Štítek americké hypotéky

Americká hypotéka je druh spotřebitelského úvěru, který je neúčelový. To znamená, že při zřizování nemusíte udávat ani nijak dokládat, na co peníze hodláte využít. Podmínkou ale obvykle bývá, že nesměji být využity k podnikání. Nejčastěji si pak jejich prostřednictvím můžete půjčit maximálně 70 % z kupní ceny nemovitosti.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • Jak to bude s předčasným splacením hypotéky?
    Předčasné splacení hypotéky aktuálně není nijak sankcionováno. To se ale pravděpodobně v blízké budoucnosti změní. Jak a o kolik si připlatíte?
  • Co vám může pomoci, když chcete hypotéku, ale nemáte dostatek peněz?
    Chtěli byste si pořídit vlastní bydlení, ale nemáte dostatek našetřených peněz anebo máte nízký příjem? Pojďme se podívat, co by vám mohlo pomoci hypotéku získat.
  • Vyplatí se investice do nemovitosti?
    Pandemie covidu-19 nezastavila růst cen nemovitostí, ani neoslabila poptávku po bytech jakožto investičním nástroji. Spíše naopak, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako jeden z mála bezpečných a racionálních způsobů, jak zhodnotit úspory. Kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách se ale prodávají okamžitě a prodlužující se vyřizování hypoték může zkomplikovat situaci investorům, kteří potřebují jednat rychle. Na trhu však existují i speciální investiční hypotéky poskytované v řádu dnů. Investovat do čehokoliv jen kvůli obavám z ujíždějícího vlaku ale není podle odborníků rozumné. Nemovitosti nejsou automaticky zlatým dolem.
  • Lidé chtějí bydlet. Hypotéky lámou i přes krizi rekordy
    Navzdory koronavirové krizi je letošní rok co do objemu poskytnutých hypotečních úvěrů rekordní. Banky rostoucí zájem o hypotéky potvrzují a některé dokonce rozvolňují pravidla. Na druhou stranu přibývá lidí, kteří jsou v tísnivé situaci a žádají o odklad splátek.
  • Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízí svým obyvatelům?
    Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V současné době je v ČR asi 1,2 miliónu bytů právě v panelových domech. Najdeme je nejen ve městech, ale často i na vesnicích, kde byla výstavba motivována například potřebou podnikových bytů pro pracovníky v blízkých zemědělských či průmyslových podnicích. Ve větších městech tvoří panelové domy a sídliště nejdůležitější část bytového fondu.
  • Mezibankovní sazby prudce klesají. Zlevní i hypotéky?
    Centrální banky chystají další kolo tisku peněz. Co to znamená pro hypotéky? A jak se budou vyvíjet sazby nyní v době „koronavirové“?
  • Nemocenská a OSVČ: Je lepší komerční, či státní pojištění?
    Nemoci se nevyhýbají ani OSVČ a ty je často přechází, protože je nikdo v nemoci platit nebude. Jaké jsou možnosti OSVČ? Je výhodnější platit si nemocenskou v rámci sociálního pojištění, či raději využít komerčního pojištění?
  • 5 nejčastějších otázek k odpočtům úroků z hypotéky a stavebního spoření
    Termín pro podání daňového přiznání se rychle blíží, proto jsme se pro vás rozhodli shrnout to nejdůležitější, co je potřeba k tomu, abyste si mohli odečíst zaplacené úroky z hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření od základu daně.
  • Koupě bytu, vypořádání dědictví i luxusní dovolená. Na co všechno si lze vzít hypotéku?
    Doby, kdy jste si mohli v bance o hypotéku zažádat výhradně v souvislosti s nákupem či výstavbou nemovitosti, jsou dávno pryč. Dnes můžete hypoteční úvěr využít téměř na cokoliv. Klidně i na svoji vysněnou dovolenou. Má to však pochopitelně svá pravidla.
  • Hypoteční banka nově nabízí hypotéky i na mobilní domy
    Nemáte na to, abyste si koupili vlastní stavěný dům? Mnoho Čechů se díky vysokým cenám nemovitostí začalo zajímat o mobilní domy. Ještě donedávna však na ně nebylo možné získat hypotéku. To vše se ale mění, hypotéky na mobilní domy nově dává hypoteční banka.
  • Do kdy je nutné zveřejnit účetní závěrku s. r. o. a jaké jsou sankce za nezveřejnění?
    Jaký je termín pro zveřejnění účetní uzávěrky a jakým možným sankcím se podnik vystavuje v případě nezveřejnění?
  • Možná budou opět 100% hypotéky. Pro koho ale?
    Na hypotékách posledních pár let visí řada omezení, díky kterým na ně plno lidí nedosáhne. To se ale může změnit pro mladé, kteří chtějí vlastní bydlení. Alespoň podle nového návrhu zákona.
  • Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?
    Budete si pořizovat byt nebo dům? Ještě před samotnou koupí byste si měli ověřit a zhodnotit hned několik důležitých faktorů. Jaké to jsou?
  • Co s hypotékou po skončení fixace? Nebojte se refinancování
    V souvislosti se zvyšujícími se základními úrokovými sazbami je problematika hypotečních úvěrů v dnešní době velice ožehavým tématem. Mladí lidé s průměrnými příjmy na ni kolikrát ani nedosáhnou a řada těch, kterým byl úvěr v minulosti již přiznán, nyní řeší, jakou cestu zvolit, až pomine období její fixace. Pakliže se mezi ně řadíte i vy, v následujícím článku se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti. Rada číslo jedna zní: refinancování se rozhodně nebojte.
  • ČNB ponechala sazby beze změny. Sazby hypoték dál klesají
    Hypoteční sazby klesají a klesat nejspíše ještě budou. Cenový průměr měřený indexy GOFI v březnu klesl na 3procentní hranici. V praxi však není těžké nalézt banku nabízející své hypoteční úvěry se sazbou začínající 2kou.
  • Na co nezapomenout při předání zakoupené nemovitosti?
    Koupili jste si dům nebo byt? Hypotéka, platba a smlouva jsou vyřízeny a vám už nezbývá nic jiného, než si nemovitost převzít? Přečtěte si, na co byste při předání rozhodně neměli zapomenout.
  • Trh s úvěry na bydlení zamrznul. Oživení je však na obzoru
    Banky a stavební spořitelny v průběhu února poskytly úvěry za 14,5 mld. Kč. Oproti loňskému roku klesla produkce úvěrů na bydlení o 32 procent. Znatelný pokles je viditelný jak v oblasti stavebního spoření, tak hypoték. Jaké jsou důvody a jak dlouho bude trvat toto ochlazení?
  • Hypoteční sazby se vracejí pod 3 procenta
    Nabídkové sazby hypoték dál klesají. V průběhu února zlevnilo své hypotéky 6 bank, mezi kterými nechyběly ani 3 největší poskytovatelé. Jak se budou vyvíjet sazby dál?
  • Čím dál oblíbenější realitní aukce: co od nich očekávat?
    Chcete si koupit nebo prodat nemovitost a makléři vás lákají na realitní aukce? Na čem stojí jejich princip? A budou spíš výhodné pro kupujícího nebo pro prodávajícího?
  • Jakou zvolit délku fixace úroků u hypotéky?
    Plánujete si vzít letos hypotéku? Sháníte si informace a přemýšlíte nad tím, jakou zvolit délku fixace? Jaké období bude nejvýhodnější z hlediska příznivého úroku?
  • Zájem o úvěry na bydlení v září lámal rekordy
    Od října začínají platit nová doporučení ČNB ohledně posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Mnoho lidí si chtělo sjednat úvěr ještě za starých podmínek. Banky a stavební spořitelny v září poskytly úvěry za 27,1 mld. Kč a přepsaly dosavadní rekordy. Co se bude dít dál?
