Štítek Masarykova univerzita

Masarykova univerzita byla založena v roce 1919 v Brně. Skládá se z fakulty filozofické, lékařské, právnické, pedagogické, přírodovědecké, ekonomicko-správní, sociálních a sportovních studií a informatiky.

Související štítky

Související zprávy

 • Sami jsme šťastní, ale ostatní nemusíme
  Na brněnské Masarykově univerzitě (MU) odborníci zkoumali, jak jsme se změnili jako národ po roce 1989. Výsledky ukázaly, že jsme nikdy nebyli šťastnější, ale s tolerancí k druhým je to o dost horší.
 • Co dělat při nedostatku kreditů na VŠ? A jak se vyhnout poplatkům?
  Kolem studia na vysoké škole panuje řada mýtů. Jak je to s poplatky s dosažením 26 let? Co dělat, když máte málo kreditů? A jak se vyměřují poplatky za studium?
 • Jak novela vysokoškolského zákona změní život studentům
  Od akademického roku 2015/2016 vyšší sociální stipendium studentům a žádný poplatek za další studium, na druhou stranu ale pro některé uchazeče nutnost prokázání zdravotní způsobilosti ke studiu. Co dalšího se změní, pokud zákonodárci schválí velkou novelu vysokoškolského zákona?
 • Rozhodnutí soudu školy k urychleným změnám nepřimělo
  Masarykova univerzita (MU) nedávno v důsledku rozhodnutí soudu přestala vybírat poplatky za delší studium. Podle soudu měla špatně upravený statut. Další školy s podobnou úpravou předpisů však s ráznými změnami otálejí.
 • Studentům vysokých škol jsou špatně vyměřovány poplatky
  Nejvyšší správní soud v červencovém rozhodnutí shledal protiprávním vyměřování poplatků na Masarykově univerzitě (MU). Praxe zavedená MU však funguje i na Univerzitě Karlově a dalších veřejných vysokých školách. Kdo tedy vlastně poplatek platit nemusí?
 • Stalo se na burze ?
  Při středečním obchodování došlo k oživení na pražské burze. Objemy obchodů přesáhly běžný průměr.