Štítek pokladniční poukázky

Pokladniční poukázka je cenný papír, který využívá stát pro financování státního rozpočtu dluhem v krátkém období. Pokladniční poukázky mají krátkou dobu splatnosti, do jednoho roku, jsou považované za bezrizikové cenné papíry a vydává je Ministerstvo financí.

Související štítky

Související zprávy

 • Podporu z pracáku nedostanete vždy a její součástí mohou být poukázky (2)
  Jak se vyplácí podpora v nezaměstnanosti? Někdy i prostřednictvím poukázek. Přečtěte si pokračování rozhovoru s mluvčí ÚP Kateřinou Beránkovou.
 • Banky před pogromem
  Jádro pudla v Evropě není jen v pákovém gamblingu a přihlouplé regulaci, navíc totiž v geneticky  historickém spolčení bank a států. A jaký rozdíl je mezi spolčením prospěšným a zločinným?
 • Naši investoři si z fondů vybírají
  Za září fondy opustilo jen něco přes 600 milionů korun, což je proti srpnovým 2,4 miliardy překvapivě málo. Pohled na statistiku je v posledních týdnech opravdu zajímavý.
 • Další fond, který roste s vámi
  Fond životního cyklu je jedním z produktů, který může být využit k vytváření finanční rezervy na stáří. V úvodu října letošního roku přišla s nabídkou fondu životního cyklu i Raiffeisenbank. Jaké jsou parametry tohoto fondu? Pro koho je vhodný?
 • Burza v poledne
  Úvodem dnešního obchodování se zvedl zájem o akcie Českých radiokomunikací. Ty posílily na současných 430,-Kč, což je více než 4% růst.