  • Kdy ceny nemovitostí klesnou? Zeptali jsme se finančního odborníka
    Máte v plánu kupovat dům nebo byt, jenže vám ceny nemovitostí příjdou hodně vysoké? Nevíte, jak financovat vlastní bydlení, když nemáte nic našetřeno? Víme hned o několika řešeních.
  • Co je dobré vědět o americké hypotéce?
    Uvažujete o úvěru na bydlení a nevíte, zda se vám vyplatí klasický hypoteční úvěr anebo americká hypotéka? Přečtěte si stručné porovnání.
  • Co musíte vědět o rezervačním poplatku u nemovitosti, než podepíšete smlouvu?
    Rezervační poplatek požaduje plno realitních kanceláří a často vyjde i na statisíce. Co bychom o něm ale měli vědět, než podepíšeme rezervační smlouvu?
  • Jak prodat nemovitost s hypotékou
    Splácíte hypotéku, ale o dům už nemáte zájem? Rádi byste prodali nemovitost zatíženou úvěrem, ale nevíte, jaké jsou vaše možnosti? Existují hned tři způsoby, jak v takovém případě postupovat...
  • Hypoteční sazby výrazně vzrostly. Jaký má na ně vliv ČNB?
    Od dosažení úrokového dna uplynulo 12 měsíců. Mezitím sazby u 70% hypoték vzrostly o 4 desetiny procenta a téměř o celé procento u úvěrů do 85 % LTV. Co udělá takový nárůst sazeb s měsíční splátkou hypotéky a jak se v cenách hypoték projeví zvýšení sazeb ČNB?
  • Co s vysokým úrokem u hypotéky? Pomůže refinancování
    Blíží se vám u hypotéky konec fixace a bojíte se, že vám dají příliš vysoký úrok? Přijde vám, že v jiných bankách mají lepší podmínky i nižší úrokovou sazbu? Pak u nich zkuste refinancovat.
  • Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
    Rádi byste si zažádali o hypotéku, ale bojíte se, že na ni kvůli příjmům nedosáhnete? Kdysi jste dlužili a máte strach, že by se tento fakt negativně podepsal na žádosti o úvěr? Hypotéku můžete získat i tak. Co pro to udělat?
  • Vše o rozvodu 3. díl: Jak na hypotéku při rozpadu manželství
    Zamilovali se, vzali se a zařídili si domek na hypotéku. Netrvalo však dlouho a manželství se najednou ocitlo v troskách. Co ale teď se společným domkem a půjčkou?
  • 2 měsíce po sobě bankám klesají objemy hypoték. Proč?
    Od roku 2015 průměrná výše úvěru rostla mezi jednotlivými roky řádově o desítky tisíc korun a byla jedním z hlavních motorů růstu celkové produkce hypotečních úvěrů. V červenci se tento růst zastavil a objemy hypoték již podruhé za sebou meziročně klesly. V uplynulých 2,5 letech neobvyklá situace. Jaký je důvod a co se bude dít dál?
  • Banky a spořitelny mají nakročeno k překonání loňského rekordu
    Banky v červenci poskytly 7213 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 14,578 mld. Kč. Stavební spořitelny přidaly za červenec dalších 4,017 mld. Kč. Vypadá to na rekord. Nebo ne?
  • Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
    Americká centrální banka (Fed) se chystá snižovat objem své bilance, která v průběhu finanční krize narostla o 3 bilióny dolarů na celkovou sumu 4,5 biliónu dolarů.
  • Které banky snížily úrokové sazby hypoték?
    Hypotéky mají za sebou další bouřlivý měsíc. 11 z 15 bank v červnu měnilo sazby. Zatímco sazby hypoték pokrývající 80 % hodnoty nemovitosti zůstávají prakticky beze změny, u úvěrů nad 80 % prudce stoupají a atakují 3% hranici.
  • Na co si dát pozor při vyřizování hypotéky
    Jsme v době historicky nejnižších úrokových sazeb. V případě, že se této příznivé situace chystáte využít, dejte pozor, abyste při vyřizování hypotečního úvěru nenarazili na problém. Získání hypotéky totiž má svá úskalí. Výhodné nabídky nebývají zadarmo, ne všechny příjmy jsou z hlediska bonity akceptovány a vyřízení hypotéky nebývá otázkou jen několika málo dnů.
