Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek platební schopnost

Platební schopnost je termín, který se používá pro vyjádření finanční situace jednotlivce i právnické osoby. Platební schopnost vyjadřuje schopnost včas a řádně splácet své finanční závazky. Platební schopnost posuzují banky před poskytnutím úvěru, dostatečná platební schopnost je určitou zárukou, že klient bude splácet. Platební schopnost je daná příjmy a také výdaji, banky tedy posuzují nejen, jaké má klient příjmy, ale také, jaké jsou jeho životní náklady.

Související zprávy


 • Koupit, či nekoupit? Podvodné obchodníky na internetu můžete odhalit selským rozumem.

  Na internetu dnes nakupuje každý třetí Čech. Nejčastěji se jedná o oblečení, doplňky anebo elektroniku. S narůstajícím počtem uživatelů ale zároveň vzrůstá i počet podvodníků, kteří se na internetu snaží okrádat lidi. Jak se jim bránit?

 • Jak se vyhnout nezaplacení své faktury?

  I když je platební morálka lepší, stále můžeme narazit na vykuky, kterým např. odvedete sjednanou službu, a oni vám nezaplatí. Dá se tomu nějak bránit? Odpověď zní kladně – dá.

 • Jak na řízení pohledávek v malé a střední firmě?

  Poskytování obchodních úvěrů odběratelům je běžnou součástí obchodních praktik. Odklad plateb bývá u podnikatelů konkurenční výhodou a pomáhá jim získávat nové zákazníky. S poskytováním obchodních úvěrů ale souvisí riziko vzniku nedobytných pohledávek. Druhotná platební neschopnost podnikatele, tj. ta, která vyplývá z nedobytnosti pohledávek za jeho odběrateli, může ohrozit samotnou existenci firmy. Jakým způsobem může systém řízení pohledávek uvedenému předcházet?

 • Platební rozkaz: Kdy použít a jak se bránit

  Platební rozkaz je jedním z druhů rozhodnutí soudu, které může věřiteli usnadnit vymožení jeho pohledávky. Kdy je vhodné jej využít a jaké jsou možnosti procesní obrany v případě, že jej obdržíte a nic nedlužíte?

 • Jak banky posuzují platební morálku žadatelů o hypotéku?

  Hypotéka je velmi často, co do výše dlužné částky, nejvýznamnější dluh v životě jedince. Na druhou stranu je to také zpravidla největší úvěr, jaký banka poskytuje fyzickým osobám – nepodnikatelům. A zatímco žadatelé neberou břímě splátek hypotéky vždy zcela vážně, finanční instituce si dají velký pozor na to, komu půjčí. Největšími pomocníky k odhalení potenciálně problémových klientů jsou jim pak registry klientských informací.

Články Investujme.cz

Zobrazit další články