Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek ubytovací stipendium

Ubytovací stipendium bylo zavedeno v roce 2005 a funguje v podstatě jako veřejná finanční podpora ubytování pro studenty. Nárok na stipendium mají ti, kteří splňují podmínky získání, jako je např. prezenční forma studia bakalářského, magisterského anebo doktorského programu.

Související obsah


Finance.cz

Související zprávy


 • Jak stát podporuje školáky a studenty?

  S blížícím se začátkem školního roku čekají rodiče i studenty nemalé výdaje. Stát ale přispívá školákům a studentům především na dopravu a bydlení. Dále je možné čerpat přídavek na dítě nebo sociální stipendium. Rodiče těch nejmenších si sníží daně díky školkovnému.

 • Vysoká škola: Na jaké výdaje se připravit?

  Prázdniny se neúprosně blíží ke konci a mnohým z vás se brzy otevřou brány vysokoškolského života. Jak se na tuto změnu připravit? S jakým výdaji počítat, abychom obzvláště ty první měsíce finančně ustáli? Pokud se vás to tento rok prozatím ještě netýká, určitě nebude na škodu, když se již s předstihem podíváte, jak moc budete jako vysokoškolák zatěžovat vaši peněženku.

 • Jak ukončit pronájem bytu?

  Ukončit nájem bytu lze několika způsoby. Nejčastěji se setkáváme s dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem o skončení nájmu, ale zákon také oběma stranám umožňuje podat výpověď z nájmu. Všechny způsoby ukončení nájmu se však řídí určitými pravidly.

 • Kolik stojí diplom?

  Získání vysokoškolského diplomu stojí studenty především čas, úsilí a vytrvalost v plnění celé řady povinností. Jejich rodiče se pak musí smířit zejména s dočasně zvýšenými rodinnými výdaji. Tyto náklady se ale vašim potomkům v budoucnu mnohonásobně vrátí například i v podobě vyššího platového ohodnocení. S jakými částkami budete muset předběžně počítat a jak zároveň ulevit peněžence?

 • Ubytovat se na koleji nebo dojíždět?

  Na úspěšné uchazeče o vysokoškolské vzdělání v průběhu května a června čeká rozhodnutí, zda zažádat o kolej nebo zůstat u rodičů. Co si vybrat? Jaká jsou pro a proti? Na kterých kolejích se budete cítit jako doma? Máte nárok na ubytovací stipendium?