Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek kupní smlouva

Kupní smlouva je písemná dohoda, kterou uzavírá prodávající s kupujícím. Měla by obsahovat identifikační údaje obou stran, cenu movité či nemovité věci, podrobné specifikace apod. Smlouva je při prodeji povinná a bez ní se ani jedna ze stran nemá, na co odvolat.

Související obsah


Finance.cz

Související zprávy


  • Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat

    Nad hodinovou sazbou průměrného právníka by nejeden zaplakal. Přesto mohou nastat situace, kdy za advokáta platit nebudete anebo dostanete slevu. Jak to?

  • Měníte dodavatele? Než podepíšete smlouvu, promyslete těchto 10 věcí

    Léto je ideální čas na změnu dodavatele. Než se čas přehoupne do topné sezóny, můžete odebírat elektřinu a zemní plyn levněji. Abyste změnou dodavatele opravdu ušetřili, vybírejte obezřetně. Tady je 10 věcí, které byste rozhodně měli promyslet.

  • Jak na koupi nemovitosti? Pozor na důkladné ošetření smluvních podmínek

    Při koupi bytu či domu podepisuje kupující s prodávajícím nebo realitní kanceláří v průměru tři až čtyři smlouvy. Dobře napsané smlouvy bez skrytých právních vad jsou v celém procesu koupi reality klíčové – do budoucna vás mohou ochránit před ztrátou peněz nebo bydlením v nemovitosti ve špatném stavu. Zrádnost právních vad spočívá mj. v tom, že se mohou projevit až s odstupem času, dlouho po zaplacení kupní ceny. Jak se ve smlouvách vyznat a neudělat při podpisu chybu?

Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova