Štítek garanční fond

Garanční fond byl zřízen a provozován Českou kanceláří pojistitelů (pojišťovny poskytující povinné ručení a také nepojištění řidiči). Přispívají do něj pojistitelé a jeho hlavním cílem je hradit škody způsobené nepojištěnými řidiči. Jeho roční obrat se pohybuje kolem 300 milionů Kč.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

 • Do jaké maximální výše jsou pojištěné vaše bankovní vklady?
  Zajímali jste se někdy o to, do jaké výše jsou vaše peníze uložené v bance pojištěné? Kolik je vhodné mít maximálně na účtu peněz? Na jakou částku máte nárok, pokud vaše banka zkrachuje?
 • ERB bank není schopna dostát svým závazkům
  ČNB oznámila, že ERB bank není schopna dostát svým závazkům. Do sedmi dnů musí Garanční systém finančního trhu začít s výplatou náhrad vkladů klientům. Banka s ruským kapitálem ERB bank se zaměřuje hlavně na financování českého exportu do Ruska, ale poskytuje i běžné bankovní služby. V ČR má pobočky v Praze a v Karlových Varech.
 • Český pojistný trh pod tlakem legislativy
  Zatímco pro ekonomiku jako celek byl minulý rok ve znamení postupné konsolidace a návratu k růstu, odvětví pojištění se ze stagnace ani dosud nezotavilo a k hospodářskému růstu nepřispělo měrou, na niž jsme byli zvyklí v minulé dekádě. Na sklonku roku 2014 byly dokonce právě banky a pojišťovny označovány za „brzdu“ podstatnějšího růstu v ČR.
 • Pojišťovny loni na povinném ručení vybraly více peněz, přesto musely zdražovat
  Podle prvních odhadů vybraly pojišťovny loni na povinném ručení více než v roce 2013. Důvodem je zvýšení počtu pojištěných vozidel a též mírný růst cen povinného ručení. Nárůst vybraného pojistného ale nepokrývá náklady pojišťoven. Podle České kanceláře pojistitelů (ČKP) se tak zřejmě potvrdí původní predikce, že trh povinného ručení loni skončil ve ztrátě 12 procent. Legislativní změny podle některých odborníků navíc v budoucnu zřejmě povedou k dalšímu zdražení služeb.
 • Dopravní nehoda způsobená nezjištěným vozidlem. Jak získat odškodnění?
  Máte nárok na odškodnění v případě, že jste byli poškozeni dopravní nehodou způsobenou nezjištěným vozidlem? Na tuto otázku a její specifika se zaměříme v dnešním článku k úspěšnému zajištění odškodnění pro poškozeného dopravní nehodou.
 • Povinné ručení se vám může velmi prodražit
  Tedy pokud ho nemáte. Už přes dva roky je uplatňován povinný příspěvek nepojištěných řidičů do garančního fondu a tento postup přináší své ovoce. Do problémů se přitom můžete dostat snadno.
 • Buďte zodpovědní a mějte pojištění odpovědnosti
  Mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla je zákonná povinnost, která trvá již 77 let. Pojďme se na povinné ručení podívat podrobněji.
 • Hradec: Řidiči bez povinného ručení již platí povinné příspěvky
  Proces uplatňování příspěvku nepojištěných do garančního fondu se dobře rozběhl a přináší první výsledky, včetně toho, že obeslaní hříšníci již povinné příspěvky platí, uvedl v rozhovoru pro Finance.cz Jakub Hradec, výkonný ředitel ČKP.
 • I v povinném ručení se počínaje novým rokem mění spousta věcí
  Rok 2009 přináší řadu změn v pojištění, resp. především v oblasti povinného ručení. Buďte v obraze, v našem článku vám přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího.
 • Zákon přitvrdí vůči neplatičům povinného ručení
  Neplatiči povinného ručení budou mít od ledna 2009 těžší život. Novela zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla zavádí příspěvky nepojištěných do garančního fondu a zvyšuje vymahatelnost zákona.
 • Stalo se na burze?
  Páteční seance uzavřela týden plný letargie a nechuti na trhu cokoliv dělat. Většina zahraničních investorů jako by se z trhu zcela vytratila.