Štítek státní svátky

Státní svátek ČR je den určený zákonem  č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu. Dle tohoto zákona jsou v České republice slaveny státní svátky, ostatní svátky, významné dny. Státní a ostatní svátky jsou dny volna a připomínají významné dny historie a kulturně-křesťanského odkazu ČR. Mezi svátky tak patří samozřejmě Vánoce, Velikonoce, dále pak například den výročí samostatné ČR nebo den výročí sametové revoluce. Další sváteční dny najdete v našem přehledu státních svátků za aktuální rok

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

 • Přejeme krásné Velikonoce
  Velikonoční svátky začínají květnou nedělí a končí velikonočním pondělím. Děti měly včera velikonoční prázdniny, dneska je svátek (Velikonoční pátek), pak celý víkend a nakonec ještě volné pondělí.
 • Blíží se Velikonoce. Kdy budou prázdniny a kdy zavřou obchody?
  Velikonoce a velikonoční svátky mají pohyblivý termín a proto se špatně pamatuje, kdy přesně Velikonoce jsou. Víte, podle čeho se tento termín stanovuje a kdy budou Velikonoce právě v roce 2019?
 • Kdy se vlastně slaví den matek?
  Den matek není u nás moc slavený den, mnohem známější je jeho bratranec MDŽ. A i ten má spíš negativní pověst, za což může protěžování tohoto dne během komunistického režimu. Den matek by si ale zasloužil pořádnou oslavu, protože svoji mámu má snad každý rád.
 • Tento víkend se oblékněte do zelené a připijte si Guinessem
  Den svatého Patrika připadá na tento víkend. Chystáte se svatého Patrika oslavit hudbou, tancem, zeleným pivem nebo jen zelenými ponožkami?
 • Test: Co víte a nevíte o dni svatého Valentýna
  Den svatého Valentýna slavíme 14. února. Což je právě dnes. Co všechno víte a nevíte o tomto svátku? Zkuste se otestovat ještě před tím, než vyrazíte domů za svou drahou polovičkou to pořádně oslavit.
 • Je Valentýn svátek lásky, nebo jen zaprodaná komerce?
  Sv. Valentýn je umělým svátkem importovaným z Ameriky. V Česku totiž slavíme lásku přece prvního máje.
 • Bude letos přestupný rok?
  Jednou za čtyři rok je rok přestupný a místo obvyklých 365 dní má dnů hned 366. O jeden den je vždy delší měsíc únor. Jak poznat, který rok bude přestupný?
 • Museli jste o Vánocích do práce nebo tam půjdete na Nový rok? Na co máte nárok?
  Někdo ve svátek pracovat nikdy nemusel, další má zákaz a jiný musí na směnu bez ohledu na to, jestli je Štědrý den nebo Velikonoční pondělí. Na co máte nárok, když jdete ve svátek do práce?
 • Kalendář státních svátků 2019: kdy bude volno?
  Pojďme si zrekapitulovat, kdy bude v roce 2019 volno a které svátky připadnou v tomto roce na pracovní dny. Víte, kdy budou Velikonoce a kdy Vánoce? A kdy budou mít obchody na svátky zavřeno?
 • Redakce Finance.cz vám přeje krásné Vánoce
  Vánoční svátky i Nový rok jsou za dveřma. Možná už máte na stole nachystané cukroví, v pokoji nazdobený stromeček a nebo se chystáte na poslední chvíli ještě nakupovat vánoční dárky.
 • Už se těšíte na Vánoce?
  Vánoce jsou tady už za týden. Zrekapitulujme si, na které dny letošní Vánoce připadají, kolik se dočkáme volna a kdy začíná nový rok.
 • Dnes slavíme 17. listopadu, obchody zůstanou otevřené
  Tento víkend oslavíme státní svátek 17. listopadu a připomeneme si výročí sametové revoluce. Svátek ale připadá na víkend, takže volno navíc nebude. Budete péct cukroví, nakupovat vánoční dárky nebo jen tak lenošit na gauči? Nebudou náhodou zavřené obchody?
 • Státní svátky 2019 - na kolik volných dnů se můžeme těšit?
  Státní svátek je pro většinu lidí spojen s volnem a výlety. Kdy se v roce 2019 můžeme těšit na volný den? Kolik nás volných dnů vůbec čeká? A na jaké dny vychází státní svátky? 
 • Kdy začít nakupovat na Vánoce?
  Vánoce jsou tady už za dva měsícel. Někdo se těší na salát, někdo na cukroví a někdo na dárky. Je nejvyšší čas prostě začít nakupovat na Vánoce. Pamatují na to i obchody, takže už příští měsíc se můžete těšit na dny dopravy zdarma a na Black Friday.
 • Svátek Všech Svatých a Dušičky, aneb proč to není státní svátek?
  Na konci října slavíme výročí založení samostatného československého státu. Také nás ale čekají i další významné dny, Všichni Svatí a také Dušičky. Ani jeden z těchto dnů není oficiálně českým státním svátkem.
 • V pátek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
  Během pátečního svátku budou zavřené obchody a supermarkety. Tak říká pár let starý zákon. Obchody a provozovny s prostorem větším než 200 metrů čtverečních musí být během vybraných svátků zavřené. Někde ale přece jen otevřou. Kde všude můžete v pátek na státní svátek nakoupit?
 • Prázdniny skončily, kdy bude volno na podzim?
  Děti se již těší na to, kdy si po prádzninách užijí dalšího volna, a vy se také těšíte na volno, abyste měli klid na sběr hub a koštování burčáku. Na jaké dny vychází svátky v září, řijnu a listopadu? Kdy budou podzimní prádzniny? Kdy budou obchody zavřené? A jak vycházejí letos Vánoce?
 • Školní prázdniny v roce 2018/2019: kdy se mohou děti těšit na volno?
  Hola, hola, škola volá a studenti středních a základních škol se nejspíš těší na prázdniny už od začátku školního roku. Kdy budou jarní a podzimní prázdniny ve školním roce 2018/2019? Kdy budou ve vašem okrese jarní prázdniny? A jak letos vychází Vánoce?
 • Kdy jsou letos Velikonoce
  Velikonoce jsou svátkem, který nemá přesně stanovené datum, a každý rok tak připadá na jiné dny a jiný víkend. Kdy se můžete těšit na svátky jara v letošním roce? A jak budou mít obchody zavřeno?

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.