Štítek ubytovací stipendium

Ubytovací stipendium bylo zavedeno v roce 2005 a funguje v podstatě jako veřejná finanční podpora ubytování pro studenty. Nárok na stipendium mají ti, kteří splňují podmínky získání, jako je např. prezenční forma studia bakalářského, magisterského anebo doktorského programu.

Související štítky

Související zprávy

 • Rozhovor: Education.cz pomáhá zájemcům se studiem v zahraničí
  Chcete studovat v zahraničí na prestižních univerzitách? Projekt Education.cz pomáhá studentům dostat se na zahraniční vysoké školy. Co vám může nabídnout?
 • Kdo bude mít nárok na sociální nebo ubytovací stipendium?
  Nastupujete letos do nového akademického roku a máte obavy, že hlavní překážkou ve studiu budou peníze? V tom případě si nezapomeňte zjistit, zdali nemáte nárok na některé ze stipendií, které nabízí vaše škola.
 • Jak mohou studenti v novém akademickém roce ušetřit?
  Nastupujete v záři do dalšího semestru a už teď se bojíte výdajů spojených se studiem? Podívejte se s námi, na čem v letošním akademickém roce můžete ušetřit.
 • Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
  Sdílená ekonomika frčí. Pravděpodobně nejlépe se daří taxislužbám a hlavně ubytování. Kolik si průměrně vydělají hostitelé? Jaký to má vliv na českou ekonomiku? A proč některým podobné aplikace čím dál více vadí?
 • Jak stát podporuje školáky a studenty?
  S blížícím se začátkem školního roku čekají rodiče i studenty nemalé výdaje. Stát ale přispívá školákům a studentům především na dopravu a bydlení. Dále je možné čerpat přídavek na dítě nebo sociální stipendium. Rodiče těch nejmenších si sníží daně díky školkovnému.
 • Vysoká škola: Na jaké výdaje se připravit?
  Prázdniny se neúprosně blíží ke konci a mnohým z vás se brzy otevřou brány vysokoškolského života. Jak se na tuto změnu připravit? S jakým výdaji počítat, abychom obzvláště ty první měsíce finančně ustáli? Pokud se vás to tento rok prozatím ještě netýká, určitě nebude na škodu, když se již s předstihem podíváte, jak moc budete jako vysokoškolák zatěžovat vaši peněženku.
 • Jak ukončit pronájem bytu?
  Ukončit nájem bytu lze několika způsoby. Nejčastěji se setkáváme s dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem o skončení nájmu, ale zákon také oběma stranám umožňuje podat výpověď z nájmu. Všechny způsoby ukončení nájmu se však řídí určitými pravidly.
 • Kolik stojí diplom?
  Získání vysokoškolského diplomu stojí studenty především čas, úsilí a vytrvalost v plnění celé řady povinností. Jejich rodiče se pak musí smířit zejména s dočasně zvýšenými rodinnými výdaji. Tyto náklady se ale vašim potomkům v budoucnu mnohonásobně vrátí například i v podobě vyššího platového ohodnocení. S jakými částkami budete muset předběžně počítat a jak zároveň ulevit peněžence?
 • Ubytovat se na koleji nebo dojíždět?
  Na úspěšné uchazeče o vysokoškolské vzdělání v průběhu května a června čeká rozhodnutí, zda zažádat o kolej nebo zůstat u rodičů. Co si vybrat? Jaká jsou pro a proti? Na kterých kolejích se budete cítit jako doma? Máte nárok na ubytovací stipendium?
 • KB dále exceluje
  Středa byla na pražské burze ve znamení pokračujícího růstu. Index PX 50 uzavřel vyšší o 1% na 647,8 bodech. Činily se hlavně bankovní tituly. Komerční banka posilovala v průběhu celého dne až na 2650...