Štítek pohovor

Pracovní pohovor je součástí výběrového řízení na danou pracovní pozici. Osoba, která tyto pohovory vede, se pak snaží zjistit co nejvíce informací o uchazečí o zaměstnání, aby mohla posoudit, zdali se na danou práci hodí.

Související štítky

Související zprávy

 • GDPR a ochrana osobních údajů zaměstnanců v rámci výběrového řízení
  Práce s osobními daty uchazečů o zaměstnání je neodmyslitelnou součástí výběrových řízení. Od roku 2018 se však zpracování osobních údajů musí řídit nařízením GDPR. Jak může postupovat zaměstnavatel při práci s osobními údaji uchazečů o zaměstnání?
 • Jak se připravit na online pohovor?
  Pandemická situace zasáhla výrazně také do personální sféry. Kvůli nejrůznějším nařízením vlády musela řada firem začít uskutečňovat výběrová řízení online. Pro mnohé uchazeče o zaměstnání byla tato forma pohovorů velkou neznámou a zároveň podnětem ke stresu.
 • Kdy máte nárok na náhradní volno?
  Občas se stane, že potřebujeme během pracovní doby z práce odejít k lékaři nebo vyřídit jiné důležité soukromé záležitosti. Víte, kdy si můžete vzít placené náhradní volno?
 • Chovají se u pohovoru nevhodně? Ozvěte se
  Od roku 2009 u nás platí antidiskriminační zákon, tedy nařízení o rovném zacházení a návod, jak se bránit před diskriminací. Například když management podniku nevezme pracovnici, která je ve svých 30 letech bezdětná. Vedení firmy má strach, že žena brzy otěhotní a odejde na mateřskou dovolenou. Podobně se to ale týká i absolventů škol, kterým prostě chybí praxe, nebo starších pracovníků, kde se zaměstnavatelé obávají blízké penze a větší nemocnosti.
 • Jak na pracovní pohovor
  Sepsali jste výborný životopis? Motivační dopis se vám také povedl? Potenciální zaměstnavatel si vás pozval na první osobní pohovor? Blahopřejeme! Teď zbývá zaujmout zaměstnavatele tak, aby si vás vybral.
 • Jak na životopis aneb CV krok za krokem
  Hledáte svoje první zaměstnání nebo jste se rozhodli změnit stávající? V obou případech se neobejdete bez správně napsaného strukturovaného životopisu, který vám otevře cestu k pracovnímu pohovoru. V následujícím textu vám poradíme, jak napsat životopis.
 • Pět vět, které vás u pracovního pohovoru vyřadí
  Pohovor patří k hledání nového zaměstnání. Není nutné z něho mít přehnaný respekt, ale dobrá příprava se vyplatí. Existují otázky, které na pohovorech pravidelně padají a jsou také odpovědi, které uchazeče okamžitě diskvalifikují. Co byste při pracovním pohovoru neměli říkat?
 • Durák: Nehledáme papírové supermany ale schopné, chytré a zajímavé lidi
  Příprava na výběrová řízení, soft skills a hard skills tréninky, workshopy a mnohé další nabízí a organizuje Club 307, studentská organizace otevřená nejen pro studenty ekonomicky zaměřených vysokých škol. Na naše otázky odpovídal jeho prezident Vojtěch Durák.
 • Věříte si málo, nebo moc? Chvála pochybnostem
  Roku 1999 byl sociálními psychology na Cornellově univerzitě popsán Dunning-Krugerův efekt. Nový termín nazvaný podle příjmení svých objevitelů popisuje vztah mezi schopnostmi (kompetencemi) člověka a jeho hodnocením sebe sama i dalších lidí. Jednoduše řečeno: schopní lidé o sobě neustále pochybují, neschopní si věří až moc.
 • Denní brífink (BBG Finance)
  Hrozba nových teroristických útoků poslala ceny akcií níže, Merrill Lynch očekává relativně slabší růst zisků technologických firem.