Štítek index cen výrobců

Index cen výrobců (PPI - Production Price Index) je změna cen za určité období v různých odvětvích a oborech ekonomiky (např. index zemědělských výrobců, průmyslových výrobců, stavebních prací a další). Finance.cz sledují indexy cen výrobců a na změnu cen v průmyslu, stavebnictví, či ve službách..

Související štítky

Související zprávy

  • Soběstačnost ČR v mase a vejcích pokulhává
    Soběstačnost ČR v živočišných produktech poměrně pokulhává. V kterém mase jsme nejvíce soběstační? Kolik vypijeme mléka a sníme vajec? A stačí náš apetit pokrýt čeští dodavatelé?
  • Analýza: Česko stále v mnoha oborech zůstává "montovnou"
    Česko stále v mnoha oborech nepřekonalo stín "montovny" a ve velké míře vyváží nedokončené produkty. Ty poté velmi často směřují přes Německo již jako dokončená produkce na náročné trhy včetně USA. Naopak například Polsku se lépe daří posouvat v hodnotovém řetězci nahoru směrem k vyšší přidané hodnotě a náročnější výrobě. Vyplývá to z analýzy Raiffeisenbank.
  • Komoditní trhy v kostce
    Futures kontrakty na cukr vystoupaly v úterý v New Yorku o 2% výš díky vyšší poptávce ze strany zpracovatelů, které lákají nejnižší ceny za poslední téměř dva roky.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.