Štítek motivační dopis

Motivační dopisje dopis, který byste měli v případě zájmu o danou pracovní pozici zaslat společně se strukturovaným životopisem. V dopise by pak neměly chybět základní údaje o vás, vaše zkušenosti a praxe a samozřejmě i to, proč by měli vybrat právě vás.

Související štítky

Související zprávy

 • Znáte fikci doručení?
  Dopisy doručované poštou? Nic pro mě, řeknete si možná. Třeba máte pravdu, ale stále ještě platí, že důležité zásilky, například od soudu, chodí stále do vaší dopisní schránky.
 • 5 výhod LinkedInu, které CV nemá a ani mít nebude!
  Ať už jste ve fázi intenzivního hledání nové práce nebo se teprve rozhlížíte po možných nabídkách na pracovním trhu, určitě se vám bude hodit LinkedIn. Proč? Oproti klasickému životopisu má hned několik výhod. A pokud jej prozatím nemáte nebo jste se doposud nedostali k tomu si váš profil upravit, možná že právě následující odstavce budou tím pravým impulzem k tomu, abyste s tím něco udělali.
 • Absolventi míří do práce: Jak získat vysněné zaměstnání a o jaký si říct plat?
  Na začátku léta ukončili střední nebo vysokou školu, užili si poslední prázdniny a nyní si hledají zaměstnání. Do své první práce právě míří nebo ji hledají absolventi škol.
 • Motivační dopis se vyplatí poslat i tam, kde ho nevyžadují
  Součástí životopisu může být motivační dopis. V jakých případech se ho vyplatí do firem poslat a jak ho vytvořit?
 • Jak na životopis aneb CV krok za krokem
  Hledáte svoje první zaměstnání nebo jste se rozhodli změnit stávající? V obou případech se neobejdete bez správně napsaného strukturovaného životopisu, který vám otevře cestu k pracovnímu pohovoru. V následujícím textu vám poradíme, jak napsat životopis.
 • Jak na motivační dopis
  Kromě životopisu se dnes už motivační dopis pomalu ale jistě stává nedílnou součástí každé žádosti o práci. Poradíme vám, jak motivační dopis správně napsat a na co byste při jeho tvorbě neměli zapomenout.
 • Dobešová: Studenti by se měli poohlížet po skutečné praxi
  Vysokoškoláci by se měli místo obyčejných brigád poohlížet po skutečné praxi. Ideální jsou různé i krátkodobé stáže. Pokud budou ve svém oboru dobří, uplatní se téměř vždy. Je to jen otázka aktivity a vlastní ambice, uvedla v interview Veronika Dobešová, projektová manažerka projektu UNIjobs.cz.
 • Denní brífink (BBG Finance)
  Hrozba nových teroristických útoků poslala ceny akcií níže, Merrill Lynch očekává relativně slabší růst zisků technologických firem.