Štítek úvěrová kalkulačka

Úvěrová kalkulačka vám pomůže zjistit výši jednotlivé splátky při splácení úvěru. Do kalkulačky zadáváte výši úvěru (půjčených peněz), na jak dlouho byly peníze půjčeny, jaká je úroková míra poskytnutého úvěru. Kalkulačka kromě výše měsíční splátky spočítá i plán placení jistiny a placení úroků během splácení úvěru.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Co si mohou banky účtovat do účelně vynaložených nákladů při předčasném splacení úvěru?
    Banka si do účelně vynaložených nákladů při předčasném splacení úvěru klientem nemůže účtovat vše. Jaké položky do nich tedy lze zařadit a kolik účelně vynaložené náklady u spotřebitelského úvěru činí?
  • Situací, při kterých půjde splatit spotřebitelský úvěr bez sankcí, bude víc
    Za předčasné splacení hypotéky lze v některých případech požadovat účelně vynaložené náklady. V jakých situacích však lze všechno splatit bez sankce?
  • Jak financovat nákup družstevního bytu?
    Uvažujete o koupi družstevního bytu, ale nevíte si rady s financováním? Lze nákup hradit prostřednictvím hypotéky? Ano, ale má to jeden velký háček.
  • Základní informace pro Ukrajince (4): Na co se dívat při výběru půjčky
    Řada Ukrajinců, ať už těch, co utekla anebo byla ještě před započetím válečného konfliktu na území České republiky, uvažuje o půjčce. Přečtěte si, na co se při výběru dívat.
  • Rozhovor s KRUK: Došlo během roku 2020 k většímu zadlužení u Čechů a Slováků?
    Myslíte si, že se lidé během pandemie více zadlužili? A byl odklad splátek dobrou volbou? Na tyto otázky pro Finance.cz odpoví Jaroslava Padendalová, generální ředitelka společnosti KRUK Česká a Slovenská republika.
  • Jak jsou vysoké a jak se počítají úroky z prodlení?
    Kdo neplatí včas, zaplatí nejen dluh, ale i úroky z prodlení. Věřitel je může, ale nemusí požadovat. Ovšem obvykle je chce a také vymáhá. Pozdě splacené peníze ztrácejí hodnotu. Nejde jen o inflaci. Úroky z prodlení kompenzují nepřímo i starosti věřitele. A také to, že mu dlužník blokoval prostředky.
  • Jak si u půjčky zařídit odklad splátek
    Půjčku jste spláceli svědomitě, ale najednou nastala situace, kdy nemáte peníze na další splátky? Vyhodili vás z práce anebo jste skončili z důvodu koronaviru na nemocenské, v karanténě nebo pobíráte ošetřovné? Zkuste se domluvit s bankou na odložení splátek.
  • Možná budou opět 100% hypotéky. Pro koho ale?
    Na hypotékách posledních pár let visí řada omezení, díky kterým na ně plno lidí nedosáhne. To se ale může změnit pro mladé, kteří chtějí vlastní bydlení. Alespoň podle nového návrhu zákona.
  • Kvíz: otestujte si, jaké jsou vaše šance na získání hypotéky
    Chcete si letos zkusit zažádat o hypotéku na vlastní dům nebo byt? Zkuste si náš kvíz, díky kterému alespoň orientačně zjistíte, jaké jsou vaše šance na získání nejžádanějšího úvěru na bydlení.
  • Vyplatí se vám pojištění proti neschopnosti splácet?
    Sjednáváte si s bankou hypotéku a ta vám nabízí i pojištění proti platební neschopnosti? Jedná se o zbytečnost, anebo se skutečně vyplatí? A co všechno vlastně bude krýt?
  • Hypoteční sazby se vracejí pod 3 procenta
    Nabídkové sazby hypoték dál klesají. V průběhu února zlevnilo své hypotéky 6 bank, mezi kterými nechyběly ani 3 největší poskytovatelé. Jak se budou vyvíjet sazby dál?
  • 8 věcí, které musí obsahovat smlouva o půjčce
    Spotřebitelský úvěr si bere plno lidí. Nejenže se málokdo dívá na to nejdůležitější, ale valná část klientů si ani pořádně nepročte, co podepisuje. Podívejte se s námi, které informace a údaje by ve smlouvě rozhodně neměly chybět.
