Štítek Univerzita Karlova

Univerzita Karlova je nejstarší a nejprestižnější vysoká škola v České republice. Byla založena Karlem IV. v roce 1348. Sídlo má v Praze a patří k nejvýznamnějším univerzitám v Evropě.

Související štítky

Související zprávy

 • 57 kilogramů potravin ročně vyhodí průměrný Čech ze sídliště, jak to změnit?
  Češi ročně vyhodí až 800 tun potravin ročně, v rámci domácnosti podle výzkumu Mendelovy univerzity vyhodil loni jeden člověk průměrně 33 kilogramů potravin ročně. Navíc Češi nemají odhad a subjektivně odhadují, že vyhodí kolem 15 kilogramů ročně. Kde se plýtvá nejvíce? Jak předcházet plýtvání? A co s vyhozenými potravinami?
 • Platy učitelů jsou až o třetinu nižší než průměrný plat vysokoškoláků
  Další z resortů, kde se prohlubuje nedostatek kvalifikovaných pracovníků, je školství. Učitelství je obor, který je zejména psychicky náročný, vyžaduje vysokoškolské vzdělání, ale finanční i společenské ohodnocení této profese je nízké. Platy ve školství jsou o čtvrtinu až třetinu nižší v porovnání s průměrem vysokoškolsky vzdělaných pracovníků, jsou menší i ve srovnání s dalšími profesemi placenými z veřejných zdrojů.
 • Co přinese a nepřinese studentům novela vysokoškolského zákona
  Na začátku září představilo ministerstvo školství veřejnosti novelu vysokoškolského zákona. A přestože už upustilo od zavádění školného a snižování podílu studentů v akademických senátech, vliv na studenty, uchazeče o studium, ale i absolventy mít rozhodně bude. Takže jakých změn ve vysokém školství se dočkáme?
 • Rozhodnutí soudu školy k urychleným změnám nepřimělo
  Masarykova univerzita (MU) nedávno v důsledku rozhodnutí soudu přestala vybírat poplatky za delší studium. Podle soudu měla špatně upravený statut. Další školy s podobnou úpravou předpisů však s ráznými změnami otálejí.
 • Studentům vysokých škol jsou špatně vyměřovány poplatky
  Nejvyšší správní soud v červencovém rozhodnutí shledal protiprávním vyměřování poplatků na Masarykově univerzitě (MU). Praxe zavedená MU však funguje i na Univerzitě Karlově a dalších veřejných vysokých školách. Kdo tedy vlastně poplatek platit nemusí?
 • Stalo se na burze ?
  Při středečním obchodování došlo k oživení na pražské burze. Objemy obchodů přesáhly běžný průměr.