasingová smlouva

Smlouva, kterou uzavíráte při pořízení leasingu, je tzv. leasingová smlouva. Smlouva specifikuje, jaký druh leasingu je součástí smlouvy, zda operační nebo finanční, a další náležitosti, včetně leasingových splátek a jaký je splátkový kalendář.
Náležitosti leasingové smlouvy:
Identifikace smluvních stran
Určení předmětu leasingu
Termín předání předmětu leasingu nájemci – přechod nebezpečí na předmětu leasingu.
Cena předmětu leasingu
Doba trvání leasingového vztahu
Určení zálohy na leasingové splátky
Výše leasingových splátek
Povinnost převzetí předmětu leasingu leasingovým nájemcem
Prohlášení o shodě
Dispozice s předmětem leasingu
Nemožnost předčasného ukončení leasingové smlouvy ze strany leasingového nájemce
Odpovědnosti za vady předmětu leasingu
Rozhodčí doložka
Další ustanovení v leasingové smlouvě

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

 • Co jsou to nepojmenované smlouvy a nač si dát při jejich uzavírání pozor?
  To, že je smlouva nepojmenovaná, protože ji nezná žádný zákon jako smluvní typ, neznamená, že nemá název: Můžete jí totiž dát svůj vlastní, ale skrývá to rizika. Jak se pak řeší spory vyplývající z neplnění takových smluv?
 • Co zjistíte z registrační značky automobilu?
  Nějaké vozidlo vám neustále blokuje vaše parkovací místo a vy byste si to rádi vyříkali s jeho majitelem mezi čtyřma očima? Co všechno lze vyčíst z registrační značky auta a kde si ji můžete nechat proklepnout?
 • Půjčka, nebo leasing? Tradiční dilema těch, kteří přemýšlejí o koupi auta
  Způsobů, jak financovat pořízení (nového) vozidla, je vícero. Nejčastěji však lidé řeší to, jestli si mají na jeho koupi vzít spotřebitelský úvěr v bance, nebo si ho pořídit na leasing. Co mohou obě tyto varianty nabídnout?
 • Jaké výhody má operativní leasing na automobil?
  Uvažujete o pořízení auta, ale už teď víte, že jeho nákup budete řešit leasingem? A už jste přemýšleli i o tom operativním? Přečtěte si, jaké může mít výhody.
 • Jak správně sepsat a podat petici
  Chcete u příslušného orgánu prosadit nějaký požadavek, ale nevíte, jak na to? Něco může řešit stížnost, větší váhu má ovšem petice. Jak ji sepsat a kde ji podat?
 • Co je dobré vědět o operativním leasingu?
  Rádi byste si zkusili vzít auto na operativní leasing, ale bojíte se, že se vám nevyplatí? Možná se budete divit, ale pronájem automobilu je v Česku stále oblíbenější.
 • Jak efektivně řídit a snižovat náklady na flotilu firemních vozidel?
  Firemní flotila představuje nezanedbatelnou položku rozpočtu. Jak snížit celkové náklady vozidel, abychom ušetřili?
 • Tapšíková: Nemějte obavy z nebankovního financování
  Leasing nebo hotovostní úvěr pro nákup automobilu? Na tuto a mnohé jiné otázky spojené s financováním nákupu vozidla pro spotřebitele nebo podnikatele pro náš server odpovídala Jiřina Tapšíková, předsedkyně představenstva České leasingové a finanční asociace.
 • Jak bezpečně pořídit ojeté vozidlo?
  Existuje ideální varianta na bezpečný nákup ojetého vozidla, abychom se vyhnuli následným reklamacím a soudním sporům? Ohledně ochrany vašich zájmů při nákupu ojetého vozidla odpovídal v interview Zbyněk Veselý, předseda Sdružení SOVA.
 • Ropa na měsíčním maximu
  Při pondělním obchodování se cena ropy dostala na měsíční maximum. Růst kurzu reagoval na oznámení, že je možné a celkem pravděpodobné přerušení dodávek ropy z důvodu plánovaného masivního úderu proti palestinské militantní skupině Hamas, které by mohlo mít vliv i na ropné oblasti v zemích těžících ropu.
 • Stane se na burze?
  Díky růstu amerických trhů lze dnes počítat s konsolidací české burzy po včerejším propadu. Nicméně výraznější posun směrem vzhůru nelze čekat. Větší nákupní objednávky na trhu chybí, důvěra v...
 • Lze si sjednat pojištění chovného psa?
  Máte doma pejska, který zrovna nebyl nejlevnější? Není to pouze váš miláček, ale je to chovný pes, se kterým chodíte i na výstavy. Je nějaká možnost jak ho pojistit?
 • Jak si stojí koruna, euro a dolar? (Ruesch)
  Koruna ve včerejším obchodování korigovala své předchozí ztráty vůči euru. Z otevírací úrovně 30,85 CZK/EUR v průběhu dne posílila až pod hranici 30,60 CZK/EUR. Obchodování uzavírala na úrovni 30,71 CZK/EUR.
 • Denní brífink (BBG Finance)
  Pozitivní ekonomické údaje pomáhají burzovním indexům výše, dnes bude oznámen odhad růstu HDP za 1Q.
 • Stane se na burze?
  Dnes nečekáme příliš aktivní obchodování.
 • Zlepšování obchodní bilance pokračuje
  V dubnu meziročně v běžných cenách vzrostl vývoz o 8,0 %, což znamenalo významnou změnu proti vývoji v předchozích měsících (obnovil se růst vývozu do Spolkové republiky Německo o 8,3 %).