Štítek dividenda

Dividenda je částka, kterou vyplácí akciová společnost na akcie jako podíl na hospodářském zisku společnosti. Na dividendu mají nárok jednotliví akcionáři, pokud valná hromada schválí výplatu této dividendy.

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • Kdy mají smysl dividendy
    O dividendách snad již slyšel v dnešní době každý. Většina lidí vnímá, že dividendy jsou neodmyslitelně spojeny s akciemi a ne třeba s dluhopisy. Při investování do akcií obvykle rozlišujeme dva přístupy. Podle prvního přístupu je jedno, zda akciová společnost vyplácí dividendy či nikoli. V tomto případě jde o tzv. růstové investory. Ty zajímá především možnost růstu hodnoty akcií. Podle druhého přístupu investoři naopak vyhledávají akcie společností, jež vyplácí dividendy. Nazýváme je hodnotovými investory.
  • Vyplatí se kupovat levné akcie?
    Asi znáte pořekadlo, nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Znamená to, že i když se nějaká věc jeví jako levná, ve výsledku tomu tak být nemusí a může se znatelně prodražit. Toto rčení může platit i při investování.
  • Petr Zajíc: Akcie jsou po výnosové stránce velmi atraktivní
    I když Evropa bojuje s dluhovou krizí, akciím se zatím daří. Více než 10 % si za první tři měsíce letošního roku připsaly americké akcie. Vývoj akciového trhu v prvním čtvrtletí letošního roku a výhled na rok 2013 přináší portfolio manažer Pioneer Investments Austria Petr Zajíc.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.