Štítek refinancování

Refinancování úvěru znamená přenesení půjčky k jinému bankovnímu domu. Nejčastěji se tak děje především v období konce fixace hypotéky, kdy klientovi nabídne stávající banka nepříznivý úrok.

Související štítky

Související zprávy

  • Co dělat, když vám končí fixace úroku u hypotéky?
    Konec fixace v blízké budoucnosti dokáže plno lidí vystrašit. Co v takové situaci dělat a jak získat co nejméně nepříjemný úrok?
  • Na jak dlouho fixovat úrokovou sazbu
    Máte v plánu si brát letos hypotéku? Jaká fixace úroku vás vyjde nejvýhodněji a co dělat, až skončí?
  • Můžete si z daní za úroky odečíst maximálně 300 000 Kč, nebo jen 150 000 Kč?
    Plno lidí, kteří uplatňují daňový odpočet hypotéky, anebo jej bude letos uplatňovat prvně, nemá v této problematice jasno. Kolik si tedy můžete maximálně odečíst? Platí pro vás jako maximum 300 000 Kč, nebo jen 150 000 Kč?
  • Jak přistupují banky k žádostem o odklad splátky hypotéky?
    Máte v důsledku vládou vyhlášeného nouzového stavu a opatřením proti šíření koronaviru potíže se splácením hypotéky? Máte možnost si splátky odložit. Jak k tomu jednotlivé banky přistupují?
  • Nemáte čas rozumět financím? Obraťte se na poradce
    Situace, která je i není příjemná: máme peníze, ale bez investic je čas znehodnocuje. Jenže my sami nemáme čas se finančním investicím věnovat. Existuje jednoduché řešení, své služby nabízí mnoho finančních poradců, stačí si nějakého najít na webu. Ale i tato mince má dvě strany, poradců je dost, ale těch dobrých zase tolik není.
  • 5 nejčastějších otázek k 100% nárustu poplatku za vklad do katastru nemovitostí
    Zdvojnásobení poplatků na katastru bylo součástí vládního návrhu daňového balíčku. V prosinci ještě svitla naděje, že ke zvýšení poplatků na katastru nedojde, protože Senát zákon zamítl. Sněmovna následně Senát ještě v prosinci přehlasovala a zákon tak platí.
  • Co s hypotékou po skončení fixace? Nebojte se refinancování
    V souvislosti se zvyšujícími se základními úrokovými sazbami je problematika hypotečních úvěrů v dnešní době velice ožehavým tématem. Mladí lidé s průměrnými příjmy na ni kolikrát ani nedosáhnou a řada těch, kterým byl úvěr v minulosti již přiznán, nyní řeší, jakou cestu zvolit, až pomine období její fixace. Pakliže se mezi ně řadíte i vy, v následujícím článku se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti. Rada číslo jedna zní: refinancování se rozhodně nebojte.
  • Šetřím, šetříš, šetříme
    Snažíte se, ale přesto nejste schopni ušetřit? Na účtu vám po zaplacení všech nezbytných měsíčních výdajů nic nezbude? Zkusme se podívat, jestli se nějaké možnosti skutečně nenabízejí.
  • Jakou zvolit délku fixace úroků u hypotéky?
    Plánujete si vzít letos hypotéku? Sháníte si informace a přemýšlíte nad tím, jakou zvolit délku fixace? Jaké období bude nejvýhodnější z hlediska příznivého úroku?