Štítek finanční poradenství

Cílem finančního poradenství je najít pro klienta to nejefektivnější řešení jeho přání. Jelikož je finanční trh velmi bujný a nepřehledný, tak by právě finanční poradce měl klientovi pomoci se zorientovat a nabídnout mu ideální řešení. Nejčastěji se jedná o sjednání životního pojištění, penzijního připojištění, refinancování hypotéky nebo spravování financí klienta.

Související štítky

Související zprávy

  • Jak si udržet finanční plán: koronavirus a nákup levných akcií
    Reakce na náhlé události, jako je koronavirus, musí reflektovat náš finanční plán. Každý finanční plán by proto měl rozlišovat krátký a dlouhý časový horizont. Jedna věc je totiž krátkodobé kolísání a něco jiného je plánování zdrojů na třicetiletý časový horizont.
  • Nemáte čas rozumět financím? Obraťte se na poradce
    Situace, která je i není příjemná: máme peníze, ale bez investic je čas znehodnocuje. Jenže my sami nemáme čas se finančním investicím věnovat. Existuje jednoduché řešení, své služby nabízí mnoho finančních poradců, stačí si nějakého najít na webu. Ale i tato mince má dvě strany, poradců je dost, ale těch dobrých zase tolik není.
  • 6 zásad time-managementu pro finanční poradce
    Přinášíme 6 osvědčených tipů, které vám v podnikání ve finančním poradenství ušetří každý den cenné minuty a dodají klid, že máte své úkoly pod kontrolou. Krok za krokem vám mohou přinést do života čas na věci, které jsou pro vás důležité.
  • Co obnáší práce finančního poradce? Doba prodejová skončila
    Hledání dobrého finančního poradce je jako pátrat po jehle v kupce sena. Co všechno pro vás může zařídit? A proč si dávat pozor na prodejce úvěrů a pojistek?
  • 5 věcí, které byste rozhodně měli vědět o stavbě domu na klíč
    Plánujete si postavit dům a přemýšlíte, že zvolíte nějaký na klíč? Takové projekty se těší čím dál větší oblibě. Na co byste ale rozhodně neměli zapomenout při výběru?
  • Co přinese digitální revoluce v oblasti finančních produktů? Bankéři přestanou existovat
    Doba, kdy budou svět ovládat počítače namísto lidí, se urputně blíží. Jedny z největších změn pak nastanou v oblasti financí a bankovnictví. Na co se můžete (ne)těšit?
  • Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
    Již nějaký čas se v praxi setkáváme s kontrolním hlášením DPH. Sankce za nepodání či nereagování na výzvu finančního úřadu jsou vysoké. V současné době je ale již možné žádat o prominutí pokuty. Jaké podmínky musíte splnit, shrnuje následující článek.
  • 8. září aneb Den finanční gramotnosti: otestujte si tu svou
    Finanční gramotnost je důležitou součástí našeho běžného života. Aneb vždycky se vyplatí, když se dokážete správně orientovat v nabídce bankovních produktů a dokážete efektivně spravovat své osobní finance. Jste finančně gramotní? Otestujte se!
  • Rok kohouta: čínský horoskop pro vaše finance v roce 2017
    Koncem ledna se slaví čínský nový rok. A podle čínského horoskopu jsme vstoupili do roka kohouta. Jaký rok předvídá kohoutí horoskop, jak se nám bude pracovat a jak na tom budou letos naše peníze?
  • Jak se dá ušetřit při on-line srovnání finančních produktů?
    On-line sjednání finančních produktů nabízí úsporu hned dvakrát. Díky přehlednému srovnání nabídek lze ušetřit na jejich ceně, a protože není třeba chodit nikam na pobočky, ušetříte rovněž spoustu času. Na Finance.cz nyní můžete porovnat nabídky povinného ručení, havarijního pojištění, kreditních karet i hypoték a sjednat si zvolený produkt online.
  • Omezení provizí pojišťovákům by mělo zabránit přepojišťování smluv
    Sněmovna v prvním čtení podpořila vládní návrh, který omezuje výplaty provizí pojišťovacím zprostředkovatelům při předčasném ukončení pojistných smluv. Při výpočtu odkupného by provize měly být rozloženy do pěti let. Návrh tedy neomezuje samotnou výši provize.
  • „Slavný“ pojišťovák Štork inkasoval miliony, novela ale provize neřeší
    Česku za loňské neschválení novely zákona o pojišťovnictví hrozí sankce z Bruselu. Vláda se proto zítra k novele vrátí, návrh ale neobsahuje regulaci provizí pojišťovacích zprostředkovatelů, tedy bod, který vyvolal vážné spory v koalici. Přitom k omezování odměn jsou pádné důvody, například nechvalně proslulý makléř Lukáš Štork inkasoval desítky milionů korun a kvůli nekalým praktikám ho ČNB v minulosti potrestala šestimilionovu pokutou.
  • Pojišťovny zavádějí nová samoregulační opatření
    Členské pojišťovny ČAP zavádějí do praxe čtyři nová samoregulační opatření s cílem zajistit pro klienta větší transparentnost a srozumitelnost produktových informací. Pojistný trh tak reaguje na potřebu vyšší kultivace odborné péče o klienty a posílení důvěry veřejnosti v pojistný trh. Přijaté standardy uvedou pojišťovny do praxe od 1. ledna 2015.