  • 7 věcí, které je důležité sledovat, když vybíráte půjčku
    Uvažujete o půjčce, ale bojíte se, že vás někdo podvede? Měli byste se dívat pouze na úrok? Nikoliv. Na co je tedy dobré se zaměřit při výběru, ale i sjednávání?
  • Rozhovor s Petrem Vencálkem: jaké bude mít dopady novela insolvenčního zákona pro dlužníky a věřitele?
    V lednu zamířila do Poslanecké sněmovny novela insolvenčního zákona, která by umožnila i sedmileté oddlužení. Lidé v dluhové pasti by během něj v krajním případě nevrátili ze svých závazků nic. Co na to říká zakladatel společnosti, která poskytuje úvěry?
  • Jak se co nejrychleji zbavit dluhů z vánočních půjček?
    Neměli jste dostatek finančních prostředků na vánoční dárky, výzdobu nebo oslavu konce roku, a tak jste se rozhodli pro půjčku? A jak zákon schválnosti káže, teď nestíháte splácet anebo dokonce vůbec nemůžete? I to lze řešit. Jenom je třeba vědět, jak na to.
  • 8 snadno opakovatelných chyb, kvůli kterým jste se o Vánocích zadlužili
    Štědrý den už je za námi, dárky jsou rozbaleny a drtivou většinu roku už zase nebudete muset řešit, čím obdarujete své blízké. Anebo ne? Jak se do příštích Vánoc můžete poučit v úspoře peněz za dárky?
  • Kde si na poslední chvíli půjčit peníze na vánoční dárky?
    Ježíšek má přijít už za pár dní a vy ještě pořád nemáte vyřešené dárky? Opozdila se výplata anebo zkrátka není dostatek peněz? Víme, kde si můžete rychle půjčit.
  • Co musíte vědět předtím, než si vezmete půjčku
    Potřebujete si vzít neprodleně půjčku, ale nevíte, co čekat od splácení? Na kolik vás měsíčně vyjde spotřebitelský úvěr? Jaké jsou možnosti a jak se vlastně počítá výše splátek?
  • Co s vysokým úrokem u hypotéky? Pomůže refinancování
    Blíží se vám u hypotéky konec fixace a bojíte se, že vám dají příliš vysoký úrok? Přijde vám, že v jiných bankách mají lepší podmínky i nižší úrokovou sazbu? Pak u nich zkuste refinancovat.
  • Nezvládáte dluhy? Pomozte si splátkovým kalendářem
    Ocitli jste se v dluhové pasti a nevíte, jak se z ní dostat? Nezvládáte řádně hradit pohledávky? Nedokážete zaplatit celý dluh najednou? Víme, co vám může pomoci!
  • Po roce o 450 tisíc víc, ale v červnu se růst cen bytů zastavil
    Ceny nemovitostí s menšími přestávkami rostou od roku 2012. Ovšem tempo růstu v posledních měsících vyráželo dech. Od začátku roku průměrná cena bytu vzrostla o více než 300 000 Kč. V červnu však došlo k drobné cenové korekci. Může tato změna znamenat obrat trendu vývoje cen nemovitostí?
  • Co dělat, když chcete vypovědět smlouvu o stavebním spoření?
    Zjistili jste, že máte uspořeny nějaké prostředky na stavebním spoření a že by se vám mohly hodit? Pokud si nechcete vzít úvěr ze stavebního spoření a naspořené prostředky včetně úvěru použít na bydlení, nezbývá vám než smlouvu o stavebním spoření vypovědět.
  • Chcete si vzít úvěr? Nezapomeňte posoudit RPSN
    Roční procentní sazba nákladů představuje základní ukazatel ceny úvěru. Zahrnuje v sobě úrokovou sazbu i bankovní poplatky. Díky RPSN se může spotřebitel lépe orientovat v široké nabídce úvěrů a půjček u různých finančních institucí.
  • Červenec přerušil hypoteční šňůru rekordů
    Během devatenácti po sobě jdoucích měsíců padaly rekordy poskytnutých hypoték, což se změnilo až v prvním prázdninovém měsíci. I přesto, že je pokles oproti červnovým 24 miliardám korun značný, byl červencový objem 15,2 mld. Kč druhý nejlepší v historii. Úvěry ze stavebního spoření však nijak nezazářily, poskytl se objem 3,4 mld. Kč, což je sotva průměrný výkon.
  • Co nám přinese zákon o spotřebitelském úvěru?
    Zákon o spotřebitelském úvěru, který nabyde účinnosti prvního prosince tohoto roku, přináší jednotný režim pravidel pro poskytovatele a zprostředkovatele spotřebitelských úvěrů. Návrh z dílny Ministerstva financí má za cíl posílit ochranu spotřebitelů a v konečném důsledku snížit počet domácností a jednotlivců, kteří čelí exekucím, dluhům a neschopnosti je splácet. Návrh nově rozšiřuje aplikovatelnost zákona i na mikroúvěry do výše 5. 000 Kč.
  • Stavební spoření v roce 2016: půl milionu nových smluv, úvěry v objemu 50 miliard
    Zájem o stavební spoření v letošním roce vzroste. Stavební spořitelny by měly uzavřít asi o 10 procent nových smluv více, podobným tempem porostou i úvěry. Zájmu o spoření nahrávají nízké úrokové sazby ostatních zajištěných produktů, v úvěrování je trendem především financování rekonstrukcí a modernizací.
  • Proč objemy hypoték neustále rostou?
    Banky za 4 měsíce letošního roku půjčily lidem na bydlení 77,2 mld. Kč, tedy o 10 mld. více než loni. Celková suma sjednaných úvěrů letos nejspíš překoná 250 mld. Kč. Proč objem hypoték neustále roste? A kdy to skončí?
  • Hypotéky na novém minimu. Dvouprocentní hranice padla
    Poprvé v historii sazba sjednaných úvěrů klesla pod 2 procenta. Banky během března poskytly hypotéky za 18 miliard. Hypoteční boom však začíná narážet na své hranice. Limitovaná je kapacita bank i nabídka nemovitostí.
  • Stále více Čechů si bere půjčky, zejména na bydlení
    Počet lidí s úvěry na bydlení se významně zvýšil, berou si v průměru menší částky. I přes zvýšený počet lidí s půjčkami dosahuje podíl ohroženého dluhu na jeho objemu stejných hodnot jako před rokem. Banky a finanční instituce častěji prověřují úvěrovou historii žadatelů o půjčky. Lidé se ke svým závazkům chovají zodpovědněji a kontrolují stav svých závazků už i on-line.
  • Manželovým dluhům dává nový občanský zákoník zelenou
    Jestliže patříte k těm, kteří jen nevěřícně vrtí hlavou nad novinovými články, ve kterých se popisují praktiky exekutorů, věřte, že nový občanský zákoník jim přítrž neučiní. Naopak, pravomoc exekutorů ještě rozšiřuje. Udělal totiž z manželství společnost s ručením neomezeným.
  • K čemu slouží úvěrové registry?
    V moderní bankovní praxi je běžné, že banka si u žadatele o úvěr zjistí, resp. ověří, jeho současnou i minulou úvěrovou situaci v tzv. úvěrových registrech. Registrů existuje ovšem několik. Chcete se v nich vyznat? 
  • Dlužníkům a věřitelům zvoní hrana – nahradí je úvěrovaní a úvěrující
    Již 1. ledna 2014 začne platit nový Občanský zákoník. Kromě celé řady změn a novinek se však můžeme „těšit“ také na nové právní klauzule a pojmy, které nám orientaci v novém dokumentu i dokumentech stávajících řádně ztíží. Byli jste zvyklí na pojmy dlužník vs. věřitel? Nově je v některých případech nahradí úvěrovaný a úvěrující. O které případy se jedná? Zaniknou staré pojmy?
  • Stavební spoření - vysoké úroky na odstřel
    Na přelomu století platilo, kdo nemá stavební spoření jako by nebyl. Důvodem byla velká výhodnost tohoto produktu, spojená se státním příspěvkem a určitou „státní jistotou“. Postupem času, jak státu „dochází peníze“, se výhodnost tohoto produktu snižuje.
  • Jak dosáhnout nižší úrokové sazby u hypotéky?
