Štítek pěstounské dávky

Pěstounské dávky jsou finanční podpora od státu pro osoby, které si vzali dítě do pěstounské péče. Součástí dávek je příspěvek na úhradu potřeb pro dítě, příspěvek na úhradu motorového vozidla, příspěvek při převzetí dítěte aodměna pěstouna .

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

 • Odměny pěstounů se v letošním roce zvýšily. O kolik?
  Osoby vykonávající péči o děti, které jim byly svěřené do pěstounské péče, mají za tuto činnost nárok na některé dávky od státu. V souvislosti se zvýšením minimální mzdy vzrostla v roce 2024 také odměna pěstounů, o kolik?
 • Novela zákona zjednoduší proces přijímání pěstounů a ruší domovy pro děti do 3 let
  Vláda během října schválila novelu zákona o sociálně-právní ochraně dětí. Nově by se měl zjednodušit proces přijímání a testování zájemců o pěstounství. Zvýšit se má rovněž státní příspěvek na výkon pěstounské péče. Nyní návrh zákona projedná Poslanecká sněmovna.
 • Kdo má nárok na příspěvek na auto?
  Příspěvek na zakoupení motorového vozidla je v podstatě druh dávky, kterou někteří lidé mohou od státu dostat. Logicky však ale nebude náležet všem. Kdo ji dostane?
 • Od 1. ledna se zvýšil příspěvek v pěstounské péči
  Máte v pěstounské péči vnouče, synovce nebo neteř? V takovém případě se k vám už určitě dostalo, že se příspěvek v pěstounské péči od začátku roku zvýšil. O kolik?
 • Které pěstounské dávky se od 1. října zvýší?
  Od 1. října mohou pěstouni a děti svěřené do pěstounské péče očekávat zvýšení některých pěstounských dávek. Zvýšení se týká příspěvku na úhradu potřeb dítěte, příspěvku při převzetí dítěte do pěstounské péče a také zaopatřovacího příspěvku.
 • K čemu vám bude nápomocná bankovní identita?
  Nemáte náhodou bankovní identitu? V takovém případě by se vám výrazně usnadnil život, neboť byste plno důležitých věcí mohli řešit online. Kdo ji má a co s ní můžete vyřídit?
 • Zvýšení odměny pěstouna na přechodnou dobu 2022
  Dávky pěstounské péče se od začátku roku zvýšily, což platí i pro pěstouny na přechodnou dobu. Kolik tedy nově dostanete?
 • Jak se v roce 2022 zvýšila odměna pro profesionální pěstouny?
  Jste pěstouni anebo o pěstounství minimálně uvažujete? Pak už jste určitě zaslechli a někteří i pocítili, že se odměna pěstouna změnila. Komu a o kolik?
 • Pěstounská péče na přechodnou dobu, přehled podmínek a nárok na sociální dávky
  Zvažujete pěstounskou péči na přechodnou dobu, ale není vám jasné, jaké podmínky musíte splnit, abyste mohli být zařazeni do evidence žadatelů? Na jaké dávky budete mít jako pěstouni nárok?
 • Manželství a adopce homosexuálů v ČR: Utopie nebo realita?
  Německo již před 4 lety schválilo změnu občanského zákoníku, díky které mohou uzavírat manželství i lidé stejného pohlaví. Naopak v Polsku práva homosexuálům v poslední době osekávají. Jak je na tom Česko? Zlegalizuje se manželství homosexuálů, nebo na to občané ČR ještě nejsou zralí?
 • Komu vzniká nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte?
  Příspěvek na úhradu potřeb dítěte není pro každého a pro nárok na něj nemusíte dokonce splňovat ani žádnou rozhodnou hranici příjmu. Komu tedy náleží a jak je vysoký?
 • Nakupujme na webu bezpečně
  Na webu už jsme si zvykli nakupovat a vypadá to tak, že už se dokážeme chovat i celkem obezřetně. Ani tak se ale určitým rizikům vyhnout nemůžeme, zvlášť, pokud si objednáváme zboží mimo Evropskou unii.
