Štítek dálniční známky

Dálniční známky (kupóny) fungují jako poplatek za to, že využíváte k jízdě placené dálniční a silniční úseky. Dálniční známky máme desetidenní, měsíční nebo roční.

Související štítky

Související zprávy

 • Elektronické dálniční známky 2021: Vše, co o nich musíte vědět
  Řada věcí, která se měla zavést, se kvůli koronavirové krizi odkládala anebo odložila úplně. To ale neplatí u elektronických dálničních známek. Kde si je můžete koupit, jak je to s platností a na kolik vás vyjdou?
 • Jak na výměnu nebo reklamaci dálniční známky
  Koupili jste si novou dálniční známku, ale při lepení se vám poškodila? Anebo jste ji již poškozenou dostali? Lze kupón dálniční známky reklamovat u prodejce anebo po nějaké době nechat vyměnit? Pokud ano, kdy je to možné?
 • Mrtvých na silnicích v květnu ubylo. Rok 2020 je ale zatím horší než loňský
  V květnu na českých silnicích zahynulo 36 lidí, což je méně než v dubnu i během loňského května. Celkově je na to ale zatím rok 2020 hůř, zemřelo celkem 178 lidí, v roce 2019 to bylo o devět méně. Za rozdíl mohou i prodloužené víkendy v květnu, během nich přišlo o život právě devět lidí.
 • Elektronické dálniční známky: předražené zjednodušení pro řidiče, nebo velký bratr?
  Komedie jménem elektronické dálniční známky pokračuje. Babišova vláda tendr zrušila, premiér vyhodil svého ministra a na hackathonu si přisoudil zásluhy. Jak to bude s dálničními známkami je stále nejasné, navíc se objevují další spekulace o tajné části zakázky
 • Na kterých silnicích I. třídy budou od ledna kamiony také platit mýto?
  Mýtné pro vozidla nad 3,5 tuny se od 1. ledna 2020 rozšíří na dalších 868 kilometrů silnic I. třídy. Nově bude podléhat zpoplatnění například silnice I/20 mezi Plzní a Českými Budějovicemi, dále I/3 od Benešova směrem na Tábor, silnice I/35 z Hradce Králové směrem na Olomouc a také I/43 ze Svitav do Brna. Konkrétní úseky najdete v tabulce.
 • Dálniční známka Slovensko 2020: Jak ji koupit a kdo ji mít nemusí?
  Kdo jezdí na Slovensko pravidelně, už určitě ví, že Slováci zavedli elektronické dálniční známky. Na čelní sklo aut se nic nelepí, vše je elektronické. Včetně monitorování zaplacení poplatku. Slovensko rozlišuje několik typů dálničních poplatků. Vedle roční, třicetidenní a desetidenní známky musí mít ještě vlastní známku přívěs, pokud celková hmotnost soupravy překročí 3,5 tuny.
 • Jaké budou změny u dálničních známek v roce 2020? Zdraží se?
  Jak se změní ceny dálničních známek v roce 2020? Zdraží se v roce 2020? Či až v roce 2021? A jak se budou měnit ceny na dálnicích v Rakousku a na Slovensku?