Štítek budoucí kupní smlouva

Budoucí kupní smlouva anebo také smlouva u budoucí kupní smlouvě je písemná dohoda, kterou se kupující zavazuje ke koupi movité či nemovité věci. Prodávající tak získá jistotu, že věc opravdu prodá, a prodávající tak dostane doklad, že dojde k obchodu. Tuto smlouvu pak navíc kupující může využít jako doklad u banky, která mu zprostředkovává hypotéku.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

 • Co jsou to nepojmenované smlouvy a nač si dát při jejich uzavírání pozor?
  To, že je smlouva nepojmenovaná, protože ji nezná žádný zákon jako smluvní typ, neznamená, že nemá název: Můžete jí totiž dát svůj vlastní, ale skrývá to rizika. Jak se pak řeší spory vyplývající z neplnění takových smluv?
 • Smlouvy se musejí dodržovat, jinak nastupují sankce. Kdy to neplatí?
  Kdy smlouvy nemusejí být dodržovány a můžete bez trestu odstoupit? Kdy se lze ze smlouvy vyvázat bez postihu, nebo aspoň dosáhnout zmírnění povinností?
 • Proč při nákupu nemovitosti uzavřít rezervační smlouvu?
  Kupujete nemovitost na hypotéku? Pokud ano, raději trvejte na uzavření rezervační smlouvy. Ochrání totiž nejen vás, ale i majitele nemovitosti. Jak a proč?
 • Do kdy je třeba podat přiznání k dani z nabytí nemovitosti?
  Prodávali jste dům a přemýšlíte, jestli se vás týká zdanění? Anebo jej kupujete a přemýšlíte, co vše bude třeba zaplatit? Na koho se tato daň vztahuje?
 • Jak správně sepsat a podat petici
  Chcete u příslušného orgánu prosadit nějaký požadavek, ale nevíte, jak na to? Něco může řešit stížnost, větší váhu má ovšem petice. Jak ji sepsat a kde ji podat?
 • Budete prodávat nemovitost? Tak nezapomeňte na tohle
  Hodláte prodávat dům nebo byt a přemýšlíte, na co byste rozhodně neměli zapomenout? Některými chybami si pouze ztížíte prodej. Za jiné vás ale může čekat mastná pokuta.
 • Co musíte vědět o rezervačním poplatku u nemovitosti, než podepíšete smlouvu?
  Rezervační poplatek požaduje plno realitních kanceláří a často vyjde i na statisíce. Co bychom o něm ale měli vědět, než podepíšeme rezervační smlouvu?
 • Jak na koupi nemovitosti? Pozor na důkladné ošetření smluvních podmínek
  Při koupi bytu či domu podepisuje kupující s prodávajícím nebo realitní kanceláří v průměru tři až čtyři smlouvy. Dobře napsané smlouvy bez skrytých právních vad jsou v celém procesu koupi reality klíčové – do budoucna vás mohou ochránit před ztrátou peněz nebo bydlením v nemovitosti ve špatném stavu. Zrádnost právních vad spočívá mj. v tom, že se mohou projevit až s odstupem času, dlouho po zaplacení kupní ceny. Jak se ve smlouvách vyznat a neudělat při podpisu chybu?
 • Přebytek cukru se zvýší
  Světová produkce cukru dosáhne v produkčním roce začínajícím v říjnu rekordní úrovně 138,3 milionů tun, což představuje vzestup o 3,8 %.
 • Zprávy ze zahraničních burz
  Za dnešním poklesem stojí již minimálně stokrát obehraná písnička, dle agentury Bloomberg se americké akcie znovu propadají kvůli pochybám ohledně potenciálu ekonomického oživení.
 • Report z pražské burzy (Fio)
  O pozornost investorů se dnes dělila elektrárenská společnost ČEZ a Unipetrol. Celkově však aktivita zbývající části trhu zůstala na minimální úrovni a při zobchodovaném objemu kolem 450 mil. Kč zavíral systém SPAD měřený indexem PX-D se ztrátou 0,67 % na 1253 bodech.