Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek vysokoškolský titul

Vysokoškolský titul, někdy také akademický, je udělován na vysoké škole či jiné univerzitě. Značí pak řádné zakončení studia a úspěšné absolvování daného studijního programu. Mezi takové tituly můžeme zařadit Bc., Ing., Mgr. apod.

Související obsah


Finance.cz

Související zprávy


 • Jak může absolvent vysoké školy přijít o titul

  Absolventi, kteří během studia opisovali, nechali si napsat závěrečnou práci na zakázku nebo třeba podplatili vyučujícího, aby složili obtížnější zkoušku, můžou nově snadno přijít o diplom i o titul. A to i několik let zpětně.

 • 6 věcí, které je dobré vědět o přijímačkách na VŠ a Scio testech

  Pokud se letos hlásíte na vysokou školu jako čerstvý maturant, tak dobrou zprávou pro vás je, že jako maturant máte vyšší pravděpodobnost při přijetí než ostatní uchazeči. Po maturitě máte všechny znalosti čerstvě v hlavě a ještě jste je nestačili zapomenout. Každý rok také o něco málo stoupá pravděpodobnost, že budete na vysokou školu přijati, ubývá totiž počet uchazečů, zatímco kapacita škol často roste. To ale neznamená, že se nemusíte na přijímací zkoušky vůbec připravovat. A víte, jak to vůbec na takových přijímačkách chodí?

 • Přinese vám MBA povýšení a lepší plat? Jak na výběr školy?

  Institucí nabízejících i v tuzemských podmínkách zisk titulu MBA přibývá. V České republice jich je v současnosti několik desítek, oficiální akreditaci má však pouze zlomek z nich. Titul z prestižní univerzity má ale dle výzkumů pozitivní vliv na kariéru absolventa. Držitelé titulu jsou spokojenější a mají větší šanci na povýšení i zvýšení platu o více než třetinu.

 • 8 tipů jak přežít zkouškové

  Jste ponoření do skript pomalu až tak, že vám slova tančí před očima? Máte snad už šestý šálek kávy za den a i přes pěti hodinovou seanci s Mikroekonomií máte pocit, že jste se nic nenaučili? Možná nastal moment rozplánovat si váš čas před zkouškovým obdobím efektivněji.

 • 5 tipů pro ty, kdo se nedostali na vysokou školu

  Neúspěšní uchazeči o studium na vysoké škole by neměli věšet hlavu. Čím vyplnit roční čekání na další přijímací zkoušky?

 • Tisíce absolventů aktuálně opouští vysoké školy. Problémy na trhu práce mají především ženy

  Na český trh práce letos zavítají tisíce nových absolventů vysokých škol. Univerzita Karlova v Praze očekává až 9 tisíc absolventů, Masarykova univerzita v Brně jich pak hlásí 5406. Dle údajů Úřadu práce ČR jsou dlouhodobou nezaměstnaností ohroženi především absolventi humanitních studií a ekonomických oborů. Dvě třetiny nezaměstnaných vysokoškoláků pak tvoří ženy. Neúspěch při hledání práce po ukončení vysoké školy při tom může dle odborníků vést až k depresi.

 • Akademické tituly už nemají takovou váhu jako dříve

  Češi rádi používají u svého jména své akademické tituly, mnoho lidí dokonce studuje vysokou školu jen kvůli titulu před nebo za jménem. Vysokoškolské vzdělání však není ve všech případech pro zajímavou kariéru nejdůležitější.

 • Jak vybrat vysokou školu: Nezapomeňte na uplatnění na trhu práce

  Letošní maturanti právě finišují s výběrem vysoké školy. Ideální je vybírat vysokou školu s dobrým uplatněním a už během studia nabírat praxi. Berte ohled na aktuální uplatnění na trhu práce.

 • Při výběru vysoké školy hrají roli přátelé a rodina

  Na doporučení přátel a rodiny nejvíc dají mladí lidé při výběru vysoké školy. Vyplývá to z průzkumu mezi studenty 1. ročníku Bankovního institutu vysoké školy (BIVŠ). Vzdělání si nejčastěji studenti platí sami nebo jim pomáhají rodiče.

 • Jak novela vysokoškolského zákona změní život studentům

  Od akademického roku 2015/2016 vyšší sociální stipendium studentům a žádný poplatek za další studium, na druhou stranu ale pro některé uchazeče nutnost prokázání zdravotní způsobilosti ke studiu. Co dalšího se změní, pokud zákonodárci schválí velkou novelu vysokoškolského zákona?

 • Co přinese a nepřinese studentům novela vysokoškolského zákona

  Na začátku září představilo ministerstvo školství veřejnosti novelu vysokoškolského zákona. A přestože už upustilo od zavádění školného a snižování podílu studentů v akademických senátech, vliv na studenty, uchazeče o studium, ale i absolventy mít rozhodně bude. Takže jakých změn ve vysokém školství se dočkáme?

 • Věříte si málo, nebo moc? Chvála pochybnostem

  Roku 1999 byl sociálními psychology na Cornellově univerzitě popsán Dunning-Krugerův efekt. Nový termín nazvaný podle příjmení svých objevitelů popisuje vztah mezi schopnostmi (kompetencemi) člověka a jeho hodnocením sebe sama i dalších lidí. Jednoduše řečeno: schopní lidé o sobě neustále pochybují, neschopní si věří až moc.

 • Hrozí i Česku tzv. Higher Education Bubble?

  Rodiče tápou, zda vůbec má cenu posílat děti na univerzitu – uživí se pak? Není výhodnější se rovnou zapojit do pracovního procesu - dřív než stejně staří studenti - a získávat zkušenosti z praxe od samého počátku?

 • Higher Education Bubble: Dočkáme se jí i u nás?

  Ve Spojeném království a USA se zejména od letošního jara rozvíjí bouřlivá debata na téma „higher education bubble“ – je rapidní nárůst školného na státních i soukromých vysokých školách opodstatněný, nebo se jedná jen o „bublinu“? A vyplatí se tam ještě VŠ vzdělání, nebo je pro méně majetné studenty výhodnější začít pracovat a získat zkušenosti tímto způsobem, byť pro ně zůstanou uzavřené pracovní příležitosti vyžadující diplom? A může toto nastat i v ČR?