Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek stipendium

Peněžní stipendium funguje jako finanční podpora pro studenty. Udělovat se může i na žádost. Slouží pro mladistvé, kteří si nemohou dovolit hradit vysoké poplatky za školu anebo pro ty, kteří mají mimořádné nadání a nadprůměrné studijní výsledky.

Související obsah


Finance.cz

Související zprávy


 • Studovat a dostávat zaplaceno? V Dánsku žádný problém

  Stačí pracovat 10 hodin týdně a stipendium ve výši necelých 19 000 Kč máte na účtu. Vítejte v Dánsku, zemi neomezených možností.

 • Jak stát podporuje školáky a studenty?

  S blížícím se začátkem školního roku čekají rodiče i studenty nemalé výdaje. Stát ale přispívá školákům a studentům především na dopravu a bydlení. Dále je možné čerpat přídavek na dítě nebo sociální stipendium. Rodiče těch nejmenších si sníží daně díky školkovnému.

 • Grantové návrhy: Nedílná a obávaná součást akademické sféry

  Projektové granty představují olej v soukolí akademické práce, bez nějž by nemohla probíhat valná většina výzkumných a mnoho výukových aktivit. Zároveň však kvůli množství související administrativy představují i převážně neoblíbenou součást studia a práce ve vysokoškolském prostředí. Stručně vám nastíníme fungování grantů od podání žádosti až po splnění projektu a poradíme, jak zvýšit své šance na úspěch při podávání grantových žádostí.

 • Erasmus ukazuje, že se absolventi s mezinárodní zkušeností mnohem lépe uplatní na trhu práce

  Výměnný program Erasmus zlepšuje zaměstnatelnost a profesní mobilitu studentů, potvrzuje studie dopadu. Mladí lidé, kteří studují nebo se odborně vzdělávají v zahraničí, získají nejen znalosti v určitých oborech, ale také si zlepší klíčové průřezové dovednosti, které jsou vysoce ceněny zaměstnavateli.

 • Co přinese a nepřinese studentům novela vysokoškolského zákona

  Na začátku září představilo ministerstvo školství veřejnosti novelu vysokoškolského zákona. A přestože už upustilo od zavádění školného a snižování podílu studentů v akademických senátech, vliv na studenty, uchazeče o studium, ale i absolventy mít rozhodně bude. Takže jakých změn ve vysokém školství se dočkáme?

 • Kolik zaplatí čeští studenti za studijní pobyt v zahraničí?

  Nedávný průzkum mezi zaměstnavateli, který realizovala Vysoká škola obchodní v Praze, potvrdil, že největší šanci na uplatnění mají absolventi se znalostí elektronické komunikace, kteří hovoří plynule cizím jazykem a jsou schopni zvládat konflikty a stres. Studijní pobyt v zahraničí se tak stává neocenitelnou výhodou při hledání uplatnění na trhu práce. Jaké mají studenti České republiky možnosti a jsou finančně dostupné opravdu pro všechny zájemce?

 • Jak a kde získat stipendium do zahraničí

  Láká vás studium v zahraničí? Chtěli by jste poznat život někde jinde a nasbírat zkušenosti? Možností je celá řada. Přečtěte si, jak toho můžete dosáhnout nebo kde získat potřebné informace. Erasmus+, který slučuje všechny stávající programy EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport, má být zahájen v lednu.

 • Erasmus+ má zelenou

  Evropský parlament dnes schválil Erasmus+. Přes 4 miliony občanů získají stipendium EU na rozvoj dovedností a zvýšení zaměstnatelnosti.

 • Jak se vyhnout bankovním poplatkům při studiu v zahraničí?

  Na podzim řada studentů plánuje nebo vyjíždí na studium do zahraničí. Nákladné bývá nejen školné a ubytování, ale i běžné životní potřeby. Spousta peněz navíc padne na poplatcích, které si banky počítají za výběry z bankomatů nebo za převody peněz mezi českými a zahraničními bankami. Například poplatek za platbu školného z českého na zahraniční účet může lehce přesáhnout 1000 korun.

 • Studenti se mohou ucházet o milionová stipendia na střední školy v USA a Velké Británii

  Nadace Open Society Fund Praha a skupina Pioneer Investments dnes zahájily další ročník stipendijního programu, v němž desítka českých studentů a studentek získá roční stipendia na soukromé střední školy ve Velké Británii a USA. Při výběru studentů rozhoduje především nadání a motivace, hlásit se mohou do 29. listopadu 2013. Rok v zahraničí již díky programu strávilo více než 250 mladých lidí.

 • Lepší koleje a učebnice zdarma pro všechny vysokoškoláky?

  Politické strany vědí, že studenti vysokých škol a jejich rodiče tvoří významnou část voličů. Nabízí jim proto zlepšení stavu školství celkově i různé způsoby, jak docílit rovného přístupu k vysokoškolskému vzdělání.

 • Kolik stojí diplom?

  Získání vysokoškolského diplomu stojí studenty především čas, úsilí a vytrvalost v plnění celé řady povinností. Jejich rodiče se pak musí smířit zejména s dočasně zvýšenými rodinnými výdaji. Tyto náklady se ale vašim potomkům v budoucnu mnohonásobně vrátí například i v podobě vyššího platového ohodnocení. S jakými částkami budete muset předběžně počítat a jak zároveň ulevit peněžence?

 • Školné nezavedeme, tvrdí strany s nejvyššími předvolebními preferencemi

  V uplynulých letech jsme vídali snahy politiků o zavedení školného, případně jeho dvojčete se jménem zápisné. Politické strany ho buď odmítají, chtějí se stanovenou horní hranicí nebo bez ní. Ovšem poslední skupina stran je nejhorší – jsou to ty, co postoj ke školnému úspěšně tají.

 • Studentům vysokých škol jsou špatně vyměřovány poplatky

  Nejvyšší správní soud v červencovém rozhodnutí shledal protiprávním vyměřování poplatků na Masarykově univerzitě (MU). Praxe zavedená MU však funguje i na Univerzitě Karlově a dalších veřejných vysokých školách. Kdo tedy vlastně poplatek platit nemusí?

Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky