Štítek startup

Startup (anglicky správně start-up) je nově založený podnikatelský subjekt (začínající společnost), který se velmi rychle rozvíjí a mění. Star-up jsou často spojeny s velkým potenciálem, ale i rizikem. Většinou se jedná o originální myšlenky, podnikatelský záměr, který je ve fázi rozvoje. Nicméně neexistuje ucelená definice start-upu.

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

 • Rozhovor: Jak může začínajícím startupům pomoci Česká spořitelna?
  Máte začínající startup a přemýšlíte, zda někdo takovým firmám nenabízí podporu? Zjistěte, co umožňuje Seed Starter České spořitelny.
 • Investiční kola startupu: jak se připravit na investora?
  K tomu, aby měl startup úspěch, nepotřebujete jen nápad, ale zejména také dostatečné množství peněz. Mladým podnikatelům, kteří nemají dostatečnou finanční rezervu, potom nezbude nic jiného, než si najít investora. Jak se na to ale připravit?
 • 8 mýtů, které si možná myslíte o startupech
  V dnešní době se startup spojuje většinou s podnikáním v technologicky náročném odvětví, jako je například IT. Ze své podstaty je startup označení pro jakékoli začínající podnikání, které má výrazný potenciál růstu. A startup je hlavně in. Co všechno si o startupech myslíme a co nám na to říkají statistiky?
 • Crowdfunding: jen přes HitHit se v roce 2016 investovalo 39 miliónů. Jak uspět se svým projektem?
  Crowdfundingové financování projektů v České republice roste. V minulém roce se vybralo celkem 60 milionů, více než polovinu z toho vybral portál HitHit. Co všechno ovlivňuje úspěšnost vybírání peněz na projekty a jak nejlépe vytvořit svůj vlastní projekt?
 • Mezinárodní studentský projekt na ČVUT pomáhá i dětem
  Pod zkratkou SCOPE se skrývá mezinárodní letní projekt Summer of Code Outstanding Programming Experience, který pořádá studentská organizace IAESTE Českého vysokého učení technického v Praze. Tento projekt je určen pro studenty IT, kteří si chtějí otestovat své zkušenosti v praxi a chtějí si vyzkoušet, jaké je to pracovat na reálných projektech zadaných firmami z oboru. Programátoři pracují celé léto ve školícím centru Silicon Hill a získávají zkušenosti z oboru.
 • CISCO SYSTEMS a ČVUT vyhlašují soutěž Cisco Outstanding Thesis Award
  Výzkumná skupina “Cognitive Research”, součást společnosti CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o., ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze vyhlašují soutěž o nejlepší bakalářskou, diplomovou a disertační práci přispívající k pokroku v oblasti bezpečnosti počítačových sítí a systémů, big data a strojového učení.
 • Technologická akciová bublina 2.0?
  Současný býčí trh na akciových trzích pokračuje již pátým rokem a s každým novým pokořením historických maxim se ve spojení s technologickými akciemi množí varování o spekulativní bublině.
 • Zkušenost: Zahraniční stáž a práce v Berlíně
  Rozhodování pro a proti o práci v zahraničí už máte za sebou, a teď už jen přemýšlíte kam se vydáte? Dovolte mi, abych vás pozvala do Berlína, který pro vás nabízí mnoho možností.
 • Vstaň, nebo zaplať
  Nechce se vám vstávat? A co kdybyste za každé pozdní vstávání museli zaplatit řekněme 10 dolarů? Existují aplikace a webové projekty, které zkontrolují plnění cílů – a prohřešky trestají finančně. PÁTEČNÍ GLOSA