  • Úroky hypoték ke konci roku 2013 opět porostou
    S hypotékami je to v poslední době jako na houpačce – nahoru, dolů. Kdekdo touží bydlet ve vlastním – kdo si to ale může dovolit? Patříte k těm, kteří na splátky hypotéky dlouhodobě dosáhnou, nebo byste si ukousli příliš velké sousto?
  • Jak správně vyhlásit osobní bankrot
    Rozvoj úvěrového trhu s sebou přinesl i těžko potlačitelný vedlejší negativní efekt – neschopnost některých dlužníků řádně splácet. Jak postupovat v okamžiku, kdy již nejste schopni splácet své dluhy?
  • Jak se vypořádat s nedostatečnými příjmy při žádosti o hypotéku?
    Nízké úrokové sazby sice činí hypotéky dostupnějšími, to však neznamená, že by tento úvěr na bydlení získal každý. Banky jsou ve skutečnosti velmi obezřetné a opravdu pečlivě zvažují, komu půjčí a komu naopak ne. Jedním z důvodů k zamítnutí žádosti o hypotéku mohou být i nedostatečné příjmy. Jak se s tímto „problémem“ vypořádat, vám řekneme na následujících řádcích.
  • Co dělat, když chci vyřídit hypotéku
    Chcete si vzít hypotéku, ale nevíte jaké doklady budete potřebovat? Říkají vám něco pojmy, jako je položkový rozpočet a harmonogram prací? Poradíme vám, jak se na vyřízení hypotéky co nejlépe připravit.
  • Jak získat zpět peníze, které jste investovali do nemovitosti?
    Vydali jste se kvůli rekonstrukci, výstavbě či koupi nemovitosti z úspor? Hodily by se vám dnes tyto peníze na provozování chodu domácnosti, nákup nového automobilu či třeba další investice do nemovitosti? Způsob, kterým se k již vynaloženým penězům dostat tu je – zpětné proplacení prostředků prostřednictvím hypotečního úvěru.
  • Nejčastější překážky při vyřizování hypotéky
    Rok 2013 bude z pohledu hypotečních úvěrů rokem refinancování a hledání výhodnější variant. Mnohým lidem bude končit fixace úrokové sazby, a tedy nastává období, kdy mohou ve srovnání s lety 2007 a 2009 získat výrazně výhodnější úrok. Základním předpokladem skutečné úspory je ovšem vyvarování se častých chyb, které mohou získání nové či refinancovaní současné hypotéky zmařit.
  • Mimořádná splátka hypotéky: Jak se vyhnout poplatku?
    Mimořádná splátka hypotéky nám může výrazně snížit celkové náklady na financování bydlení. Na její výhodnost však má zásadní vliv případný poplatek za využití této služby. Je tedy dobré vědět u jaké banky a za jakých podmínek se lze sankcím vyhnout.
  • Děsí vás hypotéka? Zkuste to jako Saturnin
    Hypotéky udělaly už z mnoha lidí otroky – a ještě udělají. Trh s byty je přitom neúprosný. Domy totiž neslouží jako investice, ale depozitum. Výsledkem je nepružný pohyb cen a kupodivu nedostatečně klesající ceny i přes množství prázdných bytů. Jediná možnost je uniknout trhu úplně. Ale jde to? PÁTEČNÍ GLOSA
  • Hypotéky dál drží tempo
    Přestože po finiši loňského roku byl očekáván spíš značný pokles hypotečního trhu, lednové údaje naznačují, že k tomu (zatím) nedochází. V lednu si lidé vzali o dva tisíce méně hypoték než na konci loňského roku, ale i těch 5,5 tisíce hypotečních úvěrů je v tomto měsíci nebývalý počet. A objem 9,2 miliard korun je dokonce lednový rekord.
  • Na únorovou výplatu s úroky z hypotéky zbývají dva týdny
    Chcete-li vidět peníze z odpočtu úroků hypotéky nebo úvěru od stavební spořitelny na své únorové výplatní pásce, máte na dodání všech potřebných dokumentů poslední dva týdny.
  • Letos stát vlastní bydlení nepodpoří: Nebude ani úroková dotace, ani úvěr 300
    Uvažujete o vlastním bydlení a zajímá vás, zda je letos nějak zvýhodněno? Státní podpory se bohužel skoro nedočkáte.
  • Sedmdesátníci za kasou – odstrašující příklad
    Hypotéky v hodnotě 117 miliard. Vzrůst osobních bankrotů o 89 %. Z deseti manželství se devět rozvede. Česká republika – země plná šokujících údajů.
  • Dubnové akční nabídky aneb Hypoteční dny
    Je libo vyšší úrok na spořicím účtu či levnější hypotéku v rámci tzv. hypotečních dnů? Sledujte akční nabídky a vydělejte, dokud banky dávají. AKTUALIZOVÁNO
  • Březnové akční nabídky: Bydlení bez poplatků
    Březnové akční nabídky jsou vesměs pokračováním slev z února. I letošní jaro bude ve znamení financování bydlení. AKTUALIZOVÁNO
  • Únorové akční nabídky: Na Valentýna si můžete nadělit hypotéku
    Stejně tak jako Vánoce či Velikonoce, i Valentýn svádí. Svádí banky ke svedení nových klientů na slevy či dárky. A proč vlastně ne, příležitost jako každá jiná.
  • Lednové akční nabídky: Ústavy se zřejmě nadechují k dalšímu kolu
    Po prosincové smršti přišlo lednové sucho. U bank narazíte jen na osamělé vlaštovky, některé spořitelny pokračují v předešlých nabídkách. AKTUALIZOVÁNO
  • Prosincové akční nabídky: Boj o úvěry jde do finále
    Tady dostanete kameru Sony, tam zase kožené pouzdro na platební kartu. Finanční instituce nadělují na konci roku dárky, odpouští poplatky či snižují úroky.
  • Listopadové akční nabídky: Banky se zaměřují na úvěry, pojišťovny na povinné ručení
    Nejvíce akcí však naleznete u stavebních spořitelen, které dávají do konce roku všechnu zbývající energii.
  • Byt v paneláku bez vlastních úspor nekoupíte
    Zájemci o vlastní bydlení bez vyššího procenta vlastních úspor získají mnohem snadněji nový cihlový byt než starý v paneláku. Důvodem je rozpor mezi kupní a odhadní cenou.
  • Kolik by vás stálo zrušení daňového odpočtu u hypotéky?
    Při splnění zákonných podmínek si mohou občané snížit daňový základ o zaplacené úroky z úvěru na bydlení až do výše 300 tisíc Kč. Navrhované zrušení daňového odpočtu ministerstvem financí by znamenalo vyšší odvody na daních. O kolik?
  • Mraky nad stavebními spořitelnami: Úroky překlenovacích úvěrů rostou, státní podpora má namále
    Jak vysoko byly sazby překlenovacích úvěrů rok zpátky a jak jsou na tom nyní? Jak souvisí s jejich výhodností výše státní podpory?
  • Domácí trhy a události v týdnu od 24.6. do 30.6.2002
    Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
  • Stabilní růst tržeb
    V maloobchodě včetně prodeje a oprav motorových vozidel a prodeje pohonných hmot se v dubnu tržby ve stálých cenách meziročně zvýšily o 4,7 % (po očištění o sezónní vlivy o 3,9 %).
  • Co týden dal?
    Finanční zajímavosti ze světa, co se v posledním týdnu stalo v česku, stručný výtah z těch nejzajímavějších nových produktů na našem serveru, výsledky týdenní ankety na homepage....to vše a mnohem více na Vás čeká v pravidelném shrnutí týdne "Co týden dal?"!