Štítek nemoc

Nemoc, neboli onemocnění či choroba, je stav těla, kdy jsou narušeny některé fyzické či psychické funkce těla. Nemoc je opakem zdraví. Nemoci můžou být pouze krátkodobé a snadno léčitelné, jako například chřipku, u které stačí k uzdravení jen několik dní na lůžku v klidu a dostatek tekutin. Nemoci ale mohou být i dlouhodobé a neléčitelné, například rakovina.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Jen obyčejná bolest hlavy, nebo migréna?
    Pokud se na světě můžete na něco vsadit stoprocentně, pak je to bolest. Každý z nás se s ní někdy setkal a jen ty šťastnější obtěžovala zřídka. A od doby, kdy člověk pocítil bolest, snaží se jí také zbavit, nebo alespoň ztlumit.
  • Je psychosomatická léčba jen novodobé šamanství?
    Pokud nemocný trpí a současná medicína nic neobjeví, bývají tendence nemocného považovat za simulanta, příp. ho odeslat na psychiatrii? Neboli jak poznat, jestli je pacient opravdu nemocný, nebo to jen simuluje?
  • Psychosomatika: je to šamanství, nebo medicína XXI. století?
    Souvislost mezi psychickým stavem člověka a jeho tělesným stonáním je známa dávno. Přesto se ale do povědomí současných lékařů dostává jen pomalu. Na způsoby a vůbec pozici psychosomatické léčby jsme se zeptali předsedy Společnosti psychosomatické medicíny České lékařské společnosti JEP Vladislava Chvály.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.