Štítek cizí zdroje

Cizími zdroji (cizí kapitál) se rozumí ta část kapitálu firmy, která je financována osobami z vnějšího prostředí společnosti (půjčku společnosti mohou ale poskytnout i vlastní, zaměstnanci, jednatelé a další složky společnosti). Jedná se o závazky vůči dodavatelům (obchodní úvěr), úvěry u bank a dalších finančních institucí, dluhy státu a státním institucím, dluhy zaměstnancům a další. Cizí zdroje se účtují na straně pasiv.

Související štítky

Související zprávy

  • 4 ekonomické fauly Miloše Zemana
    Miloš Zeman je často kritizován z mnoha stran a úhlů. Na druhou stranu je znám svojí prostořekostí a nevraživostí vůči novinářům, které napadal i při svém inauguračním projevu. Někdy je Miloš Zeman kritizován oprávněně, jindy jen z principu. My se podíváme na jeho 4 ekonomické fauly, které jako vystudovaný ekonom provedl.
  • Crowdfunding: jen přes HitHit se v roce 2016 investovalo 39 miliónů. Jak uspět se svým projektem?
    Crowdfundingové financování projektů v České republice roste. V minulém roce se vybralo celkem 60 milionů, více než polovinu z toho vybral portál HitHit. Co všechno ovlivňuje úspěšnost vybírání peněz na projekty a jak nejlépe vytvořit svůj vlastní projekt?