Štítek factoring

Jedná se o metodu financování, při které společnost prodá své krátkodobé pohledávky faktoringové firmě. Ta si strhne provizi a vyplatí společnosti sníženou hodnotu pohledávky. Faktoringová společnost přebírá i riziko z nezaplacené krátkodobé pohledávky.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Jak se vyhnout nezaplacení své faktury?
    I když je platební morálka lepší, stále můžeme narazit na vykuky, kterým např. odvedete sjednanou službu, a oni vám nezaplatí. Dá se tomu nějak bránit? Odpověď zní kladně – dá.
  • Ekonomika nabírá obrátky. Objem leasingu, úvěrů a faktoringu rostl o 11 %
    Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvním pololetí letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 70,88 miliardy korun, to je o 11,3 % více než ve stejném období roku 2013. Celkové pohledávky ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci letošního prvního pololetí 221,94 miliardy korun. Nejvíce se zvýšil zájem o financování firemních investic.
  • Tapšíková: Nemějte obavy z nebankovního financování
    Leasing nebo hotovostní úvěr pro nákup automobilu? Na tuto a mnohé jiné otázky spojené s financováním nákupu vozidla pro spotřebitele nebo podnikatele pro náš server odpovídala Jiřina Tapšíková, předsedkyně představenstva České leasingové a finanční asociace.