Štítek Erasmus

Program Erasmus podporuje spolupráci vysokých škol a vyjíždění studentů do zahraničí. Je do něj zapojeno zhruba 21 zemí EU, které taktéž patří do programu Sokrates. Zprostředková pak především studijní pobyty v zahraničí nebo pracovní stáže.

Související štítky

Související zprávy

  • Jaký jazyk kromě angličtiny se vyplatí naučit?
    Angličtina je nejčastějším a nejpoužívanějším jazykem světa, to by asi řekl každý a měl by pravdu. Anglicky umí téměř každý, alespoň základy, a navíc je snadné se anglicky i naučit. Ale co další jazyk, jaký světový jazyk se vyplatí naučit jako další?
  • Erasmus ukazuje, že se absolventi s mezinárodní zkušeností mnohem lépe uplatní na trhu práce
    Výměnný program Erasmus zlepšuje zaměstnatelnost a profesní mobilitu studentů, potvrzuje studie dopadu. Mladí lidé, kteří studují nebo se odborně vzdělávají v zahraničí, získají nejen znalosti v určitých oborech, ale také si zlepší klíčové průřezové dovednosti, které jsou vysoce ceněny zaměstnavateli.
  • Erasmus+ je otevřen mnoha typům organizací pracujících s mládeží
    Nový sedmiletý program EU Erasmus+ má zlepšit dovednosti a zaměstnatelnost a přispět k modernizaci vzdělávání a práce s mládeží. Navazuje na předcházející „Program celoživotního učení“ a program „Mládež v akci“ (2007-2013) a rozšiřuje možnosti zapojení. V programu mohou získat finanční podporu menší i větší projekty zaměřené na různorodé formy vzdělávání, praktické stáže a práci s mládeží. Všechny organizace působící v těchto oblastech najdou své místo v Erasmu+ a mohou získat finanční podporu. V letošním roce je na podporu Erasmus+ pro mládež v ČR vyčleněno 4 109 825,- EUR.
  • Kolik zaplatí čeští studenti za studijní pobyt v zahraničí?
    Nedávný průzkum mezi zaměstnavateli, který realizovala Vysoká škola obchodní v Praze, potvrdil, že největší šanci na uplatnění mají absolventi se znalostí elektronické komunikace, kteří hovoří plynule cizím jazykem a jsou schopni zvládat konflikty a stres. Studijní pobyt v zahraničí se tak stává neocenitelnou výhodou při hledání uplatnění na trhu práce. Jaké mají studenti České republiky možnosti a jsou finančně dostupné opravdu pro všechny zájemce?
  • Chcete studovat v zahraničí? Poradíme, kde hledat příležitosti!
    Rozhodli jste se, že studium na vysoké škole na chvíli přerušíte, abyste si vyzkoušeli studium v zahraničí? Pak vás čeká výběr z nabídky studijních programů. Víte, jak se k nim dostat?
  • Jak a kde získat stipendium do zahraničí
    Láká vás studium v zahraničí? Chtěli by jste poznat život někde jinde a nasbírat zkušenosti? Možností je celá řada. Přečtěte si, jak toho můžete dosáhnout nebo kde získat potřebné informace. Erasmus+, který slučuje všechny stávající programy EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport, má být zahájen v lednu.
  • Erasmus+ má zelenou
    Evropský parlament dnes schválil Erasmus+. Přes 4 miliony občanů získají stipendium EU na rozvoj dovedností a zvýšení zaměstnatelnosti.
  • Máte v plánu jet na Erasmus? Nejvyšší čas začít plánovat!
    Podávání přihlášek sice nekončí ještě po několik měsíců, ale Erasmus nepatří mezi záležitosti, které by se vyplatilo nechávat na poslední chvíli. Pokud jste si navíc vyhlédli pracoviště, se kterým vaše škola nemá uzavřenou bilaterální smlouvu, máte ještě šanci to změnit – ovšem jen pokud se ozvete co nejdříve! A jak si vůbec vhodnou zahraniční univerzitu vybrat – musí jít pouze o školu ze seznamu partnerských institucí vaší katedry?
  • Program Erasmus vyslal napříč Evropou již 3 miliony studentů
    26 let po svém zahájení v Evropě se programu Erasmus podařilo dosáhnout velkého cíle: vyslat 3 miliony studentů na zkušenou do zahraničí. Vysokoškolští studenti mají možnost v rámci tohoto úspěšného vzdělávacího programu studovat v zahraničí nebo absolvovat pracovní stáž v zahraniční společnosti.
  • Program Erasmus překonal hranici tří milionů studentů
    Od zahájení výměnného programu Erasmus v roce 1987 byla udělena stipendia více než třem milionům studentů. Statistiky ukazují, že díky Erasmu strávilo v akademickém roce 2011–2012 rekordních 250 tisíc studentů část svého vysokoškolského studia v cizině nebo absolvovalo v zahraniční společnosti pracovní stáž zvyšující jejich šanci na nalezení zaměstnání.