 • Poslanci schválili zvýšení rodičovské. Jaká jsou pravidla?
  Nárůst rodičovské na 300 tisíc korun začíná mít konkrétní obrysy. Vládní návrh odsouhlasili poslanci a nyní návrh zákona míří do Senátu. Jak vypadá návrh na růst rodičovské?
 • Žádáme o rodičovskou a mateřskou
  Krok po kroku vás provedeme vašimi finančními možnostmi v těhotenství. Kdy a jak si zažádat o rodičovskou a mateřskou? Jaké dokumenty potřebujete k vyřízení jednotlivých kroků?
 • Co je nutné zařídit před a po narození dítěte?
  Víte jistě, co musíte zařídit ihned po porodu? Zjistili jste si, na jaké úřady se obrátit? Máte nárok na příspěvek na dítě? Že ne? Tak tedy čtěte.
 • Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
  Neplatí vám na děti? Pravidelně zapomíná na vyživovací povinnost stanovenou soudem? Nedává vám sumu, na které jste se dohodli? Nad neplatiči lze vyzrát poměrně snadno, jen to nesmíte nechat jen tak.
 • Chcete si adoptovat dítě? Tohle budete muset zařídit…
  Papírování, nervy, kontroly a čekání. I tak by se dala nazvat adopce. Svěření dítěte do náhradní rodinné péče rozhodně není jen tak. Co všechno budete muset zařídit?
 • Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
  Adopce je jedno z řešení, jak ukojit touhu po dítěti. Podobnou formou kompenzace může být ale pro některé i pěstounská péče. Rozhodně se ale nejedná o totéž. Jaké jsou hlavní rozdíly?
 • Vymáhání dlužného výživného: Kdo hradí náklady neúspěšné exekuce?
  V případě nehrazení soudem stanoveného výživného nezbývá oprávněnému, než vymáhat dlužné výživné prostřednictvím exekuce. Kdo však hradí náklady neúspěšné exekuce, která byla zastavena pro nemajetnost dlužníka?
 • Kratší pracovní doba při péči o dítě mladší 15 let?
  Nejvyšší soud se v nedávné době zabýval případem výpovědi zaměstnankyni pro neomluvené absence na pracovišti, která pečovala o dítě mladší 15 let. Seznámíme vás s tímto poměrně zajímavým rozhodnutím pro lepší orientaci v pracovním právu.
 • Co je třeba vědět o výživném na děti
  Dětem se nemusí platit výživné, jakmile dosáhnou věku 26 let. Dětem se musí platit výživné vždy, pokud studují. Rodiče musí platit výživné i nestudujícímu dítěti, kterému ještě nebylo 18. Trestní odpovědnosti za neplacení výživného se vyhnete, když budete dítěti pravidelně platit pouze symbolickou částku. Věděli jste, že toto všechno jsou pouhé mýty?
 • Burza v poledne
  Pondělní obchodování začalo velmi líně. Spíše je vidět převaha prodejců, a tak tituly mírně oslabují.
 • Výsledky hospodaření za první tři měsíce
  K 31. březnu letošního roku ING Penzijní fond spravoval aktiva v objemu 5,21 miliardy korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy objem aktiv ve správě činil 3,75 mld. Kč, došlo k růstu o 38,97 %.
 • Důležitá tisková zpráva UNISu
  Dne 14.5. se konala řádná valná hromada Unie investičních společností ČR (UNIS). Na této řádné valné hromadě byla přijata jedna investiční společnost za řádného člena a 7 společností za členy přidružené. Dála valná hromada schvalovala cíle na příští období a ... (viz. přiložená tisková zpráva)
 • Zprávy ze zahraničních burz
  Včerejší ohlášení výsledků a především optimistický výhled pro Q následující společnosti Dell Computer, poskytlo investorům lákavou příležitost pro pokračování růstového "vzedmutí".
 • Snížení úrokových sazeb
  Na základě střednědobého vývoje na peněžním trhu snižuje ČMHB od 2.května 2002  úrokové sazby.