Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek kurzovní lístky

Kurzovní lístky nabízí přehled kurzů světových měn vztažené k domácí měně a jejich změny v čase. Jsou vydávány k určitému časovému období a vydávají je jak centrální banky, tak komerční. V ČR jej vydává ČNB i komerční banky. Přehled a vývoj kurzů můžete rovněž najít na našich stránkách.

Související zprávy


 • Jak nejlépe používat platební kartu na dovolené v zahraničí

  Dnes si skutečně nemusíte brát do vyspělé ciziny velkou hotovost a riskovat, že vám někdo ukradne peněženku a přijdete o všechno. Platební karta, pár eur v peněžence a k tomu ATM lokátor v mobilu úplně postačí.

 • Vsadíte si na prezidenta? Šance Zemana podle bookmakerů vzrostly

  Šance prezidenta Miloše Zemana na to, že v lednových volbách svůj post obhájí, podle bookmakerů sázkových kanceláří za poslední měsíc vzrostly. Tehdejší kurz cca 2:1 se snížil na aktuálních 1,55 až 1,6:1. Naopak kurzy na Michala Horáčka vzrostly. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří, které oslovila ČTK. Zeman ve čtvrtek oznámil, že bude znovu kandidovat.

 • Jak na zajištění měnového rizika pomocí měnových forwardů

  Externím nástrojem zajištění měnových rizik jsou měnové deriváty, mezi nimiž nejobvykleji požívaným derivátem jsou měnové forwardy. Jedná se o dohodu o nákupu či prodeji předem daného objemu cizí měny k přesně v budoucnu stanovenému datu, a to za cenu, která je dohodnuta již dnes. Forwardový kurz vychází z aktuálního spotového kurzu, k němuž jsou připočteny forwardové body (vycházejí z úrokového diferenciálu mezi dvěma měnami).

 • Letos je favoritem zlato

  Někteří analytici soudí, že z dlouhodobého pohledu zlato poklesne. Zde však bublina není.

Články Finance.cz

Zobrazit další články