Štítek ČKP

ČKP, neboli Česká kancelář pojistitelů, sdružuje pojistitele, kteří jsou na našem území oprávněni provozovat povinné ručení (pojištění odpovědnosti z provozu vozidla). Tato profesní organizace pojistitelů spravuje garanční fond, fond zábrany škoda a rovněž provozuje Linku pomocí řidičům 1224. Dále vymáhá příspěvky nepojištěných do garančního fondu.

Související štítky

Související zprávy

 • Co dělat při dopravní nehodě v zahraničí?
  Dovolené jsou v plném proudu a řada řidičů se vydává se svým vozidlem do zahraničí. I při sebevětší opatrnosti se tak mohou stát účastníky dopravní nehody, jejíž řešení je o to komplikovanější, že k ní dochází daleko od domova, v zahraničí, v zemi kde se nemusíte být schopni domluvit. Jak postupovat a na co nezapomenout se dočtete v následujících řádcích.
 • Pojišťovny loni na povinném ručení vybraly více peněz, přesto musely zdražovat
  Podle prvních odhadů vybraly pojišťovny loni na povinném ručení více než v roce 2013. Důvodem je zvýšení počtu pojištěných vozidel a též mírný růst cen povinného ručení. Nárůst vybraného pojistného ale nepokrývá náklady pojišťoven. Podle České kanceláře pojistitelů (ČKP) se tak zřejmě potvrdí původní predikce, že trh povinného ručení loni skončil ve ztrátě 12 procent. Legislativní změny podle některých odborníků navíc v budoucnu zřejmě povedou k dalšímu zdražení služeb.
 • Dopravní nehoda způsobená nezjištěným vozidlem. Jak získat odškodnění?
  Máte nárok na odškodnění v případě, že jste byli poškozeni dopravní nehodou způsobenou nezjištěným vozidlem? Na tuto otázku a její specifika se zaměříme v dnešním článku k úspěšnému zajištění odškodnění pro poškozeného dopravní nehodou.
 • Růst cen nového povinného ručení
  Mnoho dlouhých let jsme se těšili téměř neměnným cenám povinného ručení. To se však v tomto roce má změnit. Všechny pojišťovny na českém trhu hlásí zdražování, a to v rozpětí od sedmi do dvaceti procent. Nejvíce se tato situace dotkne těch, kteří mají v plánu letos uzavřít nové povinné ručení.
 • Vyvarujte se chyb při změně vlastníka automobilu
  Provozované vozidlo musí mít dle zákona sjednané povinné ručení, avšak řadě majitelů vzniklo při změně vlastníka nepojištěné období. Česká kancelář pojistitelů v posledních čtyřech letech zaregistrovala celkem 350 tisíc takových případů.
 • Jak ušetřit maximum díky bonusu z povinného ručení
  Bonus bývá většinou klíčovým faktorem při stanovení výsledné ceny povinného ručení. Díky slevě za bezeškodní průběh lze na pojistném standardně ušetřit až polovinu, u některých pojišťoven dokonce 60 % ze základního pojistného. Přinášíme vám několik tipů, jak díky bonusu ušetřit za pojištění co nejvíce.
 • Povinné ručení bude zdražovat. Jak změnit pojišťovnu?
  U povinného ručení je letos očekáváno další zdražování kvůli legislativním změnám. Jak moc se to reálně projeví v jeho cenách, záleží podle odborníků na každé pojišťovně. Kdo nechce mít dražší pojistku, měl by vědět, jak případně ukončit tu stávající. Lze tak učinit do měsíce od oznámení změny výše pojistného.
 • Komoditní trhy v kostce
  Futures kontrakty na zemní plyn spadly ve čtvrtek v New Yorku o 3% níž a zaznamenaly tak největší propad za poslední tři týdny. Důvodem byla zpráva ministerstva energetiky, podle níž se již desátý týden v řadě opět zvýšily zásoby zemního plynu.
 • Stalo se na burze?
  Páteční seance uzavřela týden plný letargie a nechuti na trhu cokoliv dělat. Většina zahraničních investorů jako by se z trhu zcela vytratila.
 • Amrické trhy v týdnu od 15. 04. do 19. 04. 2002
  Index Dow Jones Industrial Average v minulém týdnu vzrostl o 0,7 procent, Nasdaq Composite přidal 2,3 procent a Standard & Poor´s 500 posílil 0,13 procent.
 • Jak si stojí koruna, euro a dolar ? (Ruesch
  Páteční obchodování svým průběhem nevybočilo z celotýdenního trendu. Koruna z otevírací úrovně 30,22 CZK/EUR posílila pod hranici 31,10 CZK/EUR.
 • Report z pražské burzy (Fio)
  Na burze bylo s výjimkou KB znát, že je poslední pracovní den týdne a páteční atmosféra provázela zbývající část titulů obchodovaných v systému SPAD.
 • Burza v poledne
  Pražská burza dnes ráno navázala na včerejší nákupní náladu. Poté však přišla studená sprcha od společnosti NOKIA, která ohlásila rapidní pokles tržeb.