    Chcete získat hypotéku s nižší úrokovou sazbou? Postupujte podle našeho návodu a nižší splátky hypotečního úvěru vás neminou! Ovšem pozor, některé banky nenabízí slevu zadarmo, vyplatí se tedy postupovat obezřetně a vše si raději dvakrát spočítat.
  • Kypr volá opět o pomoc
    Kyperský prezident Nicos Anastasiades zaslal dopis věřitelům včetně zástupců eurozóny, v němž je žádal, aby zvážili a následně revidovali podmínky desetimiliardového úvěru, jenž byl Kypru poskytnut v březnu tohoto roku. Oficiální dopis kritizuje podmínky záchranného programu a hlavně upozorňuje na špatné provedení restrukturalizace tamních dvou největších bank. Prezident rovněž píše, že s ostrovní zemí bylo tehdy nakládáno nespravedlivě.
  • Jaká bude banka budoucnosti?
    Za posledních dvacet let se svět výrazně změnil. Všichni používáme mobilní komunikační zařízení, zjednodušil se nám přístup k informacím, změnili jsme způsob života i své chování. Co z toho vyplývá pro banku?
  • O umění říkat ne
    Moc bych si přála umět říkat NE. Pokud možno bez zbytečného vysvětlování a omluv a necítit se potom špatně. Dnes ráno jsem zvedla hovor z neznámého čísla a radostným hlasem se mi představila zástupkyně telefonního operátora, jehož služby poslední dva roky využívám. Už v tom okamžiku jsem věděla, že nejlepší odpověď na úvodní otázku „Máte pět minut čas?“ by bylo řízné NE. PÁTEČNÍ GLOSA
  • Zájemci o úvěr se dočkají vyšší ochrany
    S nástupem krize se rozmohl fenomén „rychlých peněz“. Veřejná prostranství se začala plnit plakáty a letáky, které nás informovaly, že bez ručení můžeme dostat přesně tolik, kolik potřebujeme. Na koho bylo toto zacílené?
  • Novodomcová: Češi si půjčují více s rozvahou
    Češi se zadlužují rozumněji než dříve. Učí se půjčovat si spíš na věci trvalejší hodnoty. Co se týče finanční gramotnosti, nemyslím si, že by čeští klienti byli nevzdělaní, mají spíš v přehršli nabídek a terminologií trochu zmatek, uvedla v rozhovoru Milota Novodomcová, produktová manažerka ZUNO.
  • Pomocná ruka zákona pro běžného občana
    Přerůstají Vám dluhy přes hlavu? Nevíte jak na osobní bankrot? Přejete si odškodnit v případě trestního činu, ale nemáte prostředky k získání potřebných informací. S ředitelem Asociace občanských poraden v České republice zejména, nikoliv však výlučně na tyto témata.
  • Když kamarád nesplácí…
    Půjčky mezi známými, ať blízkými nebo vzdálenými někdy zamíří do chvíle, kdy už se kamarád nebo známý neozývá a přestává platit. Hluché sluchátko a neodpovídání na zprávy následuje. Jaké jsou naše možnosti zákonné ochrany v jednotlivých fázích? Na to se dnes zaměříme.
  • Lidé jsou v úvěrech rozvážnější, exekucí ale přibude
    Lidé si berou méně úvěrů, přesto bude přibývat úvěrových selhání, insolvenčních návrhů a exekucí. I to, že nejčastěji dluží mladí lidé a penzisté, vyplývá ze studie Institutu ekonomických studií UK o zadlužování českých domácností.
  • Češi se za krize změnili, jsou nyní obezřetnější
    Podle úvěrových společností si jejich klienti přestali si půjčovat na dovolenou nebo zábavu. Žádají spíše o úvěry na důležité věci, jako je třeba rekonstrukce bytu.
  • Balon: Čím později se s námi dlužník spojí, tím dražší pro něj zaplacení dluhu bude
    Zajímá vás, jak se z pohledávky ve výši 1010 Kč může rázem stát pohledávka ve výši přes 21 tisíc Kč? Dozvíte se to v rozhovoru s Radkem Balonem, ředitelem M.B.A. Finance ČR.
  • Střešní okna: O souvislosti mezi trvanlivostí a cenou (1. díl)
    Zvykli jsme si, že i u nás zavládla situace, kdy stavebník nemusí nic složitě a zdlouhavě shánět. Přesto však je v případě některých stavebních prvků výběr ještě lepší než jinde. Zvláště pestrá škála možností volby je pak v oboru střešních oken.
  • Domácí trhy a události v týdnu od 10.6. do 16.6.2002
    Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Americké trhy dnes otevřely výraznýoslabením, které bylo převážně motivováno včerejšími negativními zprávami od společnosti Sprint, ale i od Adobe Systems nebo Genesis Microchip.
  • Report z pražské burzy (Fio)
    V dnešním obchodování burza ukázala, že stačí ukázat vůli k prodejům a zastuzená korekce, která ne a ne propuknout je tady.  Rozdrobený pokles Českého Telecomu dnes pokračoval a cena se zastavila na 308,-Kč.
  • Zlato zdolává nová maxima
    Za posledních deset seancí v devíti z nich cena zlata vzrostla a ve středu dosáhla čtyř a půlletého maxima.
  • Co dělat, když má banka vysoké poplatky za výběry z bankomatu?
    Poplatky za výběry z cizích bankomatů jsou vysoké, čtete všude radu, plaťte kartou? Ale co když nemáte ve vašem okolí obchody akceptující karty?
  • Cena rýže fundamentálně podpořena
    Futures kontrakty na rýži obchodované na Chicago Board of Trade včera posílily počtvrté za posledních pět obchodních seancí. Pozitivní pro trh je bezesporu výše amerického exportu, která se udržuje na dobré úrovni a pokračuje ujídat z dlouhodobých zásob.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Obava z dalších teroristických útoků dnes způsobila opětovný propad amerických akcií.  Investoři se dnes nepouštěli do větších nákupních akcí, snad mimo úvodních dvou hodin se stěžejní indexy pohybovaly v negativních teritoriích.
  • Káva zahájila týden růstem
    Světové ceny kávy, jak arabiky, tak i robusty včera posílily. Po celý obchodní den cena kávy robusty více méně stagnovala. Poslední půlhodina však přinesla vlnu nákupů, které zasáhly stop objednávky a trh se běhěm několika minut vyšplhal na třítýdenní maximum, když dosáhl maxima 534 dolarů za tunu.
  • Komoditní trhy v kostce
    Norsko, třetí největší vývozce ropy na světě, oznámilo, že plánuje po 30. červnu zvýšit svou produkci ropy. Spolu se svým větším rivalem, Ruskem, tím pádem bude ohrožovat snahu OPECu o udržení cen na jím požadované úrovni.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Americké akcie se dnes propadly poprvé za poslední tři obchodní seance.  Zástupci společnosti Merrill Lynch dnes "poradili" investorům, aby se zbavovali technologických akcií, jelikož růst zisků těchto společností bude velice pomalý.
  • Jak si stojí koruna, euro a dolar? (Ruesch)
    Včerejší obchodování koruny s eurem bylo opět klidné, koruna otevírala na úrovni 30,34 CZK/EUR, celý den se pohybovala v úzkém pásmu, uzavírací kurz činil 30,37 CZK/EUR.
  • Denní přehled trhů (Atlantik)
    Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Americké trhy dnes zaznamenávaly během první poloviny obchodování rozdílné trendy, Nasdaq se dnes "plácá" okolo počátečních hodnot, naproti tomu Dow Jones se dnes drží v mírném růstu.
  • Jak ušetřit při volání do zahraničí?
    Jak ušetřit za telefon? Voláte často svým známým nebo příbuzným do zahraničí? Ať již telefonujete jenom k sousedům do Německa nebo na Slovensko či voláte na druhý konec světa do Austrálie nebo Spojených států. Výsledkem je vždy nepříjemně vysoká suma na měsíčním vyúčtování.
  • Report z pražské burzy (Fio)
    Poklidné obchodování přispělo ke stabilizaci trhu a po dvoudenním vybírání zisků se vydala burza opět do kladných čísel. Den s podprůměrným objem ochodu a minimální aktivitou nezachránilo ani oživení v závěru obchodování, které sebou přineslo realizaci nákupní objednávky na Český Telecom.