Štítek ČAP

Česká asociace pojišťoven (ČAP) sdružuje pojišťovny podnikající na území České republiky a také specializované sdružení pojišťovacích odborníků. Mezi cíle ČAP patří prosazovat korektní vztahy na pojistném trhu a přispět k jeho vývoji. ČAP sleduje rovněž statistické údaje pojistného trhustatistické údaje pojistného trhu.

Související štítky

Související zprávy

 • Kdy využijete pojištění odpovědnosti?
  Způsobíme-li někomu škodu, musíme ji nahradit. Odpovídáme přitom nejen za sebe, ale i za jednání našich dětí nebo zvířat. Pro tyto případy existuje pojištění odpovědnosti. Sjednat ho lze samostatně nebo v rámci pojištění domácnosti. Lidé ho ocení např. u rekreačních sportů nebo při vytopení souseda.
 • Co dělat, když zkrachuje cestovní kancelář?
  I letos jsme mohli zaznamenat údadek několika cestovek. Klienti mají na uplatnění svého nároku půl roku a pojišťovna jim musí vyplatit celou částku bez ohledu na výši pojistného limitu. Jak má postupovat poškozený klient v případě, že cestovní kancelář zkrachuje? 
 • Varování: Pojišťováci se snaží vnutit lidem pojistky tím, že se vydávají za pracovníky asociace
  Intenzita nekalých praktik některých zprostředkovatelů finančních produktů opět vzrostla. „Jsem z asociace pojišťoven a zkontroluji vám vaše pojištění,“ právě tuto větu nejčastěji slyší lidé, kteří jsou v posledních dnech vystavováni tlaku podvodných praktik. Ve snaze zaujmout potenciálního klienta a vnutit mu nějaký finanční produkt se někteří zprostředkovatelé zaštiťují Českou asociací pojišťoven (ČAP) jako důvěryhodnou organizací, která zastřešuje 97 % pojistného trhu.
 • Pojišťovny Wüstenrot zanikají, smlouvy přecházejí na Allianz
  Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v ČR zaniká. K dnešnímu dni fúzuje s Allianz pojišťovnou, která byla od ledna majitelem jejích akcií. Všechny smlouvy klientů Wüstenrot pojišťovny a Wüstenrot životní pojišťovny zůstávají platné a v nezměněné podobě přecházejí na Allianz. Nového pojistitele tak bude mít 209.000 klientů.
 • Omezení provizí pojišťovákům by mělo zabránit přepojišťování smluv
  Sněmovna v prvním čtení podpořila vládní návrh, který omezuje výplaty provizí pojišťovacím zprostředkovatelům při předčasném ukončení pojistných smluv. Při výpočtu odkupného by provize měly být rozloženy do pěti let. Návrh tedy neomezuje samotnou výši provize.
 • Pojišťovny zavádějí nová samoregulační opatření
  Členské pojišťovny ČAP zavádějí do praxe čtyři nová samoregulační opatření s cílem zajistit pro klienta větší transparentnost a srozumitelnost produktových informací. Pojistný trh tak reaguje na potřebu vyšší kultivace odborné péče o klienty a posílení důvěry veřejnosti v pojistný trh. Přijaté standardy uvedou pojišťovny do praxe od 1. ledna 2015.
 • Znalost produktů a pojmů v pojišťovnictví v ČR je stále na nedostatečné úrovni
  KOMENTÁŘ | V lednu letošního roku vstoupil v účinnost nový občanský zákoník, který s sebou nese řadu změn upravující vztah mezi pojišťovnou a klientem. Je si ale běžný občan jist, co to pro něj znamená? Ví, na co si dát pozor, jak postupovat, případně se bránit a správně si vyložit jednotlivé termíny, které jsou ve smlouvách? Přiznejme si, že spíše budeme odpovídat NE.
 • Falešná asociace pojišťoven – nová praktika pojišťovacích agentů
  Na poradenskou linku dTestu se obrátila spotřebitelka, kterou kontaktovala Asociace pojišťoven České republiky, prý za účelem kontroly smlouvy o životním pojištění. Až na osobní schůzce se zástupce této neexistující organizace představil také jako pracovník makléřské společnosti.
 • Přepojišťování pojistných smluv: Nešvar českého pojišťovnictví
  Jen za posledních pět let změnilo v ČR svého poskytovatele životního pojištění 25 % klientů, zatímco v ostatních evropských státech jen 8 % klientů. Více než čtvrtina klientů, kteří mají sjednané životní pojištění, také stále netuší, jaké má pro ně důsledky předčasné zrušení životní pojistky. Ukázal to průzkum ČAP.
 • Bude prodej pojištění solidnější?
  Vláda ve středu schválila novelu zákona 38, podle níž budou muset pojišťovací zprostředkovatelé i prodejci pojistek z pojišťoven skládat odbornou zkoušku. Dlouze vyjednávaná novela tak konečně začne svou pouť legislativním procesem. V zákulisí se však hovoří o dalších změnách, které by novela mohla obsahovat, protože ani tyto podmínky nebudou dostatečné k „pročištění“ trhu.
 • Pojišťovny vybraly do konce září na pojistném o 0,2 procenta více
  Český pojistný trh pokračuje ve stagnaci. Tuzemské pojišťovny vybraly za tři čtvrtletí na pojistném 86,5 miliardy korun, což je meziročně o 0,2 procenta více. ČTK o tom dnes informovala České asociace pojišťoven (ČAP), která sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu.
 • Blíží se konec „zvýhodňování“ žen při výpočtu pojistného
  Od 21. 12. 2012 nebude využívána příslušnost k určitému pohlaví jako kritérium pro stanovení výše pojistného. Vyplývá to z rozsudku Soudního dvora Evropské unie, který tuto praxi vyhodnotil jako diskriminační. Česká asociace pojišťoven (ČAP) upozorňuje na změny s touto skutečností spojené.
 • ČAP: Český pojistný trh v prvním pololetí klesl o 0,2 procenta
  Český pojistný trh pokračuje letos ve stagnaci. Pojišťovny vybraly v prvním pololetí na pojistném 41,3 miliardy korun, což je meziročně o 0,2 procenta méně. ČTK to zjistila na webových stránkách České asociace pojišťoven (ČAP), která sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu. Český pojistný trh po mnoha letech růstu loni klesl o 0,3 procenta.
 • Spready vládly v lean hogs
  Jarní a letní kontraktní měsíce na lean hogs na Chicago Mercantile Exchange zakončily včerejší obchodní seanci výše, když k růstu cen přispívaly spekulace o možném sezónním zlepšení poptávky a cen vepřového.