Štítek Alternativní investice

Alternativní investice jsou ty investice, které nejsou běžné na trhu investic, mají lehce odlišná rizika než běžně používané investiční nástroje a často jsou poměrně dobrými uchovateli hodnot. Mezi alternativní investice patří například investice do poštovních známek, alkoholu, sportovních karet, stavebnic či hodinek.

Související štítky

Související zprávy

 • PODCAST: Kolem čtvrtiny mých klientů tvoří abstinenti, říká investor do alkoholu
  Češi jsou na špičce v žebříčcích konzumace alkoholických nápojů a zároveň se vyznačují obřími počty sběratelů čehokoliv. Obě vášně se tak mohou spojit a sbírka alkoholu se může stát zajímavou alternativní investicí. Jaké druhy alkoholu jsou pro to vhodné? Jaká jsou úskalí při investování do vína, whisky či rumu?
 • Filatelie is not dead. Jak můžete investovat do poštovních známek?
  Sbírání poštovních známek patřilo v minulém století mezi hojně rozšířené koníčky. Je to již hudba minulosti, nebo filatelie stále kvete napříč generacemi? Blíží se konec známek s klesajícím počtem dopisů? Jak si vybrat známky vhodné k investování? Jak spodně kvašený prezident Petr Pavel zamával s trhem? A která poštovní známka je českým Modrým mauriciem?
 • PODCAST: Chybotisky se cení, ale není chyba jako chyba, říká investor do poštovních známek
  Jaké je zhodnocení poštovních známek? Na jaké známky se zaměřit investičně a proč by jejich hodnotu snížilo přijetí eura? Jak se projevila v cenách sbírek pandemie koronaviru a jaká je vůbec budoucnost poštovních známek? Všem těmto otázkám se věnujeme v dalším dílu podcastu o alternativních investicích.
 • Hodinky jako investice: kdy koupit „rolexky“ a kdy jít raději za českým hodinářem
  Je investice do hodinek výsadou milionářů? Může i nadšenec s pár tisíci korunami koupit zajímavý kus? Co staré hodinky v dědictví, můžete objevit opravdové skvosty? Jak se starat o investiční hodinky? Co mají společného čeští letci s hodinkami a kde sehnat časomíru s částí Titanicu?
 • PODCAST: Do hodinek investujte podle svých zájmů a osobnosti, radí sběratel
  Jak si správně vybrat investiční hodinky? Jak o zakoupený kus pečovat a můžete ho nosit? Kde hodinky nakupovat? Co jsou to komplikace a jaký mají vliv na cenu hodinek? Je výhodné si hodinky sestavit s hodinářem na míru? Kolik stojí hodinky po Hitlerovi, Einsteinovi či Edvardu Benešovi? V podcastu Alternativní investice odpovídá Igor Sirota, šéfredaktor webu Timeforum a sběratel hodinek.
 • V Pokémon kartách se hraje až o miliony. Jak do nich začít investovat?
  Pokémon karty jsou nyní v kurzu napříč generacemi, sbírají je děti a zároveň se draží za desítky tisíc korun v aukcích. Jak do nich začít investovat? Máte doma staré karty a nevíte, jakou mají hodnotu? Kdy je vhodná doba na koupi? Může se do investice do Pokémon karet pustit i úplný neznalec Pokémonů?
 • PODCAST: Duhový Charizard stojí až 6 tisíc korun, říká majitel e-shopu s Pokémon kartami
  Značka Pokémon je nejcennější franšízou světa. Jak začít investovat do Pokémon karet? Je lepší „chytit všechny“, anebo vyzobávat některé karty? Jakou hodnotu může mít vaše dětská sbírka z přelomu tisíciletí? Může do Pokémon karet investovat i neznalec Pokémonů? S jakými kartami už nehrát? V podcastu Alternativní investice odpovídá Luboš Lauer, majitel e-shopu Veselý drak a webu Pokémon guru.
 • PODCAST: Rozbalením ztrácí set až 20 procent své hodnoty, říká investor do Lega
  Do jakých Lego setů investovat a kdy? Proč právě letos v červnu se vám může i malá investice do Lega mnohonásobně vrátit? Jak Lego výhodně prodat? V podcastu pro Finance.cz odpovídá Michal Saviory, investor do Lega a zakladatel projektu Saviory Bricks.
 • Byznys v kostce Lega. Jak, kde a kdy nakoupit stavebnice? Jak nejvýhodněji Lego prodat?
  Stavebnice Lego má v Česku výsadní postavení. Je zde továrna, řada muzeí, z Česka pocházel i zakladatel Bricklinku, největšího internetového tržiště s Legem. Jaké sety a kdy začít sbírat? Jakou hodnotu ztratí set po otevření krabice? Proč krabice a návody pečlivě uschovat?
 • PODCAST: Hvězdný McDavid stojí desetitisíce, a to nevyhrál NHL, říká sběratel hokejových karet
  Do jakých hokejových karet se vyplatí investovat? Které karty jsou nejžádanější a kde je koupit? A může do nich investovat i neznalec hokeje? V podcastu pro Finance.cz odpovídá Matěj Dubský, sběratel hokejových karet a zakladatel projektu Absolute Card Collector.
 • Hokejové karty jako alternativní investice: kolik stojí hokejisté z půdy?
  Inflace tvrdě dopadá na naše úspory, proto je dobré dočasně zbytné peníze raději investovat. Pro řadu lidí může být zajímavější je vložit do svého hobby spíš, než aby zkoumali zákonitosti finančních trhů. Uchovatelem hodnot mohou být i sbírky různých věcí. V prvním díle našeho seriálu o alternativním investování se podíváme, jak se dá vydělávat na hokejových kartách.