  • Kolik stojí rada finančního profesionála?
    V evropských zemích se můžete setkat se dvěma způsoby odměňování finančních poradců – provizním a placeným přímo klientem. V České republice jsou až na pár výjimek poradci závislí na provizích od finančních společností. V některých evropských zemích je tento způsob odměňování zakázán.
  • Kapitálová hodnota nebo odkupné? Nyní na tom nezáleží
    Při předčasném ukončení smlouvy o životním pojištění je nutné dodanit dříve uplatněné daňové odpočty. Dodanění bylo do konce roku 2013 možné se vyhnout jen v případě, že byla převedena celá kapitálová hodnota pojištění na novou pojistnou smlouvu. Nově stačí převést peníze z ukončeného životního pojištění přímo na nové a vyhnout se sankcím.
  • Škoda způsobená informací nebo radou dle nového občanského zákoníku
    Zvláštní ustanovení o náhradě škody v novém občanském zákoníku stanovují povinnost k náhradě škody způsobenou informací nebo radou. Jedná se v odborné i laické veřejnosti o velmi diskutované ustanovení, o jehož dopadech se prozatím spekuluje, avšak konečné slovo v dané problematice bude mít rozhodovací praxe soudů.
  • Vyznáte se v pojistných produktech?
    Dnes si můžete pojistit nejen dům, auto nebo psa, ale i dopravní pokuty či pracovní neschopnost. Nabídka pojistných produktů je velmi široká a pokrývá nejrůznější oblasti. Proč se vyplatí pojistit?
  • Falešná asociace pojišťoven – nová praktika pojišťovacích agentů
    Na poradenskou linku dTestu se obrátila spotřebitelka, kterou kontaktovala Asociace pojišťoven České republiky, prý za účelem kontroly smlouvy o životním pojištění. Až na osobní schůzce se zástupce této neexistující organizace představil také jako pracovník makléřské společnosti.
  • Na co byste si měli při schůzce s finančním poradcem dát pozor?
    Na schůzce s finančním poradcem byste se měli držet několika základních pravidel. Například požadujte klíčové výstupy schůzky písemně, nechte si čas na rozmyšlenou, zajímejte se o všechny parametry produktů včetně poplatků a nedávejte hned na první schůzce kontakty na své známé.
  • Předčasné ukončení životního pojištění má nepříznivé daňové důsledky
    Výpověď pojistné smlouvy předčasně se zpravidla nevyplatí. Musíte totiž dodanit uplatněné odpočty, zdanit příspěvky zaměstnavatele i případné výnosy.
  • Co dělat, když mám problémy se splácením úvěrů?
    Do problémů s dluhy se může dostat kdokoliv z nás. Důvody bývají různé, nejčastějšími jsou předlužení nebo ztráta zaměstnání. Jak takovou situaci úspěšně vyřešit?
  • Kučera: Pokud dojde k úbytku střední vrstvy, celý národ bude o něco chudší
    Zadluženost domácností představuje pro ekonomiku a sociální stabilitu společnosti zásadní problém, se kterým je třeba pracovat. S Davidem Kučerou, kterého můžete znát z pořadu Krotitelé dluhů, jsme se zaměřili na otázku řešení dluhové problematiky českých domácností.
  • Přepojišťování pojistných smluv: Nešvar českého pojišťovnictví
    Jen za posledních pět let změnilo v ČR svého poskytovatele životního pojištění 25 % klientů, zatímco v ostatních evropských státech jen 8 % klientů. Více než čtvrtina klientů, kteří mají sjednané životní pojištění, také stále netuší, jaké má pro ně důsledky předčasné zrušení životní pojistky. Ukázal to průzkum ČAP.
  • Přestupný rok penzijních fondů
    Až se sečtou zástupy zpozdilých zájemců o penzijní připojištění, možná počet účastníků dosáhne i krásných kulaťoučkých 5 milionů. Přičinila s o to ještě zpozdilejší média a eskadry nejrůznějších poradců (ti nic neriskovali, jen inkasovali poslední legální pěkné provize).
  • Svatošová: Počet stížností na nekalé praktiky finančních poradců setrvale roste
    Nekalou praktikou je např. neúplné a nepřesné poskytování informací k nabízenému produktu a používání zavádějících pojmů - třeba tvrzení, že investiční životní pojištění je spoření nebo prezentace budoucích výnosů, uvedla v rozhovoru Markéta Svatošová z odboru ochrany spotřebitele u České národní banky.
  • Přestup k jiné pojišťovně neexistuje
    Chcete předčasně vypovědět smlouvu o životním pojištění? Pak vězte, že se to nikdy nevyplatí. Tím spíše u těch, kdo si uplatňovali zaplacené pojistné jako nezdanitelnou část základu daně. Ukončíte-li předčasně smlouvu, musíte dodanit.
  • Jak postupovat v případě nespokojenosti s finančním poradcem
    Jaký postup zvolit, pokud nejsem spokojen se zprostředkovaným produktem? Jak poznám, že mě poradce zmanipuloval a poškodil? Na koho se se stížností obrátit?
  • Německý trh oslabuje vlivem negativních výsledků společnosti Ericsson
    Neočekávané výsledky společnosti Ericsson se postaraly na německých trzích o negativní vývoj hlavních akciových titulů. Výrazné kurzové ztráty v této souvislosti zaznamenává Siemens a Infineon jej následují.