Štítek PRIBID

PRIBID (Prague Interbank Bid Rate) je průměrná úroková sazba, za kterou si banky navzájem ukládají vložené finanční prostředky na českém mezibankovním trhu. Jedná se o protiklad sazbě PRIBOR (Prague InterBank Offered Rate). Sazba PRIBID je vždy nižší než PRIBOR a to z toho důvodu, že rozdíl mezi těmito sazbami je součástí zisku bank. Sazby by se ovšem měly rovnat, protože se jedná o stejné sazby, akorát z jiného úhlu pohledu.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Máme se bát rostoucích úroků?
    Jedním z opatření, která měla pomoci rozhýbat světovou ekonomiku, bylo snížení úrokových sazeb centrálními bankami. Cílem tohoto jednání mělo být napumpování peněz do ekonomiky, a to prostřednictvím dostupných (nízkoúročených) úvěrů jak pro právnické, tak fyzické osoby. Tento cíl se nepodařilo úplně naplnit a tak centrální banky přistoupily k více neortodoxním řešením, jako je kvantitativní uvolňování apod.
  • Uzavřít hypotéku s variabilní sazbou při minimálních úrokových sazbách je risk
    Rekordně nízké hodnoty variabilních sazeb mohou lákat zájemce o hypotéku. Při volbě mezi fixní a variabilní sazbou by však nikomu neměly uniknout důležité detaily. Jedním jsou aktuální úrokové sazby, druhým pak například klauzule ve smlouvě opravňující banku k automatickému převodu na fixní sazbu.
  • Cena rýže razantně roste
    Červencový kontraktní měsíc na rýži včera druhý den v řadě otevřel seanci gapem nahoru a v průběhu obchodování se vyšplhal do nejvyšších úrovní od konce ledna.